Zástupce tří českých firem, které slaví globální úspěch v oblasti blockchainu, můžete potkat na #monkstage

Tomáš Paulus
TOPMONKS
Published in
2 min readMar 11, 2019

Na #monkstage se pravidelně scházejí osobnosti českého byznysu, aby inspirovaly ostatní. Tentokrát se budeme věnovat odvětví blockchainu a kryptoaktiv a třem firmám, které slaví úspěchy nejen v Česku, ale především ve světě. V naší talkshow vyzpovídáme jejich zakladatele. A o jaké firmy se jedná?

SatoshiLabs
Zakladatel SatoshiLabs Marek “Slush” Palatinus se Bitcoinu věnuje již od roku 2010. V té době vymyslel koncept tzv. poolované těžby, kdy se bitcoinoví těžaři spojují do vzájemně výhodných uskupení za účelem lepšího rozložení výnosů a nákladů v čase. Markův SlushPool, který je dodnes významnou součástí bitcoinového ekosystému, byl v počátcích terčem hackerských útoků. Při jednom z nich přišel o velký počet bitcoinů. Všechno zlé je však k něčemu dobré a roku 2012 vynalézá Marek bezpečnostní zařízení Trezor — první hardwarovou peněženku na světě. O rok později zakládá Marek společnost SatoshiLabs a uvádí Trezor na trh. Dnes prodává společnost SatoshiLabs hardwarové peněženky do více než 150 zemí světa. SatoshiLabs jsou open source firmou — hardware i software zařízení Trezor jsou plně otevřeny veřejnosti, což se již několikrát osvědčilo při identifikaci a likvidaci bezpečnostních bugů.

General Bytes
Kryptoměnové bankomaty se v průběhu let staly oblíbenou formou rychlého nákupu a prodeje kryptoaktiv za hotovost; v České republice je v současnosti umístěno 64 takových automatů, po celém světě se jich nachází přes 5000. Čeští General Bytes jsou se svými prodanými 2251 automaty globální dvojkou na trhu. Společnost General Bytes vznikla roku 2013, kryptoměnové bankomaty dodala do více než 60 zemí světa. S podporou více než 120 různých měn provedly bankomaty již přes 12 milionů směn.

Blockchain Legal
Butiková advokátní kancelář založená v roce 2017 je pozoruhodná svým progresivním pojetím konzervativního řemesla. Zakladatelé Radim Kozub a Pavel Urbaczka se nedlouho po složení advokátních zkoušek rozhodli otevřít jednu z prvních právních praxí v Evropě s úzkou specializací na blockchain a kryptoaktiva. Blockchainoví advokáti používají ke komunikaci s klienty pokročilé šifrovací nástroje a za své služby přijímají platby v kryptoměnách. Drží se zároveň étosu open source a své know-how zveřejňují, v minulosti například publikovali návod na výplatu části mzdy v kryptoměnách či e-book pojednávající o problematice dědictví kryptoaktiv

Pokud vás zajímají příběhy jednotlivých firem a lidí, kteří byli u jejich založení, přijďte se za námi pobavit na #monkstage 3.4.2019 od 20:00 do kina Atlas. Kromě talkshow vás čeká i afterparty, kde si s ostatními účastníky i pozvanými hosty z blockchain světa můžete popovídat u drinku.

--

--

Tomáš Paulus
TOPMONKS

UX designer and button shifter from Prague, who enjoys working with people on their businesses. #TopMonks