Biyomimikri: Analojiden Biyolojiye Tasarım | SHERPA Blog Bülten #15

Biyomimikri ile sürdürülebilir bir dünya, SXSW Interactive’18'de neler oldu, Sosyal oyun kurgusu ile sıra dışı bir girişim: Pub Story ve daha fazlası…

Biyomimikri: Sürdürülebilir bir dünya zaten var

Tuba Çakır → Bize ilham olmak için çevremizi saran doğa ana varken, neden farklı yönlere gidiyoruz?

Doğanın özündeki sürdürülebilirlik ➞

Türkiyeli bir startupın gözünden SXSW Interactive 2018

Emre Atmaca → İlk kez gerçekleştiği 2007 yılından bu yana, festivalin en güçlü temalarından biri olan SXSW Interactive’in yerel bir girişime neler kattığını, vizyonunu nasıl açtığını ve ne tür iş ilişkileri geliştirmesine önayak olabildiğini, Pacer.io kurucu ortağı Emre Atmaca’dan dinleyelim.

İstanbul’dan Austine’ bir hayalin peşinde ➞

Pub Story: Sosyal oyun kurgusu ile sıra dışı bir girişim

Alkan Dalkılıç → Startup Sohbetleri serimizin üçüncü bölümünde konuğumuz sosyal bir oyun deneyimi yaratmayı amaçlayan, bunu da çok iyi başaran Pub Story ve en az yarattıkları girişim kadar eğlenceli kişiliklere sahip kurucu ortakları Hande Aykun ve Bora Öğünç oldu.

Pub Story: It’s a social experiment! ➝


Kullanıcı Deneyimi Tasarımına Giriş

İster deneyimli bir tasarımcı ol, ister kariyerinin başında; UX tasarımına nitelikli bir giriş yapmak için ihtiyacın olan her şeyi bu eğitim ile öğren!

Nasıl Freelance Tasarımcı Olunur?

Tayland’da gezip New York’a iş yapmak; Güney Amerika’yı turlarken Berlin’de bir startup için çalışmak… “Digital Nomad” olmak için ihtiyacın olan eğitim tam olarak bu!


SHERPA Blog, yeni sosyal medya adreslerinde!

“Tasarım ve teknoloji ile değişim yaratanların bilgi kaynağı” olma amacıyla 4 yıldır sürdürdüğümüz yayınımızı, yeni içerikleri ve SHERPA Blog ile ilgili gelişmeleri artık kendi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebileceksin!

İşte yeni sosyal medya adreslerimiz:

Facebook | Twitter | LinkedIn | Instagram | G+