Youtube Kanal Danışmanlığı, Ses Kayıt ve Müzik Teknolojileri Dersleri, Podcast Atölyeleri, Mix ve Mastering Hizmetleri Duyurusu

31 Mayıs’taki Ücretsiz Tanıtım Dersi için görsele tıklayarak formu doldurabilirsiniz.

Bugün size çeşitli online eğitim seminer, webinar ve bilimum canlı yayınlar duyuruları yapmak ve biraz kendi tarafımda gelişen planlardan bahsetmek için bir içerik paylaşıyorum. Hoşgeldiniz.

3 ana konudan bahsetmek istiyorum.
Online Dersler
Canlı Yayınlar
Online Atölye ve Seminerler

Dilerseniz detayları buradan da dinleyebilirsiniz

Kanalda gördünüz, final cut pro, logic pro gibi programlardan bahsettiğim videoları paylaşmıştım.

Final Cut Pro X Türkçe Dersleri
Logic Pro X Türkçe Dersleri

Hangilerinde ne gibi düzenlerde çalıştığımı az çok anlattım. Mini eğitim serileri gibi düşünebiliriz.

Zaten bunların dışında da kanalın konsepti gereği ses kayıt ve müzik teknolojilerinden ve içerik üretimlerinden bahsediyorum sıklıkla.

Ses Kayıt ve Müzik Teknolojileri Nedir?

Boş zamanınızı değerlendirebileceğiniz , kendinize yeni birikimler katabileceğiniz eğitimler, sertifika programları ve online eğitim ve konferans programları olanaklarından da bahsetmiştim Zoom programı ile de neler yapılabilir detaylandırmıştım. Ayrıca umarım dahil olmuşsunuzdur bahsettiğim eğitimlere, ben şimdiden 4 tane sertifika aldım bile.

Özellikle son 2 haftadır. kimi yorumlar, özel mesaj ve maillerde kendi alanımla ilgili, online olarak bir araya gelemediğimiz mecburi durumlar için, eğitimler verme tavsiyeleri aldım. Bu eğitimler zaten yaptığım bir işti ama online’a taşımayı yeni planladım diyebilirim.

1- ONLİNE DERSLER / EĞİTİMLER

Evde bulunduğumuz bu süreçte video düzenleme, ses düzenleme, müzik prodüksiyon, mix- mastering, podcast çalışmaları, içerik üretimi, youtube kanal danışmanlığı gibi konularda birebir destek almak isteyenler olduğunu özellikle belirten izleyiciler oldu.

Tam Liste Şu Şekilde:

ÖZEL DERSLER
Final Cut Pro ile Video Düzenleme Eğitimi
Müzik Prodüksiyon Eğitimi (Logic Pro / Cubase)
Youtube Kanal Danışmanlığı
Podcast Yayıncılık Eğitimi
Doğru Ekipman Tercihi
Zoom H6 Danışmanlık

SEMİNERLER
Ses Kayıt ve Müzik Teknolojileri Seminerleri
Youtube İçerik Üretimi Seminerleri
Podcast İçerik Üretimi Seminerleri

ÖZEL HİZMETLER
Mix ve Mastering Hizmetleri
Podcast Ses Düzenleme
Yeni Başlayanlar İçin Gitar Dersi
Yeni Başlayanlar İçin Ukulele Dersi

Her hafta en azından bir video paylaşarak sizlere elimden geldiğince bilgiler vermeye çalışıyorum. Bunlar zaten devam ediyor ve edecek. Ekipmanlar, teknik bilgiler, tavsiyeler, soru cevaplar, konuklar vsler. Bu bahsettiklerim özellikle birebir eğitim / danışmanlık /özel hizmetler için diyebiliriz.
Yani iletişime girip de baş başa verip kişinin ilgilendiği ve benim de destek olabildiğim konuları kapsıyor. Zamanla da yeni yeni şeyler ekledikçe de sizlere duyuracağım.

Bildiğiniz gibi / ya da bilmenizi isterim bu kanalın bir ajans bağlantısı ya da sponsoru yok. tamamiyle bağımsız ve bir şirkete ait de değil. dolayısıyla sizlere içerik hazırlarken gördüğünüz herhangi bir şey ben belirtmedikçe bilin ki bu eve ait. Bu biraz iyi biraz kötü, bolca üzerine konuşulabilir tabi, başka bir sohbet videosunda. Burada gördüğünüz tek desteğim son zamanlarda patreon üzerinde üretimime destek veren bir kaç kişinin olması şu anda 5 kişi. Dilerseniz siz de destek verebilirsiniz. Burada da detaylarından bahsetmiştim.

üretimlerime destek vermek isterseniz http://patreon.com/sercansolmaz adresine beklerim

Diğer konuya geliyorum.

2- CANLI YAYINLAR

Şu günlerde epey bir sıkıldığınızı düşünüyorum her yerden fırlayan canlı yayınlardan ama hızlı, interaktif soru cevapların döndüğü yayınlar verimli olur diye düşünüyorum. Baktık hoşumuza gitmiyor yapmayız bir daha. 1–2 deneme yapacağım. Güzel, keyifli, verimli olursa belki devam ederiz. Bununla ilgili de kafa karışıklığım var. Youtube, Twitch, Instagram üzerinde yayın yapmamı önerenler var. Siz ne dersiniz bu konuda nasıl yapabiliriz. Bu konudaki fikirlerinizi lütfen yorumlarda belirtin beraber konuşalım. bir fikir birliğine varalım beraberce.

Konuya geldim. Biraz daha kapsamlı bir konu.

3- ONLİNE ATÖLYELER (WORKSHOPLAR)

Online atölyeler düzenleme fikrim var. Aslında bunu bu salgın mevzusundan evvel de sizlere topluluk sekmesinde paylaşmıştım.

Mesela bir konu belirledik. Home Studio kurmak, bunun oluru olmazı, ekipmanı, teknik detayları, bütçesi, en minimumu maximumu ve kendimizi bu home studioya hazırlayacağımız detaylar gibi ya da 2. örnek içerik üretirken dikkat edilecek detaylar, ekipmanlar, önemli noktalar, pratik bilgiler gibi. bunun gibi konularda online bir konferans serisi yapabiliriz.

Bir seminer gibi, ya da duymuş olabilirsiniz webinarlar gibi. Bunun farkı etkinlikte direkt sizin de yer almanız. İletmek, sormak, bilgilendirmek istediğiniz, beyin fırtınası yapacağımız konularda sözlü ve görüntülü söz alarak aktif paylaşımın içinde yer alabilmeniz.

Belirli bir gün ve bir saat belirleriz, çevrimiçi bir platformda toplanırız mesela zoom gibi topluca. böylece de bir community , bir topluluğun gerçek anlamına ulaşırız. Aktif katılımda bulunmuş oluruz.

Birebir ders ya da danışmanlık olmasın dersiniz de bir topluluğun içinde interaktivite içinde geçsin demek de tercihiniz olur böylece.

Bunun için de mesela bir bütçe belirleriz. Sembolik bir şey olsun. deriz ki 20 lira. Haftada 3 seminer olacak şekilde toplu olarak online seminer / eğitim planı yaparız. 30 kişilik sınıflar belirleriz. Böyle düzenleriz ki, herkes en yüksek verimi alabilsin. Hak da geçmesin, özel olarak eğitim /danışmanlık alanlar da buna ücretsiz katılabilsinler.

Aklıma bunlar geldi. Böyle bir şey yapabiliriz diye düşündüm bu dönemde. Bir şeyler üretmek isteyenleri, yaptığı işi değerli bir hale getirmek isteyenleri, müziğini pazarlamak, ya da kanalından gelir elde etmek isteyenlerle online salonlarda buluşuruz diye düşündüm.

Hem böylece bütün bu bir araya gelme programlarının masrafı çıkmış olur, hem de işi ciddiye alan kişilerin daha belirgin bir şekilde diğer bu işlerle ilgilenen aktif katılımcılarla bir araya gelmesini hem de kendi konularında ilerlemelerini sağlamış oluruz ve bir şekilde güzel ilerlerse size söz verdiğim içerik üretimlerinde daha aktif olabilirim, hazırlamak istediğim videolu eğitimleri hazırlayabilirim ve bunları kitap haline getirip elinizin altında olmasını sağlamak için bir çalışma planı yapabilirim. Biliyorsunuz tüm bunlar ayırılabilecek geniş bir zaman ve bütçe meselesi.

Size bütün detayları vermeye çalışıyorum ki aklınızda herhangi bir soru işareti kalmasın.

Aynı zamanda tabi ki kendi videolarımı belirlediğim düzende çekmeye ve paylaşmaya yine devam edeceğim. O başka bu başka proje çünkü.

Sizi böyle gelişmelerden haberdar etmek istedim. Bu gelişmeyle ilgili lütfen görüşlerinizi belirtmekten kendinizi alıkoymayın. Bu konularla ilgilenen çevreniz varsa da onlarla da paylaşmanız beni çok mutlu edecektir.

Kendinize çok iyi bakın. özellikle sağlığınıza dikkat edin. bu hastalığa karşı elimizde çok güçlü bir koz var biliyorsunuz, yakalanmamak.

Hoşçakalın.

dilerseniz beni aşağıdaki adreslerden takip edebilir, mini ev albümüme de kulak verebilirsiniz. Zaman ayırıp da okuduğunuz için teşekkürler

Facebook | Instagram | Twitter | PODCAST | Spotify | iTunes |

Her Şeyden Biraz

Müzikâl notlar, kültür ve sanat keşifleri, yaratıcı düşünme…

Her Şeyden Biraz

Müzikâl notlar, kültür ve sanat keşifleri, yaratıcı düşünme fikirleri ve güzel duyumları buraya bırakıyoruz…

Sercan Solmaz 👁‍🗨

Written by

oyun ve reklam müzikleri üreticisi, ses mühendisi, seslendirme ve kayıt teknolojileri eğitmeni me@sercansolmaz.com http://youtube.com/sercansolmaz

Her Şeyden Biraz

Müzikâl notlar, kültür ve sanat keşifleri, yaratıcı düşünme fikirleri ve güzel duyumları buraya bırakıyoruz…

Medium is an open platform where 170 million readers come to find insightful and dynamic thinking. Here, expert and undiscovered voices alike dive into the heart of any topic and bring new ideas to the surface. Learn more

Follow the writers, publications, and topics that matter to you, and you’ll see them on your homepage and in your inbox. Explore

If you have a story to tell, knowledge to share, or a perspective to offer — welcome home. It’s easy and free to post your thinking on any topic. Write on Medium

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store