Inimene?

Raadio Jaik
Raadio Jaik
Published in
1 min readOct 23, 2018

Sigrid Leppmets (BFM)

Südamestimulaator, proteesid, implantaadid, botox — on see inimene või teaduse leiutis?

Tänaval tuleb vastu meesterahvas. Tal on seljas must palitu, kaelas ruuduline sall, jalas kulunud teksad ning viksitud poolsaapad. Võib aimata, et tegu on kõrgharitud viisaka pereisaga, kes töötab pilvelõhkuja 32. korruse avatud kontoris, teenib ülekeskmise palka ning käib nädalavahetusel sõpradega jahil. Tema vanematel on imeilus maja tiigiääres ning labrador, lapsed veedavad seal palju aega. Meeserahva abikaasa on ilus ja edukas kinnisvaramaakler tunnustatud ettevõttes. Nende kolm imeilust last õpivad eliitkoolis ning teelevad vabalajal mitmekülgsete hobidega. Soliidse härra nimi on Karl ning ta on küborg.

“Ma kuulen värve.” Muudab tehnoloogia-, meditsiini- ja üleüldine inimkonnaareng meie elu kergemaks või on see libe tee koleda lõpuni? Muuta värvipime inimene n-ö nägijaks on imetegu, niisamuti võib öelda sadade teiste küborgide kohta, kes on saanud tänu tehnoloogiale elamisväärse elu. Inimestest on tehtud tehnoloogiline lelu — kaua me sedasi vastu peab?

Blogipostitused on kirjutatud Raadio Jaik loengusarja “Elu pärast Googlet” raames koostöös BFM suhtekorralduse tudengite ja õppeainega “Kirjutamine suhtekorralduses”. Raadio Jaik loengusari “Elu pärast Googlet” on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale.

--

--