Jeden prosty trick na wzrost konwersji na stronie

#petitgrowthhacks: słowo o małych, uroczych sposobach na hakowanie wzrostu


Ten tekst powstał w ramach Startuptyping.pl — kreatywnego newslettera w całości poświęconego startupom, content marketingowi i growth hackingowi.


biblioteka UXPin

Wśród moich faworytów pośród polskich startupów, UXpin to ścisła czołówka. Narzędzie do szybkiego, zespołowego prototypowania jest genialne samo w sobie; oprócz tego jednak, firma Marcina Tredera robi robotę w marketingu, a zwłaszcza — w działaniach bezpośrednio wspierających wzrost.

Musicie wiedzieć, że UXPin regularnie wydaje pełnoprawne ebooki z zakresu szeroko rozumianego designu; są one głównie skoncentrowane na zagadnieniach związanych z UX/UI, wireframingiem, mobile i web projektowaniem, etc.

Jest to content marketing w najczystszej postaci, doskonale przygotowany i zrealizowany na świetnym poziomie.

I nie chodzi tylko o szerzenie świadomości marki i pozycjonowanie jej. Te ebooki to element tunelu wzrostu, który prowadzi do wzrostu konwersji. Jak?

Gdy zechcemy pobrać którąś z darmowych książek, wystarczy wybrać interesującą nas pozycję i podać maila, na którego zostanie wysłana:

I oto, po wpisaniu adresu oraz wciśnięciu guzika, naszym oczom ukazuje się kolejny ekran:

Prosty formularz rejestracyjny.

Jeśli nie wiem do końca, z czym UXPin się je, w ciągu kilku minut landing page dostarcza mi wszystkich potrzebnych informacji.

Wpisuję hasło i voila, jestem na pokładzie.

o czym to świadczy

Nie znaczy to oczywiście, że zostałem użytkownikiem narzędzia — do tego jeszcze długa droga (chyba, że świadomie rejestruję się w usłudze, bo wiem na pewno, że w danej chwili jej potrzebuję).

Teraz zaczną mnie tropić retargetowane reklamy na Facebooku, a także uruchomiona kampania mailowa pielęgnująca lead — działania, które mają spowodować, bym przekonał się, jak świetnym narzędziem UXPin jest.

Próba wejścia w konwersację z potencjalnym użytkownikiem przenosi się na poziom konwersacji z leadem. Jestem o krok bliżej do zostania aktywnym użytkownikiem, a w przyszłości: użytkownikiem płatnym.

microcopy

Słowo jeszcze o copy, jakie pojawia się na ostatnim ekranie:

Start your FREE TRIAL (up to 30 days) in 3 seconds.
No credit card required.

Proces rejestracji został sprowadzony do absolutnego minimum. To znaczy:

  1. Od razu wiem, że usługa jest darmowa
  2. Od razu wiem, że nie muszę mieć przy sobie karty kredytowej
  3. Od razu wiem, ile czasu muszę poświęcić, żeby dostać się do środka. W praktyce to kwestia wpisania hasła.

Czy jest jeszcze jakiś powód, dla którego miałbym nie sprawdzić, jak UXPin działa w praktyce?

P.S. Skąd wiem, że to działa? Jeffrey Defensor, szef marketingu w UXPin, potwierdził, że trik jest “efektywny” — ale nie mógł podzielić się konkretnymi liczbami.


Jestem wydawcą newslettera w całości poświęconego startupom, content marketingowi i growth hackingowi.

Zapisz się na cotygodniową porcję wiedzy:www.startuptyping.pl