SHERPA Blog’da Geçen Hafta — 2017/36

2018'de biz bekleyen içerik pazarlama trendleri, ücretsiz stok görsel kaynakları, dünyanın en iyi eğitim platformları ve daha fazlası.

Dünyanın en iyi, ücretli ve ücretsiz online eğitim platformları

Berk Bayri— Mesleki ve kişisel gelişimde online eğitimin yeri tartışılmaz. Kaliteli eğitimi, uygulamalı ve etkileşimli olarak sunmayı ve eğitimcilerle öğrencileri buluşturmayı amaçlayan ücretli ve ücretsiz online eğitim platformlarını listeledik.

Şimdi inceleyin →

4 ücretsiz stok fotoğraf kaynağı

Orkun Duyar — Biz tasarımcılar için, hem görsel bulma süresini optimize edebilmek hem de boşa efor harcamadan kaliteli görsellere kolay ulaşabilmek için elimizde bir stok görsel kaynağının olması pek çok anlamda hayat kurtarır.

Bu kaynakları kaydedin →

2018'de bizi bekleyen içerik pazarlama trendleri

Anastasya Yamaç— 2017 yılı içerik pazarlama için hâlâ çok önemli gelişmelerin kaydedildiği bir yıl olmaya devam ediyor ancak; yılın son çeyreğine girmeye hazırlandığımız bu dönemde markalar, 2018 yılı için içerik pazarlama stratejilerini ve bütçelerini gündeme almaya başladılar bile.

Trendlere göz atın →


Öğrenmeyi öğrenin

Dünyanın önde gelen online eğitim platformlarından COURSERA tarafından sunulan bu kurs aracılığıyla, zor konularda uzmanlaşmak için kullanabileceğiniz güçlü mental araçlarla tanışın.

Kullanıcı testi nedir ve nasıl yapılır?

Küresel çapta en büyük UX Design topluluğu Interaction Design Foundation tarafından sunulan bu kurs ile, kullanılabilir web siteleri ya da mobil uygulamalar tasarladığınızdan emin olmak için nasıl kullanıcı testi yapacağınızı öğrenin.


Akış Şeması Tasarımı

7 MAKALE

Bireysel ihtiyaçlardan profesyonel ihtiyaçlara, doğru ve güzel akış şemaları tasarlamanıza yardımcı olacak içerikler bu seride.


Fitts Kanunu ne demek?

Paul Fitts tarafından 50’li yıllarda ortaya atılan, bir hedefe ulaşmak için gereken sürenin, mesafeyle ve hedefin büyüklüğüyle olan ilişkisini tanımlayan formüldür.

SHERPA Blog sözlüğündeki diğer 84 terimden kaçını biliyorsun?


Girişimcilikte başarı ve yaratıcılık

Bu kitapları öneriyoruz.

Rework, Jason Fried

Big Magic: Creative Living Beyond Fear, Elizabeth Gilbert

Good to Great: Why Some Companies Make the Leap and Others Don’t, Jim Collins


“Bu bülteni görse ne iyi olur!” dediğin biri var mı?

Arkadaşıma gönder ➝