Nauczanie języka online — jak stać się atrakcyjnym w oczach uczniów?

Lekcje udzielane online są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych korepetycji.

Są wygodne zarówno dla nauczyciela, jak i dla ucznia. Jeśli nauczasz języka zdalnie, to zapewne korzystasz głównie ze skype lub google hangouts. Te aplikacje mają kilka zalet ale i wad, które prędzej czy później staną się dla Ciebie uciążliwe. Te programy nie stanowią dedykowanych rozwiązań do nauczania języków obcych. Niedawno jednak powstała platforma Spelld.com to bezpłatna aplikacja, która oferuje nowe możliwości nauki języka przez Internet.

Współczesny uczeń ma ogromny wybór potencjalnego nauczyciela. Praktycznie codziennie pojawiają się nowe oferty od native speakerów z całego świata. Co zrobić, aby wyróżnić się z tłumu? Rozwiązanie jest proste-zaoferuj więcej niż inni! Wyjdź naprzeciw oczekiwaniom uczniów, bądź na czasie. Młody człowiek oczekuje maksimum efektów przy minimum nudy. Im większe urozmaicenie lekcji, tym większe zainteresowanie ze strony uczniów.

Jak je wzbudzić i utrzymać zainteresowanie podczas nauki przez Internet?

Potrzebujesz do tego odpowiednich narzędzi, takich jak: 
1. video chat, 
2. wirtualne tablice, 
3. zadania interaktywne, 
4. monitoring postępów studenta, 
5. system informujący o zbliżającej się lekcji, 
6. system przypominający o pracach domowych.

Dzięki powyższym mechanizmom zyskasz miano profesjonalnego i postępowego nauczyciela, a co najważniejsze- będziesz cool! Wraz z postępem technologicznym oraz wzrostem konkurencji na rynku, należy dostrzec, że tradycyjny video chat już nie wystarcza. Funkcja połączenia audio i wideo przestała być czymś atrakcyjnym.

Wyobraź sobie, że Ty i Twój uczeń spotykacie się w wirtualnej rzeczywistości, która została wykreowana specjalnie z myślą o Was. Wszystko jest spersonalizowane i dobrane do indywidualnych potrzeb. Możesz umieszczać filmy, obrazki, zadania interaktywne bez potrzeby korzystania z rozwiązań zastępczych, bez przeskakiwania pomiędzy oknami przeglądarki.

Pamiętaj, że 80% informacji o otaczającym nam świecie odbieramy za pośrednictwem wzroku. Wirtualne tablice zapewnią całe spektrum możliwości na jedno kliknięcie. To tylko przedsmak tego, co oferuje Spelld.com. Inteligentny system będzie przypominał uczniom o pracach domowych, a także zapewniał monitoring ich postępów.

W dobie endomondo, pedometer, czy FB’ owych challenge’y każdy chce się sprawdzić. Twój uczeń również! Dzięki Spelld.com oboje będziecie mieli wgląd do postępów w nauce, a także możliwość porównania z osiągnięciami innych. Nic tak nie motywuje, jak zdrowa rywalizacja!

W dzisiejszych czasach bycie nauczycielem online to spore wyzwanie.

Dzięki nowoczesnym interaktywnym metodom staniesz się bardziej widoczny i pożądany. Twoja oferta przestanie być jedną z wielu, a stanie się ekskluzywna. Zabierz swojego ucznia w niezwykłą podróż po świecie obrazu, dźwięku, interakcji- dzięki temu oferowane przez Ciebie lekcje przestaną być obowiązkiem, a staną się wyczekiwaną przyjemnością!