Arçelik ve SHERPA’ya 2018 Red Dot Design Awards’ta 3 ödül birden!

Grundig ve Beko projelerimizle, tasarım dünyasının Oscarları olarak kabul edilen Red Dot Design Awards’ta 3 dalda birden ödüle layık görüldük. Böylece Red Dot ödüllü ilk Türk kullanıcı deneyimi (UX) tasarımı stüdyosu olduk. Bu bizim için tarif edilemez bir onur.


Biz birlikte çalışmanın ve başarmanın her şeyden daha değerli olduğuna inanıyoruz. Arçelik ile yıllardan beri süren tasarım işbirliğimiz sonucu ortaya çıkan yenilikçi deneyimler dünya çapında başarılara imza atmaya devam ediyor. Bu bizim için hem büyük bir gurur hem de daha iyi tasarımlar ortaya çıkarmak için en önemli motivasyon kaynağı.

Dünyanın en prestijli tasarım ödülleri, Red Dot Design Awards, 9 Temmuz gecesi Almanya’nın Essen şehrinde gerçekleşen törende sahiplerini buldu. Arayüz tasarımlarını gerçekleştirdiğimiz Grundig Inova Buzdolabı, Grundig İndüksiyon Ocak ve BEKO TFT Ekranlı Fırın ürünleriyle High Quality Design (Yüksek Kalite Tasarım) alanında üç ödüle layık görüldük. Böylece Türkiye’nin ilk Red Dot ödüllü kullanıcı deneyimi (UX) tasarımı stüdyosu olma onuruna eriştik.

Jürinin Grundig Inova Buzdolabı hakkındaki “Bu buzdolabı, iç alanınında yüksek özelleştirilebilirliği ve dış görünümünde zamansız klasik tasarımı, karakterinde buluşturuyor ve böylece kullanıcının yaşam tarzıyla eşleşiyor.”, Grundig İndüksiyon Ocak hakkındaki “İyi düşünülmüş işletim panelleri ve gelişmiş fonksiyonları sayesinde, bu indüksiyon ocak gündelik yemek pişirmeyi kolaylaştırıyor.” ve BEKO TFT Ekranlı Fırın hakkındaki “Bu kombine buharlı fırın, zarif ön tasarımının yanı sıra analog ve dijital fonksiyon kontrol öğelerinin kullanıcı dostu uyumuyla övgüyü hak ediyor.” yorumları yoğun bir çalışma sürecinde büyük bir titizlikle tamamladığımız işlerin değerini bir kez daha anlamamızı sağladı.

Arçelik endüstriyel tasarım ekibiyle birlikte Türkiye’nin öncüsü Arçelik, BEKO ve Grundig markaları için daha nice projelerde birlikte çalışıp, birlikte başarıp, nice ödüller kazanmak dileğiyle…