photo: Sam Moqadam, Unsplash

Найкращі статті “Крапки з комою” за рік

Den Humennyi
крапка з комою
3 min readMay 4, 2021

--

Сьогодні нам рік! З нагоди цього маленького свята дослідницька платформа “Крапка з комою” підготувала для вас дайджест найкращих статей. Критерії відбору: кількість прочитань та дискусії, що навколо цих текстів виникали.

Подарунки у цей непростий час ми приймаємо на Патреоні (patreon.com/krapkazkomoiu) — кошти йдуть на сплату реклами у Фейсбуці, щоб ви регулярно бачили нові статті платформи.

Інший спосіб підтримки: єдиноразовий внесок через МоноБанк (банка “на розвиток” за посиланням: https://send.monobank.ua/jar/2tqgPcazbC). Ці кошти ми плануємо вкладати у написання довгих текстів та ґрунтовні дослідження про сучасне мистецтво, тіло, місто та простір-час.

Картка ПриватБанку: 4731 2191 2263 4581, картка МоноБанку: 5375 4141 1886 7703.

І дякуємо, що залишаєтеся з нами!

Найкращі статті за рік (за рейтингом читачів):

  • Єжи Гротовський — один з головних реформаторів театру XX століття. Пропонуємо вам переклад його доповіді, що вперше була опублікована в польскому журналі “Dialog” у 1979 році, і досі не втратила актуальності:
  • Емоційна колонка головного редактора про небезпеку підміни понять під час глобальної пандемії COVID-19:
  • Стаття німецького режисера Георга Жено про власний досвід творення театру в Україні, що викликала неоднозначні реакції та жваве обговорення:
  • У рамках суспільної дискусії навколо Бабиного Яру ми вирішили почати з базових понять паблік-арту та описали європейський досвід роботи з пам’яттю у просторі міста:
  • Ми систематизували інноваційні методи міських досліджень через залучення художників і сучасних мистецьких практик:
  • У рамках довгострокового проекту “Словник квантового театру” ми розповіли, у чому полягає ключова відмінність між театром та перформансом:
  • Весною минулого року ми розповідали про дослідження просторів міст інструментами сучасного мистецтва на прикладі проекту VNGRDR:
  • На прикладі роботи швейцарського режисера Міло Рау ми розглянули, як працювати з травмами і пам’яттю. І чому особисте — це політичне:
  • DAS Theatre — це освітня програма Академії театру і танцю в Амстердамі (Нідерланди). У рамках цієї програми куратори розробили спеціальний метод продуктивного зворотного зв’язку, який можна використовувати не лише у царині сучасного мистецтва, а й у будь-якій іншій галузі:

Дякуємо, що залишаєтесь з нами! З повагою, ваша “Крапка з комою” |;

#крапказкомою
#актуальнозавжди

--

--