Fırsatçılar İş Başında

Karadeniz Bölgesinin bacasız fabrikası haline gelen turizm sektöründe bazı fırsatçılar yine iş başında. Kış mevsiminde beklediklerini elde edemeyen bu işletmeler havaların ısınmasıyla birlikte, kışın 40 liradan sattıkları odaları fahiş fiyatlardan vermeye başladı.

Bin Lirayı Bulacak

Arap turistlerin gözdesi haline gelen Doğu Karadeniz Bölgesinde fırsatçılar kolları sıvamış durumda. Kış aylarında 40 ile 60 lira arasında oda satan bazı işletmeler havaların ısınmasıyla fiyatlarını yükseltmeye başladı. Kış aylarında 60 liradan satılan odalara bu günlerde 400 lira istendiği ortaya çıktı. Fiyatların yaz mevsiminde bin liranın üzerine çıkabileceği tahmin ediliyor.

Bir Daha Uğramaz

Fiyatların orantısız bir biçimde düşüp çıkmasına tepki gösteren halk ve Doğu Karadeniz esnafı, “Her yıl aynı sıkıntıyı yaşıyoruz. Kışın buraya gelen turist yazın da gelince kandırıldığını anlıyor. Ve bir daha gelmek istemiyor. Bizler onlar sayesinde ekmek kazanıyoruz ancak bir kez aldatılan turist buraya bir daha uğramaz” ifadelerini kullandı.

Esnaf İsyan Etti

Trabzon’da yetkili birimlerin oda fiyatlarını doğru dürüst denetlemediğini belirten esnaf, “Eğer yetkililer bu durumun önüne geçmezse turizm merkezi yapmaya çalıştığımız bu bölge ileri ki yıllarda maalesef oteller çöplüğüne dönecek. Bu kadar yatırımın yapıldığı bölgede turisti kandırmak hiç de hoş olmuyor” ifadelerini kullandı.

Editör : Okan Arslan