Ačiū, jūsų nuomonės neklausiu

Dažnai kalbama apie šiandieninio pasaulio grožio standartus ir problemas, kurias sukuria mados industrija. Liekni modeliai iškreipia grožio standartą, vyrauja liekno kūno kultas. Ar tikrai?

Prieš pusmetį atlikusi maisto netoleravimo tyrimą ir dėl sveikatos pakeitusi mitybą kartu pakito ir mano svoris. Stengiuosi, kad taip nebūtų, bet nevartojant miltų ir pieno produktų svoris nebeauga. Mano ūgis 168 cm, anksčiau svėriau 59 kg, o dabar — 51 kg. Rūbų dydis nuo S ir M dydžių sumažėjo iki XS.

Niekada nebuvau stambi, bet dabar esu išties liekna. Pirmą kartą gyvenime mano kūno matmenys primena modelių centimetrus. Ir pirmą kartą gyvenime aš susiduriu su patyčiomis dėl savo išvaizdos. Man rėžiama tiesiai į akis. Kiekvienas jaučiasi turįs teisę komentuoti mano kūną.

Kai matome stambų žmogų, galbūt kažką ir pagalvojame, bet juk ne visada išsakome savo nuomonę jam į akis. Juk nepatogu. Bet kai viskas atvirkščiai, pasakyti išdrįstame.

Šiandien kiekvienas pienburnis man dažnai pasako:

„O, iš tavęs vieni kaulai liko. Man gražiau būtų, jei priaugtum truputį svorio.“

„Vargšas vaikas, gal tu pavalgyk? Man tavęs gaila.“

„Kristina, o koks tavo lieknėjimo tikslas? Išnykti?“

„Papų išvis nebeliko. Jau turbūt net vyras tavęs nebenori.“

Tokias kalbas girdžiu kasdien. Gerai, kad mano smegenys nesulyso — per daug į galvą šių kalbų neimu, bet, jei būčiau silpnesnių nervų, tapčiau kompleksuota. Turbūt maučiausi tris poras pėdkelnių, kad tik kojos atrodytų stambesnės.

Spėkite, kiek žmonių, komentuojančių mano kūną ir svorį, paklausė, ar aš geriau jaučiuosi? Ar manęs nebekankina pilvo skausmai? Ar geriau miegu naktimis? Ar liovėsi galvos skausmai? Žinoma, niekas apie tai negalvoja. Ačiū Dievui už mylinčius žmones šalia, kuriems mano savijauta yra daug svarbesnė už krūtinės dydį.

Mieli komentatoriai, kitą kartą geriau pakalbėkime apie darbus, politiką, maistą ar dar ką nors. Jei norėsiu išgirsti jūsų nuomonę ar patarimą apie savo kūną, aš jūsų paklausiu. Nuolat kalbame apie patyčias ir jų prevenciją — tai gal pradėkime nuo savęs? Pirmiausia — nevertinkime kitų žmonių išvaizdos. Jei žmogus, tavo manymu, yra per lieknas, tu neturi teisės apie tai rėkti. Tai tiesiog ne tavo reikalas, o ir gyvenime ne tai yra svarbiausia.

Like what you read? Give SUN365 a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.