Türkçe Yayın
Published in

Türkçe Yayın

Platformlara Göre Reklam Yönetiminin Önemi

Sosyal medya pazarlaması, günümüzde oldukça büyük bir önem kazanmıştır. Dijital reklamlarınızı en üste çıkarmak ve görünürlüğünü artırmak için sosyal medya yönetimi en ihtiyaç duyulan alandır. Facebook, Instagram, Youtube gibi internet üzerinden birçok farklı platformda reklam verme şansınız bulunmaktadır. Bu platformlarda yapılan reklam çalışmalarının verimli olabilmesi için bu platformlarda bulunan kurumsal hesaplarınızın profesyonel sosyal medya yönetimi ile desteklenmesi gerekmektedir.

Facebook’da reklam vermek birçok hedef kitleye ulaşmanızı sağlar. 2 milyar insan düzenli olarak Facebook’u kullanıyor. Facebook’un aktif kullanıcı sayısının fazla olması; hedef kitlenize yani yeni müşterilerinize ve kuruluşunuzla ilgilenen kişilere erişme şansınız olduğu anlamına gelmektedir. Başarılı bir şekilde yönetilen kurumsal sosyal medya hesapları, kullanıcılara olumlu bir etki yaratmaktadır.

Instagram’ da reklam vermenin önemi ve amacı kullanıcıların ilgilerini çekmektir. Son dönemde en popüler sosyal medya paylaşım ağı olan Instagram, ürünlerin tanıtımını yapmak için videolar yükleme seçeneği ile markalara kolaylık sağlar. Diğer sosyal medya platformlarında dikkat dağıtacak farklı faktörler bulunmaktadır. Instagram’ da ise video ve fotoğraf şeklinde paylaşım seçenekleri olduğu için dikkat dağıtacak herhangi bir faktör bulunmamaktadır.

Sosyal Medya Yönetimi

Youtube ise bir video paylaşım platform olarak kullanıcılar arasında popüler bir yere sahiptir. Google’dan sonraki en popüler arama motoru olarak geçen; Youtube bir ürünü veya markayı çevrimiçi tanıtmak için en çok tercih edilen platformdur. Neden Youtube reklam vermelisiniz?

İstatistiklere bakıldığı zaman bir kullanıcının yaklaşık 15–20 dakika zaman geçirdiğini, 1,8 milyardan fazla kullanıcısının olduğunu, bu sebeple 26 milyar akış gerçekleştiğini göstermektedir. Youtube reklamları bir kullanıcı video izlediğinde ya da aradığında reklam verebileceği ve yalnızca ilgilendiği zaman ödeme yapabileceği için, reklam vermek isteyenlerin pazarlamadaki potansiyellerini artırmalarını sağlayan bir yapıya sahiptir. Youtube’da, görüntülü reklamlar, atlanabilir video reklamları, atlanamayan video reklamları ve yer paylaşımlı reklamlar gibi birçok farklı reklam kategorileri bulunmaktadır. Bu sebeple Youtube, reklam vermek ve tüm trafiği web sitenize ya da ürününüze çekmek için oldukça umut verici bir platformdur. Sağlam temelli bir sosyal medya yönetimi veya web site tasarımı sonrası atılması gereken adım platformlara göre reklam yönetiminin önemini bilen bir Dijital Pazarlamacı ile çalışmak olmalıdır. Başarılı bir portfolyoya sahip, dijital reklam ve pazarlama ajansından; profesyonel sosyal medya yönetimi, web site tasarımı ve dijital pazarlama gibi alanlar konusunda hizmet alarak marka kimliğinizi ve reklam başarılarınızı geliştirebilirsiniz.

--

--

--

Düşünce ve fikir hürdür. 'Türkçe Yayın' her düşünce ve fikri duyurmayı amaçlayan özgür blog ailesidir.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Inolyzer - Sürdürülebilir Dijital Çözümler

Inolyzer - Sürdürülebilir Dijital Çözümler

Inolyzer olarak sürdürülebilir dijital çözümler noktasında sizlere web tasarım, sosyal medya, Amerika şirket kurulumu gibi birçok noktada destek veriyoruz.

More from Medium

Top Tier PPC Company in the USA: PPC Trends 2022 revealed

How I built a tech community in Kagera, Tanzania from scratch.

How to Make an Easy DIY Display Board for Scouting Memorabilia

How to Do Your Own Research (DYOR) in Cryptocurrencies?