SUPERKODERS
Published in

SUPERKODERS

SUPERKODERS 2022

Rok 2022 skončil.

Co si budeme povídat, nebyl to zrovna ten nejlepší rok. Přesto jsme u nás v SUPERKODERS zažili spoustu pozitivních momentů, kterým věnuji toto ohlédnutí.

SUPERADMIN 2.0

Content Management System, na kterém stavíme naše projekty a kterému jsme v loňském roce věnovali spoustu úsilí. Podrobnější představení bude brzy, v tuto chvíli pouze telegraficky.

1. SUPERADMIN e-commerce solution

Je verze našeho CMS pro středně velké e-shopy na míru. Pracovně říkáme, že stavíme e-shopy do 100.000 produktů, které narazí na limity krabicových verzí.

Multijazyčný, multiměnový a případně i multibrandový e-shop s napojením na interní systémy a systémy třetích stran. Samozřejmě spravovaný na jednom místě a se silným zaměřením na potřeby koncového zákazníka.
To je naše řešení.

Projektem loňského roku je e-shop Balistas — B2B a B2C e-shop ve čtyřech jazycích, s extra B2C speciálkou a specifickým subsegmentem zboží.

Nyní intenzivně pracujeme na spuštění e-shopu pro Alkohol.cz a těšíme se na další nové projekty, které nám rok 2023 přinese.

Pokud vás naše řešení zajímá víc, napište mi, rád vám ho představím detailněji.

2. SUPERADMIN web experience

Verze pro rozsáhlé obsahové huby a produktové katalogy, s možností uživatelské tvorby landing pages a variabilních obsahových stránek.

Samozřejmostí je správa projektů v jazykových verzích a více projektů v jedné administraci.

V roce 2022 jsme na tomto řešení spustili např. projekt Giving Tuesday pro Asociaci společenské odpovědnosti nebo produktový katalog světa chytré domácnosti TESLA. Ve fázi plnění pak netrpělivě čekám na dokončení webu Preciosa, protože je to z mého pohledu designový klenot. Moc se těším, až vám ho budeme moct ukázat.

React.js vývoj

Loňský rok byl pro náš “React tým” velmi výživný. Jednak jsme se věnovali našim interním projektům Visidoo a PageSpeed.cz, ale dokončili jsme také náročné VOD projekty pro 24i, Český rozhlas a další.

Rádi se věnujeme projektům, ve kterých můžeme uplatnit naše letité zkušenosti s frontendovým vývojem aplikací.

React.js / Next.js / Typescript — technologie, které jsou pro nás čím dál důležitější.

V loňském roce jsme do portfolia přidali také React Native, díky tomu můžeme webové aplikace doplnit i o mobilní.

A abych nezapomněl, velmi pěkný projekt loňského roku je nová verze webu bezrealitky.cz. Pro ten jsme kódovali “pouze” frontendové komponenty. Opět u toho byl React.js, tentokrát doplněný storybookem.

Naše “spin-offs”

První je projekt PageSpeed.cz — “agentura” věnující se poradenství v oblasti rychlosti webů. Jsem velmi rád, jak se tomuto projektu začalo v loňském roce dařit. Kromě samotného poradenství jsme spustili i tester ve verzi 3 a plány na letošní rok jsou velmi vzrušující.

Druhý side projekt, kterému se věnujeme, je Visidoo — realitní agent na straně kupujícího. V roce 2022 jsme oslavili rok fungování a 18 000 uživatelů. Aktuálně hledáme investora, který nám pomůže akcelerovat vývoj a naplnit ambice a potenciál našeho úsilí.

Komunity

Rok 2022 byl konečně opět rokem, kdy bylo možné pořádat setkání komunit osobně. Po dvou letech online to byla velmi příjemná změna.

Jako Frontendisti.cz jsme v Brně uspořádali 5 brněnských meetupů. Užil jsem si všechny, v čerstvé paměti mám samozřejmě ten poslední, vánoční.

Kromě meetupů jsme se také podíleli na konferenci Webexpo. Jako komunita jsme připravili program jedné stage, jako SUPERKODERS jsme měli na starost program v malém kině.

Kromě těchto akcí jsme také představili workshopy pod značkou SUPERCLASS Level-up knowledge. Sledujte naše sociální sítě, ať se dozvíte o dalších termínech.

SUPERKODERS LIFE

A co jsme dělali kromě práce? Při pohledu zpět zjišťuji, že jsme společně zažili spoustu věcí. Tradičně hodně sportujeme — vyhráli jsme běžecké závody, (alespoň podle fotky to tak vypadá), vyjeli na kola, lyže anebo curling.

Ale také navštívili několikrát společně kino, (ne)úspěšně prolamovali šifrovačku, užili si team-building ve sklepě a oslavili 10. narozeniny.

Bylo toho spoustu a máme na co vzpomínat.
Důležitější je ale to, co nás čeká letos.

A já se těším.

Přeji nám všem, ať jsme letos hlavně zdraví a obklopeni štěstím. Ať se naučíme spoustu nový věcí, zažijeme mnoho nezapomenutelných zážitků a celkově ať je letošní rok lepší než ten minulý.

--

--

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store