Герой-стартап — Колетт Курт з Joylux

Andrew Sheludenkov
Temy.co Ukraine
Published in
4 min readSep 9, 2020

--

Колетт Курт заснувала Джойлюкс (www.joylux.com) у 2016 році після того, як вона стала матір’ю і пережила як радість материнства, так і наслідки нестриманості, які виникають в результаті виношування дитини. Раніше вона заснувала компанію з догляду за шкірою і вирішила застосувати деякі технології, які допомагають шкірі виглядати молодшою, до більш інтимних проблем зі здоров’ям — сексуального здоров’я, що є результатом не лише пологів, але й менопаузи. Колетт внесла суттєві зміни в розмову про інтимне жіноче здоров’я — не мале досягнення для стартапу.

Вилучивши сторінку з посібника Clarisonic та Sonicare (обидва — від героя стартапу останнього покоління Девіда Джуліані), вона вирішила вийти на ринок через професійний канал лікарів, які проводили процедури омолодження піхви. Зі звичними проблемами, з якими стикався стартап, були злети і падіння, але вона наполягала, будуючи чудову команду та чудову базу для інвесторів. (Примітка: Я інвестор, тож не зовсім неупереджено!)

Joylux була визнана асоціацією Angel Capital найбільш інноваційною компанією минулого року. Незважаючи на численні перешкоди, пов’язані із створенням компанії з охорони здоров’я жінок, Джойлюкс починав отримувати значну тягу. Потім настала пандемія.

За допомогою фінансового директора Пітера Вайса вони швидко розробили стратегію щодо того, що їм потрібно буде зробити. Як поділився Курт, «Є перевага бути« старшим »підприємцем. Я був там для дот-ком бюсту на початку 2001 року і бачив, що сталося з Lehman Brothers під час аварії 2008 року. Щоб вижити, я знав, що нам потрібно рухатися рано, швидко і приймати важкі рішення “. Так само, як немає імунітету від вірусу COVID-19, так само немає імунітету до економічного результату.

Вони з Пітером склали план і сіли з керівною командою для обговорення.

«Ми виклали сувору фінансову реальність і поділилися цифрами. Ми попросили, щоб спочатку всі зменшили зарплату, а потім обговорили, які ролі нам доводиться усувати », — Курсіон.

«Ми попросили їх розглянути, що вони можуть зробити фінансово, щоб допомогти бізнесу вижити, дали їм цілу ніч розглянути, а потім ми поговорили наступного дня. Я з гордістю кажу, що керівна команда була продуманою та креативною. Вони значно оптимізували витрати— можливо, сильніше, ніж ми могли б зробити без їхнього вкладу. Ключовим було те, що ми зібралися разом як команда — усі приймали участь — для того, щоб допомогти бізнесу залишатися міцним ».

Зниження зарплати було значним. Вище керівництво продемонструвало 50% скорочень. Але в одному випадку вони рекомендували насправді підвищити зарплату працівника. Вона була феноменальним співробітником, але постраждала б серйозно, бо її компенсація була на основі комісійних, тому вони вирішили змінити її модель компенсації.

“Це принесло нам лояльність, а також ще сильнішу відданість бізнесу”.

До COVID-19 у Joylux було 15 працівників; вони скоротили до 9, а 2 підрядники погодились скоротити кількість годин. Все це було зроблено до ДПП (Закон про захист заробітної плати), який пройшов лише через місяць.

“Після того, як ми скоротили витрати, я поставив перед командою таке питання: якби ми могли почати спочатку, що б ви зробили інакше?” Курс сказав. “Кожна команда / відділ пішла і обговорила, що, на їх думку, ми повинні робити. Через тиждень вони повернулись і представили, що робитимуть, взявши участь уся команда ». Виявилося, що це не просто те, як компанія повинна рухатись у відповідь на COVID-19 — вони впровадили зміни, які були відкладені, оскільки вони були занадто зайняті, зміни, які зробили Joylux сильнішим бізнесом.

«Позитивна сторона COVID-19 полягає в тому, що він дав нам прекрасну можливість випробувати те, що може вплинути на найближчу перспективу, першокласний прибуток, але буде кращим для нас надовго та зробить Joylux ще сильнішим. Ми створили новий спосіб ведення бізнесу, перейшовши від оптової бізнес-моделі з професійними лікарями до більш ділової моделі D2C », — сказав Курцій.

Як і Sonicare Toothbrush та Clarisonic, основною стратегією до пандемії було залучення професійного каналу, тобто Ob-Gyns та урологів, для перевірки та схвалення продуктів, але COVID-19 спричинив за собою більш пряму увагу до споживача. Це було необхідно, коли про-канал був закритий через карантин. Курцій додав: «Професійний партнер все ще життєво важливий для нашого бізнесу, але те, як ми з ним взаємодіємо, змінилося. Ми швидко запровадили програму, подібну до телемедицини, щоб допомогти їм направити пацієнтів на сайт Joylux для продажу протягом періоду, коли їх офіси були закриті. Будучи прямим до споживача, ми можемо бути набагато креативнішими. Від можливостей телемедицини до тестування бізнес-моделі членства, COVID-19 може виявитись нашим каталізатором для значного зростання “.

Я запитав Колетт, як вона повідомила про зміни своїм акціонерам. Спочатку надійшли дзвінки акціонерів Zoom, щоб повідомити про зміни, а потім щотижневі оновлення електронною поштою. Вона особливо пишалася реакцією своїх акціонерів. Хоча це було боляче, Joylux також вирішив відновити попередній ціновий раунд з 2017 року. З ідеєю зібрати 500 тис. Доларів, вони попросили акціонерів додати по 5 000 доларів до своїх інвестицій. Насправді більшість акціонерів зробили більше, ніж пропорційно, і компанія зібрала понад 1,2 мільйона доларів. Це, разом із ще 200 тис. Доларів від ППП, дало їм необхідну грошову подушку.

«Бізнес іде дуже добре. Ми втратили 60% своїх доходів за одну ніч, але завдяки швидкому переходу команди на D2C, ми з лишком компенсували це. Ми спостерігаємо сильний річний річний ріст, який є безпрецедентним для більшості підприємств сьогодні. Я дуже пишаюся нашою командою “.

Відповідаючи на запитання про майбутнє, Курт додав: «Навіть якщо відновлення відбувається повільно — від 12 до 18 місяців або довше — ми справді оптимістично дивимось у майбутнє. Ми залучатимемо нових клієнтів ширшою мережею ». Joylux зробила моделювання з найкращих / гірших випадків і вважає, що вони належать до категорії (жіноче сексуальне здоров’я), яка буде продовжувати зростати. “COVID-19 пройде, але необхідность лікувати його наслідкі не буде”, — сказала вона, закінчуючи дискусію на оптимістичній ноті.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/startup-hero-colette-courtion-joylux-dan-rosen/.

Dan Rosen люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

--

--

Andrew Sheludenkov
Temy.co Ukraine

Temy.co is a software development house based in Ukraine. Feel free to use our expertise in e-commerce, PropTech, SmartHome and IoT

More from Andrew Sheludenkov and Temy.co Ukraine