Çarşamba

Yol ayrımı

Sabah bok gibi kalktım ama uyandıktan sonra kalkmış olma hissini çok seviyorum. Kalktık giyindik. Babam olmasa hayatımda oturup kahvaltı etme diye bişi olmıycak heralde. Kalkmış hemen kahvaltı hazırlamış. Hala duygulanıyorum. Neyse giyindik falan çıktık Onurair’e. *** kadın babamın da görüşmesinin olucağını söylemişti, sadece beni aldılar yukarı. Ne alaka.

Bu OnurAir işini de amcam ayarladı. CEOsu Teoman, amcamın tenisten arkadaşıymış. Aa yazık yaşlı adam biraz yardım edeyim diye hep bişiler gösteriyormuş amcam, adam da çok sevmiş sonradan öğrenmiş CEO olduğunu hshshsh. Şimdi de bizi işe sokmaya çalışıyor.

Nasılsa burda mı çalışcam diye aşırı özgüvenliydim. Yani umursamazdım daha çok. Saçma sapan ergen ergen takıldım.

Geçtim oturdum salona baş köşeye. 1 genç ik cı kadın 2 tane de adam geldi. Konuştular falan. Kendinden bahset dediler. Anlattım işte. Onlar anlattı. Yani benim anladığım kurumsalda işe girdin mi hayvan gibi big data bilicen. Onu ayıklıycan. Tek sorun daha tecrübesiz olduğun için kırılır mı motivasyonun onu düşünüyorum dedi adam. Adam iyi bi adamdı. Bi tane de daha genç bi aaabi vardı Amerika’da master falan yapmış.

Tipime bak yaaa.

Okulu niye uzattın dediler. Askerlikten kaçıyorum 😑 ama yani eehhh suratımla dedim. Güldüler. Bu kadar gülüncek bi bok yoktu aslında. Yapacağım işe henüz karar vermediğim için bitirmiyorum dedim. Kız bi daha sordu neden yani. Yapacağım işe henüz karar vermedim, dedim ikinci kere. Bitirip napıcam amk diyeme bağıramadım tabiki. Boğaziçi’den sonra hergün gidilebilecek neresi var amk ülkesinde bulamadım daha diyemedim.

Görüşme bitti. Su istemiştim. Su da gelmedi. Daha bi suyu getiremeyen OnurAir bana ayda 10k verse neye yarar.

Çıkışta babam boş boş beklemiş oldu. Çıktık yürüdük CNR ın oraya. El ele tutuştuk, sırtımda sırt çantam, yürüdük alakasız alakasız. Kesin olur falan diyo babam. Babamı çok seviyorum ya! Dünyada en çok babamı seviyorum sanırım. Garip bir dostluğumuz var. Ne yapsam destekliyor.

Yürürken üst geçiti geçmişiz kaçırmışız yani. 6 şeritli yoldan el ele tutuşup koşarak geçtik. Biiirr kii üüüçççç diye bağırarak. Alllaah allaah allaaaahh diye bağırdık bi de. Bu sabah yaptığım EN güzel şeydi.

Sonra babam fuar gezmek istedi. Dedim ben gidip Efeyle ev bakıcam. Planımız vardı çünkü dünden. Tamam dedi. Gel desem gelirdi ama fuarda karı kızla muhabbet edicek kesin hahshssh. Gitsin gezsin dedim. O fuar gezmeye gitti. Ben de atladım metroya. Çok komiktik ya. Babamı hiç bırakmak istemiyorum. Efe ben babam filan yaşayalım istiyorum. Efenin annesi de babamla evlensin. Literally kardeş kardeş yaşarız ehshhsdh xD ne mal kızım ya hala büyüyemedi bi tarafım.

Neyse şimdi ev bakıcam dün uyuyakalmışım.

Kolektife geldim. Resmen Starbucks olarak kullanıyoruz kolektifi. İndirdim hürriyet emlak appimi evlere baktım. Saçma sapan yerlerde saçma sapan binalar residanslar var. Leş gibi hepsi. Bi alışverişte bir de ev ararken hayatım: beğenmediklerim arasından en az beğenmediğimi bulmak olarak geçiyor. Bitanesini aradım. Neyse Efe bi gelsin de bakarız.

Efe’m geldi sınavından çıktı. Bok gibi geçmiş yine klasik hhahahsh. Gittik Nef163te loft bir daire beğenmişti Efe’m. Onu görelim ilk dedim. O da aramış. Zaten binada emlakçılar. Gittik daireye baktık. Güzeldi fena değildi. Manzarası bok gibiydi. Ama ful cam olayı ve dublex katı güzeldi. Kirası 2000₺ emlakçı 2800 istiyo ve depozito da 2000 bi de 400₺ aydat. WAT TA FAAK! Are you taşşak?? Bir de trrek treek tipler böyle.

Kaçarak uzaklaştık. Benim zaten şuan düzenli bir param yok. Her şeyi Efe’ye yıkmak istemiyorum filan onu geçtim içim hiç istemedi.

Döndük Kolektife. Yemek söyledik. Okan geldi. Onla muhabbet ettik. Foto çekindik.

NurBerfin Çiroğlu·
3 min
·
6 cards

Read “Çarşamba” on a larger screen, or in the Medium app!