Bugün, SHERPA 4 yaşında…

Bazılarınız hatırlar, 1 Mayıs 2013'te Facebook’ta tarihe şöyle bir not düşmüştüm…

Yeni Girişim Haberi: Sherpa
İşin en zor kısmının daima “başlama kısmı” olduğuna inandığımdan, 4 Ocak 2012’de halen kurucu ortağı olduğum KeyFruit’un şirket blogunda “Başlamak” ile ilgili bir yazı yazmıştım. Yola çıkma kararı almanın, belki de yüksek bir zirveden atlamakla aynı anlama geldiğini, atlamanın da en zor kısmının ayaklarının yerden kesilene kadar geçen süre olduğundan bahsetmiştim. 
2009’da kucağıma aldığım ve her saniyesini doya doya yaşadığım ilk girişimim KeyFruit’a bugün itibarıyla bir kardeş geldi: Sherpa.
Bu sefer yola tamamen kullanıcı deneyimi tasarımı, e-stratejiler ve e-taktikler ve tabi ki tüm bu konseptlerin tasarımları üzerine odaklanmış bir ekiple çıktık. Yine değer yaratmak, anlam katmak ve başarmak için…
En az KeyFruit’taki kadar heyecanla, azimle ve motivasyonla dünya standartlarını zorlayacak işler çıkartacak Sherpa’nın bugün doğumgünü. İyi ki doğdun! Sana çok iyi bakacağım…

4 yıl önce o gün, kimseler 1 Mayıs 2017'de bu serüvenin SHERPA’dan başlayarak DAM Startup Studio, DAM Growth Hackers, Ciz.io, Dijital Stüdyo ve SHERPA Blog ile zenginleşeceğini hayal bile edemiyordu.

1 Mayıs’ta neler oluyordu…

4 yılda Türkiye’de 4 seçim, 1 referandum, 1 darbe teşebbüsü ve 1 de Gezi Hareketi yaşandı. Terör, önceki yaşamlarımızda hiç deneyimlemediğimiz kadar hayatlarımıza nüfuz etti. Önce makro sonra mikro ekonomi ardı ardına taklalar attı. Bu ülke toprağında yaşayan herkes gibi bizler de çok zor zamanlar yaşadık. Yaşananlar, yeni kurulan bir girişimin asla arka arkaya yaşamaması gereken bir dizi zorluğu önümüze set çekti.

Ama yılmadık.

Ailelerimizden aldığımız güç, temiz ve kaliteli iş yaptığımızda yolumuzu açanların verdikleri omuz ve her yere düştüğümüzde elini uzatanların dostluklarıyla bugünlere ulaşabildik.

Hem hiçbir şeyimiz yokmuş gibi hem her şeyimiz de varmış gibi çalıştık.

İlham verebilmek, rehberlik edebilmek için…

Kimse yokken yanımda olan başta eşim Meral Bayrak olmak üzere, ilk günden bugüne SHERPA’yı omuzlarından indirmeyen Selen Şentürk, Berk Bayri, Sinem Eser ve Aysel Eken’e; bugün bir şirkette çalışmaktan çok, bir hayalin inşa edilmesinde görev alan çalışma arkadaşlarım Orkun Duyar, Fatih Akgöze, Alper Gökalp, Eser Teker, Serdar Arıçelik, Burcu Gün, Can Aslan, Bora Kılıç, Oğuz Tan, Tuba Çakır, Arda Arıcan'a; SHERPA’nın 4 yılında emeği geçen tüm eski çalışma arkadaşlarıma, ve …

Size Atilla Ağabey,

Ne zaman nefesim kesilse yanımda olan, karanlığa ışık tutan, dostuluğunu benden bir an olsun eksik etmeyen,

Bugünü birlikte kutlamayı en çok isteyeceğim Can Dostum’a

teşekkürlerimle…

Sayenizde SHERPA bugün 4 yaşında… Eserinizle gurur duyun.

A single golf clap? Or a long standing ovation?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.