İmzaların Gücüne İnanın!

Bu sabah harika bir haber aldım!

Bu sabah umutluyum. Umut duymam gereken daha pek çok konu var lakin, bir “4 ayaklı dost annesi” olarak bu haber beni gülümsetti (burukça ama olsun!)

Ben bir change.org ve avaaz.org imzacısıyım. İmzaların, yani birlik olmanın, bu sessiz ama duvar gibi sağlam başkaldırının gücüne inananlardanım. Bugüne kadar o imzalar pek çok şey başardı. Bu konuda uzun uzun yazabilirim, lakin şimdilik çok kısaca paylaşmak istediğim haber change.org’da Edhem Dirvana tarafından başlatılan Hayvanları Koruyacak Yasal Düzenleme İstiyoruz #djangobozburun kampanyasıyla ilgili bir güncelleme hakkında. Yazıyı aynen aktarıyorum. Henüz hedefe ulaşılabilmiş değil, ancak önemli bir adım atıldı! Lütfen siz de canlarımızı mal gibi gösteren şu saçma yasanın değişmesi için bir imza atıverin. İnsanlık bunu gerektirir, di mi ama?

24 KAS 2017 — Değerli destekçilerimiz, sizlerin oluşturduğu kamuoyu ve bölgedeki adli makamların konuya gösterdiği hassasiyet sayesinde suçlunun tutuklu yargılanmasına hüküm verildi.
Bu emsal değerinde tarihi olay yasanın da değişeceğine işaret ediyor sanki. Devletimizin bizi yarı yolda bırakmayacağına inanıyoruz. Kurulan hukuk komisyonu yasada yapılabilecek en pratik değişikliği kaleme aldı. Hayvanları mal olmaktan çıkarıp can olarak kabul edilmelerini sağlayacağız.
Desteğiniz için çok teşekkürler! Şimdi daha çok çalışıp daha çok imza toplamalıyız. Randevu taleplerimizi yaptık, en kısa sürede tasarıyı Ankara’da gerekli mercilere ileteceğiz.
Edhem Dirvana

Change


Türkçe Yayın Sosyal Medya Hesapları

Facebook: https://www.facebook.com/mediumturkiye

Twitter: https://twitter.com/mediumturkiye

Like what you read? Give Özlem Gökbel a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.