25 aasta pärast on loodus, aga inimene?

Raadio Jaik
Raadio Jaik
Published in
2 min readOct 23, 2018

Rauno Põld (BFM)

Inimese ja ühiskonna saatust 25 aasta pärast on väga raske ennustada kuna me otsustame seda iga päev, mil viibime siin maamunal. Me oleme kõik loojad ning samal ajal ka tarbijad, et vältida kollektiivset suitsiidi ning ühiskonna kokkukukkumist, selle vältimiseks peame hakkama juba kohe tegema õigeid otsuseid.

Enne pilguheitu tuleviku poole, tuleb aru saada mis meid ümbritseb hetkel, mis on selle keskkonna kirjeldus ja funktsioon. Elame ühiskonnas, kus enamik struktuure on programmeeritud nii, et inimene on üksnes süsteemi teenindaja ning sellele vajalik üksnes nii kaua, kui temast saab pumbata välja kasumit. Tuleb vahetada tasandit, tuleb muuta põhimõttelisi väärtusi.

Väärtusi loovad inimesed.

Õigete otsuste tegemiseks on vaja moraalseid inimesi ning need on need, kes on ärganud ja mõistavad oma otsuste tähtsust ja vabadust. Iga inimene on kollektiivi osakene ning üheskoos on võimalik teha muutusi. Iga inimene on võimeline looma midagi ja iga inimene mängib tähtsat osa selles elus, mis on pärast googlet.

Loengupidaja Saale Kareda toob publikule väga huvitava mõtte, või isegi paar. See puudutab seda rahasüsteemi, mis hetkel on kasutusel. Enamus süsteemist on ehitatud üles võlgadele ehk lubadustele maksta. Hetkene majandusmudel, mis põhineb majandus- ja õigusteadusel, ei ole jätkusuutlik kuna eelmainitud teadused on lihtsalt instrumendid.

Inimeste üles ärkamine on väga aktuaalne ning eriti Eestis, kus erinevad organisatsioonid on juba tõmmanud hädapidurit, lootes säästa meie loodust ka järgnevatele generatsioonidele. Lisaks nendele jagavad alternatiivsed meediavoogu sõltumatud portaalid (Telegram,Vanglaplaneet) — loodetavasti saab meile märkamatuks jäänud kuues väljasuremislaine Maal peagi lõpu. Ühiskond peab leidma viisi, kuidas ennast ravida looduslikul, vanamoodsal, viisil. Hetkel on arstid jumala positsioonil — kes elab, kes sureb. Tabletid, süstid või lõikus, tegelikult on meil see tervendamise oskus endal olemas, tuleb vaid see leida.

“Inimesest ja loodusest hooliva ühiskonna aluspõhimõtted on austus kõige elava vastu, kõigi ühiskondlike protsesside läbipaistvus ja konstruktiivne koostöö. See on võimalik ökoloogilise, holistliku ehk terviksüsteemse lähenemise kaudu, mis lähtub elu ja selle kõigi avaldumisvormide terviklikkusest ja pühadusest, “ võttis kokku Saale Kareda

Kui meid on piisav motiveeritud hulk, oskame koostööd teha.
Mis meid ees ootab? Seda peab googeldama..

Blogipostitused on kirjutatud Raadio Jaik loengusarja “Elu pärast Googlet” raames koostöös BFM suhtekorralduse tudengite ja õppeainega “Kirjutamine suhtekorralduses”. Raadio Jaik loengusari “Elu pärast Googlet” on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale.

--

--