Detox diena su Simona Burbaite

Geras laikas buvo Tailande… Ir kiek visko valgiau! Aišku, maistas tikrai nuostabus ir labai skanu, bet nuolat jaučiau lengvą diskomfortą, kad kažkas ten skrandyje negerai vyksta. Paradoksalu, kad po atostogų, kai, atrodo, ir taip ilsėjausi, dabar kūnas tiesiog prašo pertraukos nuo toksinų ir nemažo maisto kiekio. Man belieka jo klausyti.

Gal ir simboliška, bet toksinų šalinimo dieną pasirinkau pirmadienį. Savaitgalį gėriau daug vandens, vengiau kavos (nežinau pati, kaip man taip pavyko, nes aš kavą tiesiog dievinu), valgiau daug daržovių ir vaisių. Kitaip sakant, paruošiau organizmą detoxui. O pirmadienį šaldytuve manęs jau laukė penki sulčių buteliukai. Nemeluosiu, pirmadienis buvo tikrai intensyvus, turėjau nemažai susitikimų, todėl man reikėjo daug energijos ir galvojau būsiu alkana kaip vilkas. Bet štai mano diena:

8:00 nors įprastai mano rytas prasideda nuo kruopų ar bananinių blynų ir juodos kavos puodelio, bet šiandien labai patiko lengvesnė dienos pradžia nei visada su pirmu „8 AM” buteliuku. Ir kavos net nepasigedau. Geras dienos startas!

11:00 kaip tik skubėjau į pirmą susitikimą su „11AM” buteliuku rankose. O jau toks skanus… Labai mėgstu morkas ir mangus. Na gal tik dėl pastarnoko suabejočiau, bet geriant jo net nejaučiau.

13:30 čia leidau sau pasilepinti „Coconut fruit meal smoothie”. Nors jo programoj ir nėra, bet man jis tobulas. Neatsispyriau pagundai.

14:00 turėjau dar vieną labai svarbų susitikimą, mintys apie maistą buvo paskutinėje vietoje, dėl to pamiršau, kad turiu išgerti „2 PM” buteliuką. Taip jis tapo „4 PM” buteliuku ir dar sugalvojau, kaip “pasotinti” sultis — įbėriau chia sėklų (nes buvau tikrai išalkusi)!

17:30 buvau jau po trečio susitikimo ir, nemeluosiu, valgyti tikrai labai norėjau. Išgėriau tikrąjį „4PM” buteliuką, bet vis tiek jaučiausi alkana nors visą dieną gėriau nemažai vandens (daugiau nei įprastai). Žinoma, jei labai norisi valgyti — ne pasaulio pabaiga suvalgyti kokią daržovę ar vaisių. Tiesa, šiandien vietoj bokso treniruotės nusprendžiau 30 minučių skirti pasivaikščiojimui Vingio parke. Oras buvo nuostabus!

20:00 Išgėriau paskutinį buteliuką su pasididžiavimu sveikindama save, kad šiandien kūnui leidau iš tikrųjų pailsėti ir pasikrauti jėgų. Ir nesvarbu, kad mintyse svajojau apie koldūnus. Silpnumo akimirka…

Aišku, organizmo valymo metu yra svarbus fizinis aktyvumas ir poilsis (tai galioja ne tik detox dieną — aš visada stengiuosi nueiti anksčiau miegoti, na… jei tik pavyksta). Prakaitas irgi labai geras įrankis išvalyti organizmą, o pirtis ar karšta vonia — vienas geriausių būdų išvalyti organizmą.

Tiesa, dažnai žmonės galvoja, kad per detox dieną nebus energijos. O aš galvoju atvirkščiai. Manau kaip tik kūno išsivalymas jos suteikia, nors užmigti šiek tiek alkanam nėra visada malonu, tačiau kitą dieną jautiesi pilnas energijos. Man Detox Diena = RESET mygtukas visam kūnui.

Simona Burbaitė