The Warsaw HUB połączy biznes z kreatywnością
The Warsaw HUB — to najnowszy i największy z dotychczasowych projektów Ghelamco Poland, znany wcześniej jako Sienna Towers. Kompleks trzech wieżowców, które powstają w biznesowym centrum Warszawy, zaoferuje około 113 tys. mkw. wielofunkcyjnej przestrzeni. Podczas premiery projektu do zwizualizowania inwestycji, po raz pierwszy na polskim rynku nieruchomości, wykorzystano innowacyjną technologię HoloLens.
The Warsaw HUB będzie najbardziej innowacyjnym projektem w historii Ghelamco. Miejscem łączącym świat nowoczesnych technologii, przyjaznym zarówno startupom jak i korporacjom. Będzie również przykładem wysokiej klasy architektury oraz miastotwórczości, konsekwentnie realizowanej przez Ghelamco — prekursora tej idei na polskim rynku.
—The Warsaw HUB to najbardziej nowoczesny z dotychczasowych projektów Ghelamco. Inwestycja wyjdzie daleko poza ramy zwykłego kompleksu biurowców — będzie sercem sieci i centralnym punktem, w którym zbiegają się i łączą wszystkie potrzeby nowoczesnych, kreatywnych oraz innowacyjnych firm
— mówi Jarosław Zagórski, Dyrektor Handlowy i Rozwoju Ghelamco Poland.— The Warsaw HUB stworzy nową, nieznaną do tej pory jakość, a jednocześnie wartościową tkankę miejską w samym sercu Warszawy. Będzie tym samym realizować misję miastotwórczości, której pionierem wśród deweloperów działających w Polsce jest Ghelamco
— dodaje Jarosław Zagórski.
The Warsaw HUB wyrośnie w dynamicznie rozwijającej się części Warszawy — u zbiegu ulic Towarowej i Prostej. To kolejny po Warsaw Spire projekt firmy Ghelamco, który kreuje nowe, biznesowe centrum Warszawy w rejonie ronda Daszyńskiego. Inwestycja powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie wielkiego węzła komunikacyjnego, łączącego drugą linię metra z licznymi przystankami tramwajowymi i autobusowymi, w pobliżu stacji kolejowej Warszawa Ochota.
Multifunkcyjność
The Warsaw HUB to zaawansowany technologicznie kompleks, łączący w sobie wszystkie funkcje niezbędne do działania nowoczesnych korporacji oraz startupów. Na powierzchni 113 tys. mkw. znajdą się najwyższej klasy przestrzenie biurowe, a także centrum konferencyjne oraz 3- i 4-gwiazdkowy hotel.
W The Warsaw HUB znajdzie się także MeetDistrict — koncept sprawdzony i skutecznie funkcjonujący w belgijskich inwestycjach Ghelamco. Będzie to unikalna przestrzeń coworkingowa, dzięki której nawet najmniejsze firmy będą mogły znaleźć miejsce w nowoczesnym biurowcu.
W The Warsaw HUB swoją docelową siedzibę będzie miał również The Heart Warsaw — centrum współpracy korporacji i startupów. Opierać się będzie na klubach, programach tematycznych i scoutingu, a to wszystko ma prowadzić do rozwoju ekosystemu i wzrostu znaczenia Polski w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. The Heart Warsaw łączy dziś ponad 100 startupów z bankami i międzynarodowymi korporacjami. Obecnie w ramach The Heart Warsaw rozwijane są programy tematyczne, m.in. FinTech i Omnichannel Retail. Wkrótce pojawią się też programy związane np. ze Smart Cities. Partnerem tego przedsięwzięcia obok D-RAFT i Mastercard jest Ghelamco Poland. Jest to pierwszy w Polsce przykład zaangażowania się dewelopera działającego w obszarze nieruchomości w rozwój biznesu opartego o nowe idee i technologie.
Wszystkie te rozwiązania zapewnią elastyczność rozwijającym się firmom, zwłaszcza start-up’om i scale up’om. Całość dopełni przestrzeń usługowo-handlowa (licząca ok. 6 tys. mkw.), centrum konferencyjne i sportowe, zapewniając najemcom kompleksową infrastrukturę.
The Warsaw HUB będzie również sercem węzła komunikacyjnego. Bezpośrednie połączenie z II linią metra oraz sąsiedztwo przystanków tramwajowych i autobusowych będą ogromnym ułatwieniem, zachęcającym do korzystania z komunikacji miejskiej. Nowoczesny parking rowerowy, z prysznicami, szafkami i stojakami na rowery odpowie również na potrzeby rowerzystów. Wszystko to wpisze się w ideę tworzenia rozwiązań przyjaznych środowisku. Dla osób poruszających się samochodami, w podziemiach The Warsaw HUB znajdzie się nowoczesny parking.
Innowacyjne technologie
The Warsaw HUB zaoferuje przyszłym najemcom najwyższej klasy biura, wyposażone w nowoczesne rozwiązania technologiczne. Przykładowo, dostęp do budynku będzie możliwy dzięki smartfonom, a parking zostanie wyposażony w system rozpoznawania samochodów, myjnię i stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. Kompleks będzie zasilany z trzech niezależnych źródeł energii, ale najemcy będą mogli zainstalować w nim również swoje własne generatory. Ponadto, w ramach The Heart Warsaw opracowywane są projekty związane z ideami smart cities i smart office, które później będą mogły znaleźć zastosowanie w The Warsaw HUB.
Innowacyjność projektu oddaje również nowatorski sposób jego prezentacji. Po raz pierwszy na polskim rynku wizualizacje inwestycji zostały przedstawione z wykorzystaniem technologii HoloLens — gogli generujących holograficzne obrazy pozwalających na tworzenie tzw. „mixed reality”.
Miastotwórcza inwestycja
The Warsaw HUB to również inwestycja, która wykreuje nową, wartościową tkankę miejską. To kolejny projekt Ghelamco, którym belgijska spółka konsekwentne realizuje ideę miastotwórczości, którą jako pierwsza wśród deweloperów zaimplementowała na polskim rynku. Projekt inwestycji powstał w renomowanej pracowni architektonicznej Andrzeja M. Chołdzyńskiego — autora m.in. stacji centralnego odcinka II linii metra czy siedziby Giełdy Warszawskiej.
Osadzone na wspólnej, liczącej blisko 100 metrów podstawie wieżowce (dwa 130-metrowe i jeden 85-metrowy) stworzą spójną, wielkomiejską pierzeję wzdłuż ulicy Towarowej i widoczną z wielu miejsc stolicy dominantę ronda Daszyńskiego. Wzdłuż kompleksu, zarówno od strony ulicy Towarowej, jak i od jego zaplecza, powstanie atrakcyjnie zaprojektowana przestrzeń publiczna w postaci miejskich pasaży. Podobnie jak w przypadku pobliskiego placu Europejskiego, zlokalizowane zostaną tu kawiarnie, restauracje i punkty usługowe.
Budowa The Warsaw HUB już się rozpoczęła, a termin zakończenia inwestycji planowany jest na koniec 2019 roku. Obecnie trwa proces komercjalizacji obiektu. Wyłącznym agentem na część biurową i handlowo-usługową jest firma JLL. Szacowana wartość inwestycji to ponad 1 mld zł.