Pamokos, kurių išmokau dirbdama sau

Dirbu sau jau daugiau nei penkerius metus. Su geriausia drauge paskutiniais studijų universitete metais įkūrėm agentūrą ne todėl, kad jau turėjome klientų — mes jų neturėjome nė vieno — o todėl, kad norėjome kuo greičiau įgyti daugiau patirties. Taip ir pradėjom dirbti sau — nieko nenutuokdamos apie verslą ir suaugusiųjų pasaulį, užtat su dideliu entuziazmu.

O buvo visko — mūsų pirmasis klientas dingo nesumokėjęs, o antrasis užaugo taip, kad apie komandą rašė visi pasaulio dienraščiai. Pradėjome leisti savo žurnalą, keliavome darbo tikslais, sakėme kalbas ir, svarbiausia, mokėmės, testavome idėjas ir augome. Buvo ir baisių akimirkų — viena koja įžengėme į kitą pasaulio pusę — Australiją. Ji buvo man per toli nuo namų, draugų, pradėjau kurti planus grįžti į Lietuvą. Begalo norėjau grįžti namo, bet palikti taip gerai pažįstamą miestą bei profesinį ‘networką’ buvo baisu. Vieną dieną eidama gatve sugalvojau “Ką žmonės dirba?” projekto idėją. Atkalbinėjo visi, sakė, kad Lietuvoje nėra pinigų, darbų… O aš mačiau tik beribes galimybes kurti, Vilnius man priminė Berlyną prieš gerus 10 metų. Tik prisiekiau sau, kad nemylimo darbo nedirbsiu.

Aš jau daugiau nei pusmetį Lietuvoje ir pildosi tos mano svajonės viena po kitos — žurnals, radijas, klientai, neužilgo knyga. Per penkerius metus suvokiau, kad tik būdama laiminga galiu pritraukti gerų klientų, kurie taps mano komandos dalimi ir draugais.

Jei išmoktas pamokas reikėtų surašyti į kelias eilutes, jos atrodytų maždaug taip:

  1. Jei viskam sakysi taip, nebeliks laiko ir energijos projektams, kuriuos nuoširdžiai nori įgyvendinti. Taisyklė paprasta, bet ja vadovautis velniškai sunku (ypač, kai banko sąskaita nėra įspūdinga).

2. Kantrybė įveikia daugelį sunkumų. Nemesk savo svajonės vien todėl, kad dabar sunku. Didysis svajonių darbas iš tikrųjų susideda iš daugelio mažų žingsnelių, lydimų nedidelių pergalių. Jas reikia atšvęsti ir taip po truputėlį artėsi prie savo plano A.

3. Visada klausk — kodėl? Žinok savo dabartinio darbo, kuriam atiduodi laiką ir energiją, prasmę. Aplink visada bus daug viliojančių pasiūlymų, viskam negalima sakyti taip. Jei pajauti, kad dirbdamas nebegali susikaupti, atidėk darbą į šalį.

4. Klausyk intuicijos — tai tavo didžiausia galia!

5. Nepamiršk, kad tavo vidinis pasaulis ne duotybė, o nuolat investicijų reikalaujantis projektas.

6. Nedaryk greitų darbų tik tam, kad užsidirbtum greitų pinigų.

7. Nebežinai, ko nori? Vienintelis būdas išsikapstyti — atsikelti nuo sofos ir išbandyti daugybę naujų veiklų.

8. Žmonės sako „keista“, lyg tai būtų blogas žodis, bet geriausi dalykai nutinka paraštėse.

9. Kad ir kaip banaliai skambėtų — svarbiausia suteikti sau šansą. Mes bijome nežinomybės ir nesaugumo, bet išties gyvename tik kartą ir geriau griūti veidu į balą, nei sėdėti darbe, kuris tave išsunkia (o kai dirbi sau, tai ir į balą veidu negriūsi, nes visas pasaulis tau kažkaip ima ir padeda).

O galiausiai, jei darai įdomius dalykus ir pasaulis aplink tave tokiu tampa. Darbo esmė ne pinigų gausa ar užimamos pareigos, o kasdien atsimerkus jausmas, kad jau tuoj vėl eisi ‘pažaisti’. Tad mano sėkmės bartometras — darbas, kaip žaidimas, ir gyvenimas pilnas laimės.

Like what you read? Give SUN365 a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.