UX Writing? Buyrun konuşalım… | SHERPA Blog Bülten #11

UX yazımı: Kullanıcı arabiriminizi konuşturun, Çağlar Karataş ile Lehman Brothers’dan BIC Angels’a bir kariyer yolculuğu, şirketinizin ihtiyacı olan üretkenlik kısayolu: Zihniyet değişikliği ve daha fazlası…

Kullanıcı arabiriminizi konuşturun

Tuba Çakır — Bu makalede, kullanıcı deneyimi yazımının (UX writing) ne olduğuna değinip, özelikle teknolojik ürünler ve servisler ekseninde gündemi neden bu kadar meşgul ettiğini birlikte anlamaya çalışacak, ardından ise konu hakkında bazı pratik ipuçlarıyla etkili UX yazımı konusunda bilgi edineceğiz.

Kullanıcı deneyimi yazımı nedir? →

Çağlar Karataş ile Lehman Brothers’dan BIC Angels’a bir kariyer yolculuğu

Patrick Bosteels — Türkiye’deki Yatırımcılarla Röportajlar serisinin sekizinci bölümünde Patrick Bosteels, GastroClub’ın kurucu ortağı olan ve Türkiye hem de İngiltere girişimcilik ekosisteminde yatırımcı olarak yer alan Çağlar Karataş’ı konuk ediyor.

Röportajı oku →

Şirketinizin ihtiyacı olan üretkenlik kısayolu: Zihniyet değişikliği

Can Aslan — Üretkenliği yenilenebilir bir şekilde maksimuma çıkarmak için, zihniyetimizi dinamik bir yapıya çevirmeliyiz. Peki şirketiniz ne sıklıkla yaratıcılığınızın gelişmesini sağlıyor ve statükoya meydan okuyan deneyimlerin peşine düşüyor?

Edward De Bono’nun izinde, değişimin peşinde →


Kullanılabilirlik için etkileşim tasarımı

Kullanıcı odaklı bir yaklaşım sunan bu eğitim ile fark yaratan kullanıcı deneyimi tasarım süreçlerine öğren.

Değişimi Yaratmak

Değişim bilişsel ve sosyal açıdan bize ne ifade eder, teoriden pratiğe nasıl geçer ve pozitif değişimler için yıkıcı yöntemler nasıl kullanılır?


TÜAD Araştırma Zirvesi — 27/28 Mart 2017

Türkiye Araştırmacılar Derneği’nin 21.sini düzenleyeceği Araştırma Zirvesi’nin bu seneki konusu Derin Etki. Pazarlama araştırmalarının öneminin, yarattığı derin etkilerin ve pazarlama dünyasını nasıl şekillendirdiğinin konuşulacağı zirvede yerini şimdiden al.

Katılım formu için ➞