Stinopys
Published in

Stinopys

Перетворення двоокису вуглецю на кисень і вуглець

Відновлення кисню і вуглецю з СО2 з допомогою задекларованого методу вимагає приблизно в 10 разів менше енергії ніж в результаті отримання цієї кількості СО2 в процесі спалювання вуглецю.

phys.org

Повідомлення австралійських вчених з Університету Нового Південного Уельсу (UNSW, Сідней), які створили просту й ефективну установку для перетворення вуглекислого газу на кисень і вуглець, це дійсно видатна подія 2021 року.

Учені повідомили, що компактна установка протягом місяця без зміни характеристик щохвилини перетворювала 100 мл CO2. На перетворення тони CO2 на кисень і твердий вуглець було витрачено 230 кВт*год електрики. Ефективність перетворення сягала 92%. Вуглець утворюється у вигляді пластівців і просто виринає на поверхню.

Енергетичний баланс

  • Дослідники витратили на відновлення кисню і вуглецю з 1 тони СО2–230 кВт*год = 230*3600 = 828 МДж.
  • Враховуючи те, що 1 тона СО2 містить 14/(14+2*16) = 300 кг вуглецю і теплотворність спалювання вуглецю біля 30 МДж/кг, то виділення теплової енергії в результаті спалювання 300 кг вуглецю дасть 30*300 = 9000 МДж.

У підсумку, відновлення кисню і вуглецю з СО2 з допомогою задекларованого методу вимагає приблизно в 10 разів менше енергії ніж в результаті отримання цієї кількості СО2 в процесі спалювання вуглецю.

Схема роботи винаходу

В основі дослідної установки об’ємом два літри лежать фізико-хімічні явища, пов’язані з пропусканням вуглекислого газу через галій. Це рідкоземельний метал, що починає плавитися за температури 30 градусів Цельсію. Крім галію в рідкій формі та галію у вигляді наночастинок, у суміш додаються срібні стрижні нанометрових розмірів. У процесі роботи суміш інтенсивно перемішується. Це викликає трибоелектрохімічні реакції: рідини внаслідок сили тертя активніше взаємодіють з поверхнями твердих наповнювачів.

Перспективи

У разі масштабування цієї технології автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння, теплоелектростанції на вугіллі або газі та промислові установки замість вуглекислого газу під час спалювання палива зможуть виробляти чистий кисень.

Джерело

--

--

Search and research results are often lost. Although, no less often we have to return to them later. Graffiti (stinopys — in Ukrainian) is one of forms of abbreviated memorization and thus transformation of knowledge into valuable signposts.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Olegh Bondarenko

Olegh Bondarenko

Researcher, DSc, expert in Radiation Protection, Ecology, Air Quality Monitoring, Project Management, Data Science and other — orcid.org/0000-0001-8214-4654