Spotify’ı Beyaz Tema İle Kullanmak

Arjantinli geliştirici Brian Valente, Spotify’ın PC sürümünde karanlık temadan sıkılanlar için mor beyaz bir tema yayınladı.

Spotify, ilk yayınlandığı yıllarda kullanıcılarına daha özelleştirilebilir bir yapıda hizmet sağlıyordu. Tema desteği de bunlardan birisiydi. Fakat ilerleyen yıllarda Spotify, markalaşma sürecinin de katkıları ile bu özelleştirilebilir yapıyı geride bıraktı.

Android dünyasının isim olarak yabancı olmadığı, geçen senelerde WAMod gibi özelleştirilmiş uygulamaların geliştiricisi olan Brian Valente, Eylül ayında duyurduğu tema çalışmasını 2 hafta önce yayınladı. Yapılan tema çalışması, Spotify’ı karanlık yapısından kurtarıp, daha sade bir yapıya büründürüyor. Tema halen geliştirme aşamasında olduğu için bazı noktalarda ufak hatalar meydana getirebiliyor.

Spotify’a Tema Nasıl Yüklenir?

Spotify’a temayı yüklemek için öncelikte Brian’ın GitHub hesabındaki zip dosyasını indirmek gerekiyor. Zip dosyasını indirdikten sonra içerisindeki dosyaları kullandığınız sisteme göre belirtilen yollara çıkarmanız gerekiyor. (Dizinlerdeki dosyaların yedeğini almayı unutmayın.)

  1. Mac: app: /Applications/Spotify.app/Contents/Resources/Apps
  2. Linux: /usr/share/spotify/Apps
  3. Windows: C:\Users<Kullanıcı Adı>\AppData\Roaming\Spotify\Apps

Dizindeki dosyaları göremiyorsanız klasör ayarlarından gizli klasörleri göster seçeneğini aktifleştirin.

Eğer Spotify’ı Microsoft Store üzerinden indirdiyseniz, Windows, Spotify’ın dosyalarına erişmenize izin vermiyor. Bundan dolayı da tema kurulamıyor.

Türkçe Yayın Sosyal Medya Hesapları

Facebook: https://www.facebook.com/mediumturkiye

Twitter: https://twitter.com/mediumturkiye

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.