Spora Başlayanlar İçin Vazgeçilmez 4 Uygulama

Hepimiz spora bir kere başlamaya karar verip sonrasında bunu devam ettirememişizdir. Tam da bu sırada bu uygulamalar imdadımıza yetişiyor. Benim de kullandığım ve spora tekrardan başlatacak bu uygulamalar ile sağlıklı bir kış dönemi geçireceğiz.

Öncesinde ufak bir not düşeyim. Spora başlamadan önce bir muz, kuru incir ve kayısı, az miktarda çikolata size enerji verecektir. Evet başlayalım.


Nike Training Club

App Store ve Google Play’den indirebilirsiniz.

Nike’ın en sevdiğim uygulamalarından birisidir kendileri. İphone/Android/iPad ile kullanabileceğiniz uygulamayı açtığınızda öncelikle hedefinizi belirliyorsunuz. Ben baya ham olduğumdan burada “Başlangıç Ölçütü” 6dk olan ve ekipmana ihtiyacım olmayan programı seçiyorum. İlk başlangıç için en ideal program kendisi. 6dk sonrasında bir ara verip kendi ihtiyaçlarınıza göre diğer programları deneyebilirsiniz. Ekranda hareketi nasıl yapacağımızı gösteriyor. Ayrıca İstanbul’daki Nike etkinliklerini de program üzerinden takip edip ücretsiz katılabilirsiniz.


Fitness Point — 7 Minutes Workout PRO

App Store’dan 2 dolara alınabilir.

Etkisi bilimsel olarak ıspatlanan 7 dakika da fit olunan uygulama. Bir çok yerde görmüşsünüzdür. Hatta New York Times dergisinde de yayınlanmış makale. 7 dakika ve 12 egzersiz ile fit oluyoruz. Hareketler gayet basit. Herkesin yapabileceği düzeyde. Kesinlikle sahip olmanız gereken uygulamalardan.


Nike+ Run Club

App Store ve Google Play’den indirebilirsiniz.

Nike’ın diğer bir güzel uygulaması. Kapalı alanda çok mükemmel çalışan uygulama açık alanda da bir o kadar iyi. Dışarıdaki koşularınızda sizin yardımcı koçunuz her şeyiniz. Kendileri istediğiniz sürede koştuğunuz yolu zamanı ve hızınızı söylüyor. GPS ile gittiğiniz yolu haritada çiziyor ve bunu arkadaşlarınız ile paylaşabiliyorsunuz. Severek kullandığım bir uygulama. Yine Nike etkinliklerine ücretsiz kayıt olup katılabiliyorsunuz. Bir kol bandı ile mükemmel derecede verimli koşular geçirebilirsiniz. Sadece ihtiyacınız bir kol bandı ve bu uygulama.


Mountain Bike Pro

App Store ve Google Play’den indirebilirsiniz.

Bir bisikletiniz varsa bu programı kesinlikle kullanmalısınız. Uygulamayı yola çıktığınız zaman açıp tüm verilerinizi görebiliyorsunuz. O anlık hızınızı, kat ettiğiniz yolu, haritadaki konumunuzu, ortalama hızınızı, verdiğiniz kaloriyi görebiliyorsunuz. Ayrıca çevrenizdeki kaydedilmiş parkurları da görüp o parkurları deneyebilirsiniz. Benim çevremdeki parkurlar yukarıdaki gibi. Tura çıkmadan önce haritayı çevrimdışı kaydederek internetinizin olmadığı durumlarda dahi uygulamayı kullanıp yolunuzu bulabilirsiniz. Kesinlikle verimli bir uygulama kendileri.Gelişime ve öğrenmeye doyamadığımız hayatlarda karşılaşmak dileğiyle. Kendinize iyi bakın :)

Bana instagram ve twitter’dan @SinyorVertigo ile diğer blog yazılarıma www.cagatayyilmaz.com ‘dan ulaşabilirsiniz.

Beğendiyseniz aşağıdaki kalbe tıklayarak sevgimize bir kalple destek olun :)


En aktif Türkçe Yayına bekleriz | Podcast| Facebook | Twitter | Slack