Kutuplaşamayanlar

Can Özcan
Jun 23 · 2 min read

“Herkes nefesi kadardır Yeğen. Ne bir eksik Ne bir fazla. That’s why we call Justice ,Batman. “

22 Haziran 2019 . Güneşin yine serseri bir kurşun gibi Kamu zararına ışıl ışıl ışıldadığı bir Yaz akşamından selamlar olsun. Bugün bu saatte ben bunları yazarken önünüze sunulan şey “ Mavi hap mı yoksa Kırmızı hap mı Neo ?” repliğinden farklı bir şey değil. Bu hudut tanımayan kardeşiniz ise her zaman üçüncü seçeneği düşünenlerdendir.

Neden iki seçenek arasında kalmak zorunda bırakılıyorsunuz ? Neden illa bir tarafın kutbuna dahil olmak zorundasınız ki ? Neden illa basma kalıp, süregelen, sıradan ve anlamsız gri rengi ?

Çok şükür, bugünde kutuplaşamayanlardanım. Kutuplara sığmayan tüm yürüyenlere ve yürüdüğü yolda ilerlerken ezber metinler okumayanlara selam olsun.

Adalet terazisinin iki tarafı bulunmaktadır. Ve ortada bu teraziyi dengede ve ayakta tutan bir kolon bulunur. Dur hemen gaza gelme Ulu Kutuplaşamayan :) ! Biz ortada ki denge mekanizması değiliz tabi. Biz sadece dışarıdan seyreden ve kutupların olmayacağı güne ait olanlarız.

“Selam olsun tüm Neo’lara, bizden olmayanlara, Kutuplaşanlara. Neo’canlar hariç. Yeşil Hapı seçtim , Kurallar benden. . . ”

Facebook | Twitter | Instagram | Slack | Kodcular | Editör | Sponsor

Türkçe Yayın

Düşünce ve fikir hürdür. 'Türkçe Yayın' her düşünce ve fikri duyurmayı amaçlayan özgür blog platformudur.

Can Özcan

Written by

“Kurgusal Düşünce” — Logistician

Türkçe Yayın

Düşünce ve fikir hürdür. 'Türkçe Yayın' her düşünce ve fikri duyurmayı amaçlayan özgür blog platformudur.