Bu Yöntemler ile Evde Otururken Para Kazanmak Mümkün

Fatih Özdemir
Jan 18 · 4 min read

Corona’dan sonra evden çalışma, freelance iş yapma, Youtube videosu çekerek evden para kazanma gibi kavramlar çok fazla ön plana çıkmaya başladı. Belki siz de bu kavramların peşine düşmüş ve şu an bu yazıya denk gelmiş olabilirsiniz. O halde ben de sizlere bildiklerimi aktarmak ve kazanmanıza öncülük etmek istiyorum.

Bu yazımda anlatacağım şeyler meslek ve bilgi gerektirecek şeyler olmayacak. Yani kimse sizin bu işin uzmanı olup olmadığınızı sorgulamayacak ya da başınızda hesap soracak bir patron da yok :) Her şey oldukça serbest ve mesai kavramı yok! E nasıl oluyor bu iş derseniz, gelin sizi birkaç platform ile tanıştırayım.

Admitad

Instagram’da storyleri gezerken karşınıza “Arkadaşlar üzerimdeki kıyafeti sormuşsunuz, Trendyol’dan almak için yukarı kaydırın”cıları çok sayıda görüyorsunuz evet. İrite edici de olabiliyor ama; sizin o linke tıklayıp o kıyafeti ya da o sitedeki herhangi bir ürünü aldığınızda, o linki sizinle paylaşan kişiye belirli bir oranda komisyon gidiyor. Affiliate Marketing kısaca bu :)

Belki siz de bu furyanın bir parçası olmak istiyor olabilirsiniz. Ama bilin bakalım ne eksik? Takipçiler… :) Influencer olmak bu devirde artık zor, rekabet fazla. O yüzden kendi kendinize ya da yakın arkadaş çevrenize Influencer olabilirsiniz. Yani siz kendiniz Trendyol’dan bir ürün alırken, kendi linkinizi kullanarak satın alabilirsiniz. Böylelikle o alışverişinizden ciddi oranda indirim kazanmış gibi bir şey oluyorsunuz. Kendi kampanyanızı da bu şekilde yapabilirsiniz.

İşte tam bu noktada kullanımı oldukça basit olan Admitad platformunu kullanabilirsiniz. Bu platform dünyada internet satışı yapan çoğu şirketle anlaşıp sizlerin kazanç sağlamasını sağlıyor. üzerindeki açıklamaları okuduktan sonra “Katıl” butonuna basarak kayıt işleminizi tamamlayarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

Admitad platformuna giriş yaptıktan sonra ilk işiniz size uygun markaların programlarına başvuru yapmak olacak. Başvuru yaptığınız marka size onay verdiğinde artık o marka için linkleri paylaşıp kazanmaya başlayabilirsiniz. Linkleri sosyal medya hesaplarınızda, blog sitenizde ya da Telegram&Whatsapp&Facebook gruplarında paylaşabilirsiniz. Birisi bu linke tıklayıp o siteden satın alım yaptığında kazancınızı Admitad panelinde görebilirsiniz.

Admitad’ı diğer sitelerden farklı kılan bir diğer husus da Admitad Lite programı. Eğer Admitad Lite programına katılırsanız, Admitad’ın birebir anlaşma yapmadığı diğer marka ve sitelerden de bile gelir elde etmeye başlıyorsunuz. Üstelik size sunduğu Chrome eklentisi ve Telegram Bot’u ile linklerinizi Admitad paneline girmeden bile üretebiliyorsunuz. Mesela arkadaşınız Trendyol’dan bir şey alacak diyelim. Size alacağı ürünün linkini atıyor, siz de bu linki Chrome Eklentisinden ya da Telegram Bot’undan üreterek sistemin size verdiği linki arkadaşınıza geri gönderiyorsunuz. Böylelikle yapılan alışverişin komisyonu sizin hesabınıza yatıyor.

Aşağıdaki videoda daha da detaylı bilgi alabilmeniz mümkün :) Kayıt için benim referans linkimi de kullanabilirsiniz: https://www.admitad.com/en/promo/?ref=0b969c5bc6

Yandex Toloka

Bildiğiniz gibi her gün kullandığımız navigasyon programları ya da arama motorları siz her kullandığınızda yapay zeka öğrenimi yapıyor. Sizin davranışlarınıza göre kendini iyileştiriyor ve en iyi deneyimi sunmaya çalışıyor. Ülkemize giriş yaptığından beri oldukça değerli ürünler sunan Yandex de, Yandex Toloka hizmetini Türkiye’ye de açtı.

Bu servise şu link üzerinden kayıt olduktan hemen sonra kazanmaya başlıyorsunuz. Yandex burada sizlere çeşitli görevler veriyor. Örneğin bir web sitesi açıyor ve size bu haberin sahte olup olmadığını soruyor, ya da harita üzerinden bir restoranın dışardan fotoğrafını çekip yüklemenizi istiyor, bu işlemi her yaptığınız mekan için de size anında ödeme yapıyor. Böylelikle Yandex, Türkiye’de sistemlerini Google’a karşı daha başarılı bir şekle sokmayı hedefliyor. Dilerseniz siz de bu sistemin bir parçası olabilir ve Yandex’e katkı sağlayarak para kazanabilirsiniz.

Benim referansımla Yandex Toloka’ya katılmak için tıklayınız: https://toloka.yandex.com.tr/promo?referralCode=ULAJGXNK

Google Opinion Rewards

Google bu hizmetinde sizlere son yaptığınız işlemlerle ilgili anket soruları soruyor. Mesela “Dün Koton mağazasını ziyaret ettin mi?” sorusuna ya da “Defacto mağazasında ödemeni kredi kartı ile mı yaptın?” sorusuna cevap vermenizi bekliyor. Diyeceksiniz ki Google benim buralara ziyaret ettiğimi nerden biliyor :) O sorunun cevabına da belki bir başka yazımda değinirim artık.

Google Opinion Rewards uygulamasını şuradan indirebilirsiniz: https://googleopinionrewards.page.link/share

Bunlar dışındaki platformlar İngilizce hizmet verdiğinden onlardan pek bahsetmek istemedim ama blogda yazdığım diğer yazıları okuyarak farklı yöntemleri de keşfedebilirsiniz.

Bol kazançlar :)

Originally published at fozdemir.com.

Türkçe Yayın

Düşünce ve fikir hürdür.

Sign up for Türkçe Yayın E-bülten

By Türkçe Yayın

‘Her düşünce, hür düşünce!’ diyerek çıktığımız yolda buluşmalarımız, kulüplerimiz ve yeni yazılar aracılığıyla daha fazla hayata dokunmaya çalışıyoruz. Bültenimize üye olup bize kapıyı aralık bırakın. Take a look.

By signing up, you will create a Medium account if you don’t already have one. Review our Privacy Policy for more information about our privacy practices.

Check your inbox
Medium sent you an email at to complete your subscription.

Fatih Özdemir

Written by

Merhaba, ben Fatih Özdemir. Blog yazıyor, arada fotoğraf-video çekiyor, her fırsatta geziyor ve freelance dijital projeler tasarlıyorum. https://fozdemir.com

Türkçe Yayın

Düşünce ve fikir hürdür. 'Türkçe Yayın' her düşünce ve fikri duyurmayı amaçlayan özgür blog ailesidir.

Fatih Özdemir

Written by

Merhaba, ben Fatih Özdemir. Blog yazıyor, arada fotoğraf-video çekiyor, her fırsatta geziyor ve freelance dijital projeler tasarlıyorum. https://fozdemir.com

Türkçe Yayın

Düşünce ve fikir hürdür. 'Türkçe Yayın' her düşünce ve fikri duyurmayı amaçlayan özgür blog ailesidir.

Medium is an open platform where 170 million readers come to find insightful and dynamic thinking. Here, expert and undiscovered voices alike dive into the heart of any topic and bring new ideas to the surface. Learn more

Follow the writers, publications, and topics that matter to you, and you’ll see them on your homepage and in your inbox. Explore

If you have a story to tell, knowledge to share, or a perspective to offer — welcome home. It’s easy and free to post your thinking on any topic. Write on Medium

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store