Trabzon’un Sabriye’si Survivor’da

26 yaşındaki Boks ve Kickboks’ta Türkiye Şampiyonu, WKU Dünya Şampiyonu Trabzonlu Sabriye Şengül, Survivor 2017'nin dikkat çeken yarışmacılarından. Sabriye Şengül’ün Survivor macerasını Trabzon halkına sorduk.

https://www.youtube.com/watch?v=7rb6ZHjt0c0

Trabzon’un çeşitli yerlerinden röportajımıza katılanlar

Sabriye Şengül spor hayatındaki başarılarını Survivor’a taşıyamayanlardan. Toplam 198 oyuna çıkan Sabriye’nin 75 galibiyeti 123 mağlubiyeti bulunuyor. Durum böyle olunca da neredeyse her hafta elenme adayı olarak halka sunuluyor. Hatta öyle ki kendine “Potanın Kraliçesi” diyor. Bu kötü performansına rağmen girdiği her potadan halkın desteğiyle kurtulan Trabzonlu Sabriye’yi Trabzonlulara sorduk.

Ne varsa eskilerde var

Trabzon’da Sabriye’yi daha çok orta yaşlılar destekliyor.

“Sabriye’yi destekliyorum. iki kere oy attım. sonra baktım Sabriye her hafta potada, paramın düşmanı olmayayım dedim. Performansı yükseliyor. böyle giderse Kıbrıs’da olur. Kıbrıs’da Trabzon olur.”
“Sabriye aslan aslan! içi neyse dışı da o. Biraz salağa yatıyor ama idare ediyor. Ademle gidiyorlar. İçi temiz olduğu için çok saf çok duygusal. Ama şuanda formunu yakaladı. Az ağlasın, duygusallığı bıraksın.”
“Sabriye’nin karakteri de performansı da on numara beş yıldız. Ademle arasındaki aşk gibi geliyor bana.”

(Y) kuşağında fanatizm kalmamış

Gençler Sabriye’yi desteklemiyor. Hatta antipatik buluyorlar.

“Sabriye’yi desteklemiyorum. Hiç sevmiyorum kendisini. Trabzon’u kötü temsil ediyor.”
“Sabriye saf bir insan olabilir ama tamamen samimi değil. zamanında ünlüler tarafından dışlandı. daha düzgün bir tavır sergileyebilirdi. Destekleme desteklemiyorum. Ademle aralarındaki vıcıklığı görmekten hoşlanmıyorum.”
“Survivor’u önceden izliyordum. Sabriyeyi Gördükten sonra izlemeyi bıraktım.”

Yiğidi öldür hakkını yeme

Sabriye’nin Survivor hallerine objektif yaklaşanlar da var.

“Sabriye çok doğal. Trabzon’un yerel konuşması gibi her şeyi doğal konuşuyor. O yüzden de görgü kurallarına dikkat etmiyor. İnsanlara fazla kaba hitap ediyor. Ama kalbinde bir kötülük yok. Ademle abi-kardeş gibi gözüküyorlar ama bana saçma geliyor. O kadar samimiyete karşıyım”
“Sabriye’yi seviyoruz. Trabzon’un kızı. Ama bu onun yarışması değil, biz onu ringlerde görmek istiyoruz.”

Editör : Okan Arslan

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.