“Çocuklarımızın Ülkemizin Geleceği Olduğunu Unutmayalım”

Valimiz Yücel Yavuz, 2017–2018 eğitim ve öğretim yılı öncesi İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul müdürleri ile bir araya geldi.

Trabzon Fen Lisesi çok amaçlı salonunda gerçekleştirilen toplantıda, Valimiz, Pazartesi günü, 652 eğitim kurumumuzda 141 bin öğrencimizin ders başı yapacağını kaydetti. Valimiz, “Önceki yıllarda sizlerin de katkılarıyla eğitimde bir ivme kazanılmıştır. Okullarımızda imkansızlıklar sorunlar olabilir. Ancak bunların hiçbirisi mazeret değil. 15 Temmuz’u yaşadık, terör belasını yıllardır yaşıyoruz; ülkemiz üzerinde oynanan oyunları üst üste koyduğumuz zaman ne yapmamız gerektiğini çok iyi biliyoruz” dedi.

“Sizlere Emanet Edilen Çocukların Geleceğimiz Olduğunu Unutmayın

Okul müdürlerinin 7 gün 24 saat esasına ve mantığına uygun olarak çalışmalarını talep eden Valimiz Yücel Yavuz “Türkiye genelinde ve Trabzon’da sizlerin de bildiği üzere müfredatta bir takım değişiklikler ve düzenlemeler oldu. Mülki idare amiri olarak, sizden 7 gün 24 saat esasına ve mantığına göre meseleye bakmanızı, sizlere emanet edilen çocuklarımızın Türkiyemizin geleceği olduğunu unutmamanızı arzu ediyorum. İdareciyiz mutlaka sorunlarımız vardır. Okulda fiziki sıkıntılar olabilir, öğretmenlerimiz yeterli olmayabilir. Benzeri sorunları üst yöneticiler ve velilerle paylaşarak çözebiliriz” diye konuştu.

“Okullarımızın Fiziki Çevresinin Sağlıklı ve Güvenli Bir Alan Haline Getirilmesine Önem Vermeliyiz

Günümüzde okullarımızın güvenliğinin daha önemli hale geldiğini vurgulayan Valimiz sözlerini şöyle sürdürdü: “Okul çıkışlarında merkezi yerlerde veya tenha yerlerde çocuklarımızın velilerine sağlıklı ve güvenli bir şekilde ulaşması idarecilerimizin görevidir. Okul çevrelerinde muhtemel tehlikeler ve risklere bu sene daha fazla önem vermeniz gerektiğini hatırlatmak isterim. Bu konuda İçişleri Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığımız “Güvenli Okul” projesi başlattı. Okullarımızın çevresinin güvenli bir alan hale getirilmesi, okul gidiş ve gelişlerinin sağlıklı ve güvenli olarak yapıldığına dair kontrollerin yapılması, servis araçlarının kullanımı durumunda emniyet ve yetkili oteritelerle konuşulması gibi konular asla ihmal edilmemelidir.”

“Uyuşturucu Madde ve Bağımlılığına Karşı Öğrencilerimizi Korumalıyız”

Uyuşturucu madde ve bağımlılığı ile mücadele konusunda kalabalık olan okullarımızdaki öğrencilerimize daha dikkatli yaklaşmanızı rica ediyorum. Öğrencilerimizin davranışlarından anlaşılabilir. Özellikle üniversite öğrencilerimizin ve lise öğrencilerimizin hedef kitle olduğu bilinmektedir. Öğretmenlerimizle ortak bir toplantı yapıp öğrencilerimizin davranışsal olarak kontrol edilmesi gerekliliğini belirtmeliyiz” diye konuştu.

Eğitimin bu yılın öncelikli konusu olduğunu belirten Valimiz, “Güçlü, dinamik, milli değerlere bağlı bir gençlik yetiştirmekten başka bir çaremiz olmadığını biliyoruz. Öğrencilerimize rol model olacağız. Rekabet ortamı içerisinde dünyayla ve kendisiyle rekabet eden bir toplum olduğumuza göre her bir okulumuzdan yetişen öğrencimizin bu şiar ile yetişmesi boynumuzun borcudur. Okullarımızın eğitimdeki istatiksel durumunu idarecilerimizden aylık olarak istiyorum. Matematiği, fiziği, kimyayı çocuklarımıza sevdirmek için projeler yapalım. Öyle güzel bir nesil elimize teslim ediliyor ki ilgi ve alakayla Trabzon’un akademik başarısını yükseltebiliriz. Sıradışı, ezberbozan, farklı ama tabii ki yararlı işlere kafa yoran bir ekip olarak 2017- 2018 eğitim öğretim yılını bu mantaliteyle başlayıp devam ettirelim ve çok daha farklı bir neticeye ulaşalım” dedi.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.