Stacks Turkey

Sign in

Herkese merhaba,

De-Fi olarak bilinen merkeziyetsiz finans protokollerinin çoğu Proof-of-Stake mekanizmasını kullanarak insanlara tokenleriyle token kazanma imkanı sağlamaktadır.

Proof of Work ve Proof of Stake Farkları Nelerdir?

Bitcoin ağında kullanılan Proof of Work protokolü, işlemci gücünün çoğunu elinde tutan madencilerin ağda daha fazla söz hakkına sahip olduğu ve dolayısıyla daha fazla getiri elde ettiği bir sistemdir. Bitcoin madenciliği, yüksek…

Hello!

Bitcoin is rapidly growing. As Bitcoin grows, every satoshi becomes rarer and more valuable. We shouldn’t forget Bitcoin is the king of crypto, the digital gold.

Wouldn’t you want to earn Bitcoin, the digital gold while staking a cryptocurrency? There is more than ordinary staking actually. …

Dijital altın ünvanını kapmak için birbiriyle yarış içerisinde olan Ethereum, Ripple gibi kripto paralar dijital altının zaten Bitcoin olduğundan habersizler.

Stacks ile Stacking yapan STX sahipleri Bitcoin kazanırken, Ethereum ile Staking yapanlar Ethereum kazanmaktadırlar.

Stacks, merkeziyetsiz uygulamaların (dApps), kullanıcıların dijital haklarını onların kontrolünde olacak şekilde blok zincirini tüm internete taşımayı…

Değerli dostlar, hepinize merhaba!

Bu makalemde sizlerle beraber NFT (Non-Fungible-Token) kavramını inceleyeceğiz ve Bitcoin blok zincirinin yüksek güvenliği eşliğinde nasıl oluşturulabileceğini öğreneceğiz.

NFT (Non-Fungible-Token) Nedir?

NFT (Değiştirilemez Token), açılımından da anlaşılacağı üzere takas edilemeyen ve dönüştürülemeyen bir kripto varlıktır. Bunu şöyle bir örnekle açıklayalım:

Elinizde 100 USDT mevcut ve 100 USDT’yi takas ederek…

Angular ile Başlayalım

Bu eğitimde, Angular’ı tercih ettiğiniz çerçeve olarak kullanırken Stacks Connect ile nasıl çalışacağınızı öğreneceksiniz. Kimlik Doğrulamaya Genel Bakış’ta öğrendiklerinizi temel alır.

Bu makalede, Angular ve Reactive Extensions (RxJS) ile aşina olduğunuz varsayılır.

Ön Koşullar

Projenin iskelesini oluşturmak için Angular CLI kullanacağız, bu nedenle en son sürümün kurulu olduğundan emin olun. 10.2.0 …

Giriş

Bu kaynakta, Stacks’ın kimlik doğrulama ve depolama protokolüyle oluşturulmuş bir “Todos” yani “Yapılacaklar” uygulamasının kodunu yazıp, derleyip ve inceleyerek Stacks Authentication hakkında bilgi edinmiş olacaksınız.

Bu uygulama aşağıdaki platform işlevlerini vurgular:

  • Uygulamada kimlik doğrulamak için, ilişkili BNS kullanıcı adıyla Secret Key oluşturun
  • Gaia ile şifrelenmiş verileri ekleyin, düzenleyin ve silin

daemontechnologies.co

Değerli dostlar, hepinize merhaba!

STX Mining Challenge’a katılarak 200.000 STX Token değerindeki ödül havuzunu paylaşabilirsiniz!

Yukarıdaki makalemde temel olarak bahsetmiş olduğum STX Madenciliğinin nasıl yapıldığından bahsedelim :)

Öncelikle mining yapabilmeniz için aşağıdaki yazılımlar bilgisayarınızda kurulu olmalıdır.

Opsiyonel olarak aşağıdaki araçları da kullanabilirsiniz:

Değerli dostlar, hepinize merhaba!

Bu yazımızda, hepimizin malumu olan ve son dönemlerde ilgileri üzerine çekmeyi başaran DeFi (Decentralized Finance) ve bunun Blockstack tarafından Bitcoin blok zincirinde nasıl uyarlanacağı konusuna değineceğiz. Aynı zamanda akıllı sözleşmelerden doğan problemlerin, 15 Aralık 2020 tarihine kadar yayımlanması planlanan Stacks 2.0 …

Bu metinde Blockstack’in teknolojik tarafı ve geleceğe neler vaat ettiği konusuna değineceğiz.

Giriş

Blockstack, 2013 yılında Muneeb Ali ve Ryan Shea tarafından tasarlanmıştır. Blockstack’in teknolojik altyapısını geliştirmekte olan Blockstack PBC isimli kuruluş, 2014'ten 2019'a kadar risk sermayesi ve token satışlarından 75 milyon dolar civarında bir fon toplamıştır. Şirketin merkezi New York’tadır.

Stacks Turkey

Stacks, açık kaynaklı, merkezi olmayan bir bilgi işlem platformudur.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store