Teeme liikluse korda!

Silver Keskkula
Nov 28, 2019 · 4 min read

for ENGLISH speakers: We’re doing a limited launch in Estonia only — stay tuned for when we announce our global ambitions.

TLDR: Alustame teste Eestis — tõmba rakendus postituse all olevatelt linkidelt!

Mul on hea meel, et saame pärast meie lakoonilist rahastuse postitust lõpuks Supervaisori plaanidest rääkima hakata.

Nagu meie missioon ütleb, ehitame tehisintellektile toetuvat paremat maailma ja otsime inimeste ja tehisintellekti agentide koostöövorme, mis meid selleni kiiremini viivad. Meie esimene missioon on parandada liiklust. Oma motiive selgitasime eelmises postituses, aga meeldetuletuseks piisab ehk teadmisest, et ainuüksi selle loo lugemise jooksul jõuab maailmas liikluses hukkuda veel vähemalt 15 inimest.

Kuidas me siis liikluse korda teeme?

Kõik algab andmetest ja arusaamisest, kuidas teatud liikluskäitumine traagiliste tagajärgedeni viib. Enamus liiklusstatistikat põhineb tagantjärgi tarkusel — mida me valesti tegime, mida kõrvalseisjad paar sekundit enne õnnetust nägid või mida võib välja lugeda õnnetuse jälgedest tänaval.

Liikluskindlustuskahjude ajalugu Tallinas (LKFi avaandmed)

See viitab reaalsusele, kus enamik ohutusteadmusest tuleb inimelude või varakahjude hinnaga, mis on vaieldamatult suur hind statistika eest. Mis ohumärgid aga eelnesid õnnetusele? Kas õnnetus hüüdis tulles? Kas oleks saanud seda kuidagi ära hoida?

Me arvame, et “jah”!

 • Me arvame, et rattarajal või kõnniteel parkimine, mis sunnib rattureid ja jalakäijaid sõiduteele põikama, viib halbade tagajärgedeni.
 • Me arvame, et pidevalt punase fooritulega ristmike ületamine ennustab tõsist kahju,
 • Me arvame, et keelatud pöörded pidevalt samas kohas räägivad liikluskorralduse muutmise vajadusest.
 • Me arvame, et roolis kõrvaltegevustega tegelemine võib lõppeda väga halvasti.
 • Me arvame, et eeskirju pidevalt eiravad juhid on teistele ohuks.
 • Me arvame isegi, et sagedased väikesed rikkumised viivad ajapikku suuremate rikkumisteni.

Me võime palju arvata. Olles aga teaduspõhise maailmavaatega, tunnistame endale, et ainus viis veenduda on mõõta! Ja see ongi koht, kus saad sina meile appi tulla!

Tulime just välja Supervaisori jalakäijate rakendusega (hetkel saadaval vaid Eestis) ja koos pardakaamera testrakenduse kasutajatega oleme kogunud juba tuhandeid videosid erinevatest rikkumistest. Nüüd kutsume kõiki jalakäijaid ja kaassõitjaid rakendust alla laadima ja andmetega panustama.

Alustades valesti parkimisest, keelatud sõitmisest bussirajal, raskeveokite sõitmisest selleks keelatud kohtades, autoroolis kõrvaltegevuste harrastamisest, keelatud tulega ristmiku ületamisest ja lõpetades agressiivsete liiklejatega, kes teiste elu ohtu seavad — me oleme sellest kõigest huvitatud! Peaasi, et te videosid salvestades ennast ohtu ei sea!

Asi on lihtne — haarad telefoni, salvestad klipi Supervaisori rakendusega, valid rikkumise tüübi ja tehtud! Videod saad hiljem wifis ühe nupuvajutusega ülesse laadida. Et oleks põnevam, teenid iga väärtusliku raporti eest punkte. Kõige tublimatele liikluse parandajatele on auhinnad!

Täna alustame Eestis võistlusega, mille parimatele jagame jaanuaris välja kolm väga head pardakaamerat (või sama väärtusega kinkekaarti).

Allpool vihjeks, millist põnevat statistikat oleme Tallinnas juba oma varajastelt kasutajatelt saanud ja milline potentsiaal võiks ideel olla suurema kodanike toega:

Andmetega väärtuse loomiseks on palju põnevaid viise, sealhulgas:

 • liiklusriskide statistika põhjal liikluskorralduse muutmine;
 • liiklejate harimine, sidudes käitumuslikud riskid reaalsete tagajärgedega;
 • liiklusriskikaartide avaldamisega ohtlikele kohtadele tähelepanu juhtimine;
 • rikkumiste kaartidega oma elupiirkonna liiklusohutuse kõrgendatud tähelepanust liiklejatele teada andmine;
 • avaliku sektori koostöö teiste inimeste elude suhtes hoolimatult käituvate kodanike korrale kutsumine.

Nimekiri on muidugi pikem ja loodetavasti saame ka kasutajatelt palju uusi ideid, kuidas liiklust turvalisemaks muuta.

Kui üks pilt on väärt tuhandet sõna, siis mida on väärt kaart, kus iga andmepunkti taga on tuhandeid pilte? Usume, et sellisel faktipõhisel ja tõendataval statistikal on arvamuste ja anekdootlike tõendite kõrval märkimisväärne jõud positiivsete muutuste ellukutsumiseks. Ehk ei ole igaks suuremaks liikluskorralduse muutmiseks vaja ära oodata hukkunutega õnnetusi!

Avalikus ruumis filmimisse ei saa mõistagi suhtuda ükskõikselt ja seepärast oleme ettevõtte eetilised põhimõtted ja privaatsust puudutavad teemad lahti kirjutanud eraldiseisvas blogipostituses. Lühidalt kõrvaldame automaatselt videotest isikustatavad andmed.

See on alles meie teekonna algus. Oleme päris põnevil võimalusest koos teiega kokku panna tehnoloogilised tükid ühiskonnale olulise probleemi lahendamiseks!

Maailmas on üle nelja miljardi kaameraga telefoni ja üle seitse miljardi inimese, kes ei taha liikluses surma saada. Sellel kombinatsioonil on juba praegu potentsiaali tohutu hulga kannatuste ärahoidmiseks. Võta telefon välja ja hakka juba täna elusid päästma!

Supervaisor

Let’s fix traffic together!

Supervaisor

Let’s fix traffic together!

Silver Keskkula

Written by

ceo @Supervaisor_com, co-founder of @Teleportinc, first researcher of Skype core team, Lived in 11 countries

Supervaisor

Let’s fix traffic together!