n11.com, UX optimizasyonu alanında çözüm ortağı olarak SHERPA’yı seçti

Binlerce mağazayla, milyonlarca marka ve ürünü güvenli bir alışveriş platformunda bir araya getiren n11.com, kullanıcı deneyimi odaklı stratejisiyle, UX optimizasyonu alanında çözüm ortağı olarak SHERPA’yı seçti.

40 bine yakın mağaza, 30 milyona yakın ürün ve yenilikçi hizmet çalışmaları ile Türkiye e-ticaret sektörünü yeniden şekillendirmede öncü olan e-ticaret platformu n11.com, kullanıcı odaklı stratejisine paralel olarak yüksek müşteri memnuniyeti hedefiyle, SHERPA’yla çözüm ortağı oldu. n11.com ile eşsiz online alışveriş deneyiminin tasarlanacağı ortaklıkta SHERPA, detaylı ölçümlemeler ve somut veriler ekseninde UX optimizasyon sürecinde n11.com ile çalışmaya başladı.

Üstün alışveriş deneyimi

Kullanıcı deneyimi odaklı bir anlayışla, ideal insan-cihaz etkileşimi için dijital arabirimler tasarlayan dijital tasarım stüdyosu SHERPA, eşsiz kullanıcı ve müşteri deneyimleri tasarlama uzmanlığını n11.com’un e-ticaret sektöründeki uzmanlığıyla birleştirdi. n11.com, Türkiye‘de ve bölgede e-ticaret sektörünün lideri olma vizyonuyla, müşterilere ‘güven’ ve ‘kolaylık’, mağazalara ise ‘destek’ ve ‘özen’ üzerine dayalı inovatif çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.


n11.com hakkında:

Haziran 2012’de kurulan ve Nisan 2013’te tüketiciler ile buluşan e-ticaret platformu n11.com, işletmeden tüketiciye (B2C) konseptli bir satış kanalıdır. Müşterilere “Güven” ve “Kolaylık”, mağazalara ise “Destek” ve “Özen” üzerine dayalı değer önerileri sunan n11.com, yenilikçi hizmet çalışmaları ile Türkiye e-ticaret sektörünü yeniden şekillendirmede öncü olmaktadır. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde konumlanan Teknokent’te gerçekleştirdiği AR-GE faaliyetleri ile sektörün gelişimine katkı sağlayacak ve tüketicinin e-ticarete dair algısını değiştirecek çalışmalar yapmaktadır. 2015 yılını 38 bin 500 kayıtlı mağaza, 27 milyon kayıtlı ürün, 6 milyona yakın üye ve toplamda 400 milyon ziyaret sayısı ile tamamlayan n11.com, Türkiye’de ve bölgede e-ticaret sektörünün lideri olma vizyonu ile çalışmalarını sürdürmektedir.