Tixl do tej pory: Wszystko, co musisz wiedzieć!

Tixl Organization
Jun 10 · Unlisted

Tixl buduje wysokowydajną sieć dla nowej ery Zdecentralizowanych Finansów (DeFi ), płatności, bankowości oraz Internetu!

Co to dokładnie znaczy? Oraz dlaczego Tixl zasadniczo zmienia zasady gry w przestrzeni kryptowalut?

Ten artykuł jest napisany w sposób, który pozwala osobom początkującym w świecie kryptowalut zrozumieć i wyjaśnić najważniejsze cechy Tixl-a oraz sposób inwestowania w TXL (natywny token Tixl-a) w najprostszy możliwy sposób.

This article was translated by our community. If you have any considerations or suggestions for improvement, please contact our team here.

Spis treści

  1. Tixl wyjaśniony dla początkujących krypto-inwestorów i krypto-użytkowników
  2. Tixl oczami ekspertów oraz w mediach
  3. Najprostszy sposób na inwestowanie w TXL (ze zrzutami ekranu)
  4. Tixl w mediach społecznościowych

1. Tixl wyjaśniony dla początkujących krypto-inwestorów i użytkowników

Transakcje kryptowalutowe wymagają tzw. sieci blockchain, w której transakcje są zarówno wykonywane jak i przechowywane. Obecnie istnieje wiele różnych i niezależnych sieci blockchain. Bitcoin ma swoją własną sieć blockchain, ale transakcje na niej mogą kosztować ponad 20$ i są bardzo wolne (na potwierdzenie transakcji czekamy typowo kilkadziesiąt minut). Ethereum (druga co do wielkości kryptowaluta) ma również własną sieć blockchain. Transakcje w sieci Ethereum są trochę szybsze, ale również są drogie — w dniach w których sieć jest często używana za zwykłe przesłanie tokenów zapłacimy nawet 20$ a za wymianę tokenów zapłacimy nawet ponad 100$ (do kilkuset dolarów w szczycie ruchu np. podczas korekt). Istnieje również znacznie więcej innych sieci blockchain tzw. Warstwy 1. Normalnie nie jest możliwe przesyłanie kryptowaluty (lub tokena/coina) z jednej sieci do drugiej bez użycia tzw. mostu.

Tixl zbudował pojedynczą, wydajną sieć blockchain “Autobahn Network’’ (nazwaną na cześć słynnych niemieckich autostrad bez limitów prędkości), aby błyskawicznie wykonywać transakcje i operacje tokenami pomiędzy wszystkimi sieciami blockchain przy minimalnych kosztach. Celem jest posiadanie każdego tokena i wszystkich danych w sieci Autobahn. Gdy dany blockchain jest już w obsługiwany przez Autobahn, jego tokeny i dane mogą być używane do wszystkich operacji jak również mogą wchodzić w interakcje ze wszystkimi innymi tokenami i danymi z każdej z innych połączonych sieci. W skrócie oznacza to, że możesz zrobić wszystko w jednym miejscu w tym samym czasie i nie ma potrzeby używania „mostów” między różnymi blockchainami. Będziesz mógł uzyskać natychmiastowy dostęp do kryptowalut (co jest warunkiem codziennego korzystania z nich) oraz będziesz mógł zaoszczędzić ogromne kwoty pieniędzy dzięki minimalnym opłatom!

Po zakończeniu rozwoju sieci Autobahn każdy programista będzie mógł wykorzystać swoje międzysieciowe inteligentne kontrakty (SC) do tworzenia międzysieciowych zdecentralizowanych aplikacji (dApps) dla dowolnego rodzaju rozwiązań DeFi , bankowych, płatniczych lub internetowych.

Jednym z najlepszych przykładów jest tzw. „zdecentralizowana giełda” (DEX), ale bez ograniczeń istniejących jednosieciowych DEX-ów. DEX oparty na sieci Autobahn korzysta z w pełni międzysieciowych pul płynności i natychmiastowych transakcji z minimalnymi opłatami.

Pierwszym produktem, który już wykorzystuje sieć Autobahn, jest pierwsza wersja portfela Tixl . Dzięki temu portfelowi możemy już publicznie zademonstrować, że technologia jest w pełni funkcjonalna. Wewnątrz portfela Tixl możesz natychmiast wysyłać tokeny BTC, ETH i ERC20 tam i z powrotem z opłatami, które są obecnie zerowe (i w przyszłości wzrosną maksymalnie do zaledwie kilku centów).

Ważne jest, aby docenić, że Tixl rozwija cały międzyblockchainowy ekosystem od podstaw — dlatego Tixl jest projektem długoterminowym (rewolucja w świecie kryptowalut, DeFi i świata internetu nie może nastąpić w ciągu kilku tygodni).

Token Tixl nazywa się „TXL”.

Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie internetowej https://tixl.org/

2. Tixl oczami ekspertów oraz w mediach

Od czasu naszej premiery w 2019 r. byliśmy omawiani przez wielu renomowanych ekspertów branżowych i kanały medialne. Poniżej znajduje się kilka ważnych, przykładowych cytatów z różnych krajów i pośród renomowanych ekspertów i komentatorów.

3. Najprostszy sposób na inwestowanie w TXL (ze zrzutami ekranu)

W tej sekcji znajdziesz prosty, trzyetapowy przewodnik, jak zainwestować i kupić token TXL.

3.1. Kup BUSD i BNB na swojej ulubionej giełdzie

Pierwszym krokiem do zakupu TXL jest przejście na preferowaną giełdę, np. Binance, która obsługuje tokeny Binance Smart Chain (BEP20), i zakup następujących 2 kryptowalut: BUSD (BEP20) i BNB (BEP20). Kwota, którą chcesz wydać na TXL, to proporcjonalna kwota, której potrzebujesz w BUSD (BEP20). W przypadku drugiej waluty, BNB (BEP20), potrzebujesz tylko niewielkiej kwoty, ponieważ nie jest ona przeznaczona do inwestowania, ale po prostu do pokrycia niewielkich opłat transakcyjnych podczas handlu na PancakeSwap (opisane szczegółowo poniżej). Transakcje na PancakeSwap będą kosztować poniżej dolara płatne w BNB (BEP20). Zalecamy zakup BNB o większej wartości — np. kilku, kilkunastu dolarów aby upewnić się, że masz wystarczająco dużo na pokrycie opłat za transakcje kupna i sprzedaży, jeżeli chcesz je często robić.

3.2. Skonfiguruj TrustWallet na swoim telefonie (lub użyj MetaMask )

Uwaga: ten przykład używa TrustWallet . Zaawansowani użytkownicy mogą korzystać z MetaMask (przewodnik dotyczący konfiguracji MetaMask dla Binance Smart Chain można znaleźć tutaj )!

Tu link z opisem w języku polskim:

Zacznij Korzystać z Binance Smart Chain w 60 Sekund

3.2.1. Pobierz aplikację TrustWallet na swój telefon.

3.2.2. Dokończ rejestrację.

WAŻNE: Portfele nie działają z Twoim imieniem i nazwiskiem, adresem e-mail ani hasłami. Wszystko, co otrzymujesz, to adres publiczny (do odbioru kryptowalut) i tak zwany „klucz prywatny” lub „hasło/fraza” (zwykle kombinacja 12, 18 lub 24 słów). Słowa, które zostaną Ci przedstawione, to Twoje „hasło” lub klucz do Twoich kryptowalut w Twoim Portfelu. Jeśli je zgubisz (lub kombinację tych słów), nie ma szans na ponowne uzyskanie dostępu do swoich kryptowalut. Ponadto, jeśli ktokolwiek inny uzyska dostęp do tego hasła, istnieje ryzyko utraty całej kwoty kryptowalut znajdujących się w tym portfelu. Właściciel tych słów może robić, co chce, z kryptowalutami w portfelu, w dowolnym miejscu na świecie, w dowolnym czasie.

WAŻNE: Na czatach jest wielu oszustów, którzy będą próbować nakłonić Cię do ujawnienia hasła/frazy lub połączenia portfela ze stroną oszustwa. NIGDY tego nie rób — bez względu na to, jak realnie brzmi ich oferta pomocy. Wielu z tych oszustów udaje na czacie legalnych moderatorów. Nie daj się zwieść — Moderatorzy NIGDY nie poproszą o Twoje hasło lub połączenie ze stroną internetową.

3.2.3. Po uruchomieniu Portfela przejdź do prawego górnego rogu aplikacji

TrustWallet, aby dodać kryptowaluty, które chcesz wyświetlić na liście portfela. W naszym przypadku wyszukaj BNB i dodaj „BNB Smart Chain ( BEP20 )” do swojej listy (istnieje „standardowy” BNB, ale chcesz „Smart Chain” lub BEP20). Dodatkowo wyszukaj BUSD i dodaj „ Binance USD (BEP20)” do swojej listy (ponownie, istnieje alternatywny BUSD, ale chcesz BUSD dla BEP20). I na koniec wyszukaj TXL BEP20 (nie, nie TXL ERC20; to musi być BEP20). Jeśli nie możesz go znaleźć, kliknij „Dodaj niestandardowy token” i wprowadź następujące informacje:

• Sieć: Binance Smart Chain

• Adres kontraktu: 0x1FFD0b47127fdd4097E54521C9E2c7f0D66AafC5

• Nazwa: token Tixl

• Symbol: TXL

• Miejsca po przecinku: 18

3.2.4. Gdy Twoje kryptowaluty pojawią się w Twoim portfelu (na tym etapie, z saldem 0,00 $), kliknij jedną z nich. Zobaczysz przycisk „Wyślij” i „Odbierz”.

3.2.5. W przypadku wszystkich kryptowalut (BNB, BUSD i TXL) możesz kliknąć „Odbierz”, aby zobaczyć dla nich swój osobisty adres portfela. W naszym przykładzie mają ten sam adres, ponieważ wszystkie znajdują się na Binance Smart Chain (BEP20).

WAŻNE : NIGDY nie wysyłaj innych kryptowalut innych niż Binance Smart-Chain na adres, który widzisz! Stracisz je! Zawsze sprawdzaj, czy są to BEP20 .

Zobaczysz przycisk „Kopiuj”. Kopiuje to Twój adres publiczny, dzięki czemu możesz go wkleić tam, gdzie go potrzebujesz (WAŻNE: NIGDY NIE WPISUJ ADRESU — zawsze używaj funkcji „kopiuj/wklej”. Szansa na wpisanie błędnego znaku jest zbyt duża, jeśli go wpiszesz — każdy Portfel powinien dać ci opcję „kopiowania” po kliknięciu „odbierz” na adresie Portfela. Jeśli tylko jeden znak jest błędny w transakcji wysyłania, twoje kryptowaluty zostaną utracone, co zdarza się często!) Jeśli potrzebujesz adresu na innego urządzenia, po prostu „skopiuj” adres i wyślij go sobie e-mailem lub komunikatorem. Pomyśl o adresie Portfela jak o numerze konta bankowego — nikt nie może pobrać środków z Twojego konta, jeśli po prostu ma numer konta, to hasło, które musisz zachować dla siebie w tajemnicy.

Po skopiowaniu adresu odbioru, użyj tego adresu, aby przenieść swoje BNB (BEP20) i BUSD (BEP20) z preferowanej giełdy (np. Binance) na swój TrustWallet (lub MetaMask ). Aby to zrobić, wykonaj „wypłatę” Crypto (w przeciwieństwie do wypłaty Fiata) na swojej wymianie. Następnie wybierz osobno BNB (BEP20) i BUSD (BEP20). Zostanie wyświetlony formularz do wpisania adresu, na który chcesz je wysłać/wypłacić. Tutaj musisz wkleić swój adres BNB (BEP20) i BUSD (BEP20) z TrustWallet (lub MetaMask ). Na tym etapie musisz również wpisać kwotę, którą chcesz wysłać/wypłacić, i wybrać „Sieć transferowa”. Wybierając „Sieć transferowa”, ważne jest, aby wybrać sieć BEP20 ( Binance Smart Chain) (nie wybieraj ERC20 ani żadnej innej sieci!). Każdy przelew zazwyczaj wiąże się z pewnymi opłatami na blockchainie.

3.3. Dokonaj zakupu tokena TXL od Tixl-a

Na swoim komputerze (a nie w telefonie) przejdź do tego linku handlowego na PancakeSwap i potwierdź wyskakujące okienko z informacją „Importowany token”.

W prawym górnym rogu PancakeSwap musisz kliknąć „Połącz”. Pojawią się następujące opcje:

Tutaj klikasz „Wallet Connect” (nie klikaj TrustWallet !). Jeśli używasz MetaMask , możesz kliknąć „ MetaMask ” zamiast „Wallet Connect”. Następnie otwórz aplikację TrustWallet w telefonie, kliknij „Ustawienia” i „ WalletConnect ”, aby zeskanować kod QR. Kliknij „Potwierdź” (nie klikaj „Anuluj” w telefonie po wykonaniu tej czynności — po prostu pozostaw tę stronę otwartą podczas handlu; będziesz jej potrzebować ponownie). Jesteś teraz podłączony i gotowy do użycia swoich kryptowalut do wymiany (co jest równoznaczne z handlem) BUSD na TXL.

W górnej sekcji „Od” zmień na „BUSD” (nie BNB!). Twoja kwota TrustWallet (lub MetaMask ) BUSD, którą kupiłeś na preferowanej giełdzie (np. Binance ) powinna pojawić się jako „Saldo”. Na dole, w sekcji „Do” wybierz „TXL”. Teraz wpisz kwotę BUSD, którą chcesz handlować na TXL. Jeśli chcesz handlować wszystkimi swoimi BUSD, możesz po prostu kliknąć „MAX”.

Po wstawieniu wszystkiego możesz rozpocząć handel. Podczas wymiany może być konieczne dwukrotne potwierdzenie (jedna transakcja „Zatwierdź” i jedna transakcja „Zamień”). Potwierdzenia są dokonywane na Twoim telefonie w aplikacji TrustWallet (lub w MetaMask ). Więc upewnij się, że telefon komórkowy (lub MetaMask ) otwarta podczas całego procesu.

Wynik wymiany jest następujący: Zdecentralizowana wymiana usuwa BUSD z Twojego TrustWallet (lub MetaMask ), wymienia je na TXL i umieszcza TXL w Twoim TrustWallet (lub MetaMask ).

Po dokonaniu transakcji możesz anulować połączenie w aplikacji TrustWallet (lub MetaMask ). Teraz skończyłeś i widzisz, że Twoje saldo BUSD i BNB spadło (BNB z powodu minimalnych opłat transakcyjnych, które są uiszczane w BNB), a Twoje saldo TXL wzrosło.

Dla Twojej wiadomości: Operacja w drugą stronę działa dokładnie tak samo. Po prostu przechodź przez każdy krok w odwrotnym kierunku.

Tixl

DeFi 2.0. $TXL

Tixl

Connecting all blockchains in a high-performance layer 1 network that simultaneously is a scaling solution for all others. $TXL.📍 Germany. Telegram: t.me/tixlorg

Tixl Organization

Written by

Connecting all blockchains in a high-performance layer 1 network that simultaneously is a scaling solution for all others. $TXL. 📍 Germany.

Tixl

Connecting all blockchains in a high-performance layer 1 network that simultaneously is a scaling solution for all others. $TXL.📍 Germany. Telegram: t.me/tixlorg