Istorinis Vilnius per „Minecraft“

Dovilė Pakutinskaitė
Three Cubes
Published in
3 min readJan 17, 2019

„Minecraft“ žaidime atgyjęs istorinis Vilnius suteikia galimybę pamatyti, kaip atrodė teritorija aplink Valdovų rūmus netgi 5 skirtingose epochose. Šiam projektui įgyvendinti prireikė 4 mėnesių, per kuriuos 16 moksleivių ir studentų atkūrinėjo istorines vietoves. Kelionę po skirtingus Vilniaus laikmečius jau galima patirti nemokamai atsisiuntus patį „Minecraft“ žemėlapį arba išvysti vaizdo įraše.

Trumpai apie projektą:

  • Trukmė — 4mėnesiai
  • 16 „Minecraft“ statytojų komanda (sudaro moksleiviai ir studentai, jauniausiam 14 m., vyriausiam 22 m.)
  • Atkurtos vienos istoriškai svarbiausių Vilniaus vietų — Gedimino kalnas, Vilniaus Katedra, Valdovų rūmai bei aplinkinė teritorija
  • 5 skirtingos epochos:
  1. Vilnius iki Gedimino
  2. XIV a. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino laikai
  3. XV a. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto Didžiojo laikai (vyrauja gotika)
  4. XVI a. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Augusto laikai (vyrauja renesansas)
  5. XX a. atgimstantis Vilnius
  • Pasitelktos Valdovų rūmų istorikų konsultacijos
  • Projektą „Vilniaus istoriniai blokeliai“ planuojame pristatyti 10-yje Vilniaus mokyklų
  • Pagrindinė rėmėja — Vilniaus miesto savivaldybė
  • Edukacinis partneris — Valdovų rūmai
  • Kiti partneriai — VGTU ,,LinkMenų fabrikas”

Nemokamai atsisiųsti „Minecraft“ žemėlapį čia

Daugiau informacijos:

Kompiuteriniame žaidime atkurtos vienos istoriškai svarbiausių Vilniaus vietų — Gedimino kalnas, Vilniaus Katedra ir Valdovų rūmai. Naudojantis teleportacijos stotele galima išvysti, kaip šios vietovės atrodė dar iki Vilniaus susikūrimo, per kunigaikščių Gedimino, Vytauto Didžiojo ir Žygimanto Augusto valdymo laikus bei kaip visa teritorija šiame žaidime atrodo mūsų laikais.

„Projektui apjungus istoriją ir technologijas gaunamas unikalus rezultatas — galimybė keliauti laiku ir taip geriau susipažinti su Vilniaus istorija. Tai gali teigiamai paveikti žmonių požiūrį į kompiuterinius žaidimus, parodant, kad jie puikiai naudojami ne tik pramogoms, bet ir kaip edukaciniai įrankiai, kuriais sukuriama išskirtinė vertė“, — sako „Trijų kubų“ vadovas Darius Kniūkšta.

Projektui įgyvendinti buvo vykdomos „Minecraft“ statytojų atrankos. Jų metu sulaukta ypač didelio dėmesio iš jaunimo — gauta net virš 200 kandidatų anketų. Suburtoje 16 statytojų komandoje jauniausiam nariui 14 metų, o vyriausiajam — 22 metai. Tam, kad statybose atkuriamos vietovės istoriškai būtų kuo tikslesnės, buvo konsultuojamasi su Valdovų rūmų istorikais.

„Kompiuterinio žaidimo naudojimas istorijai perteikti yra įdomus ir vaizdavimo galimybių nevaržantis variantas, kuris ne tik lengvai pasiekia jaunus žmones jiems artimu būdu, bet ir sudomina savo modernia forma. Smagu, jog jaunimas rodo iniciatyvą ir prisideda prie įvairių švietimo projektų“, — pabrėžia „Trys kubai“ vadovas Darius Kniūkšta.

Didžiajai daliai moksleivių iš statytojų komandos gautas atlyginimas už šį projektą buvo pirmasis jų gyvenime. Tai parodo ne tik jaunimui, bet ir jų tėvams, kad domėjimasis žaidimais gali išties atnešti naudos.

Apsilankius „Vilniaus istorinių blokelių“ žemėlapyje bus galima pasivaikščioti po praėjusių laikmečių gyvenvietes, aplankyti skirtingas pilis bei patyrinėti vietovių aplinką. Žemutinės ir Aukštutinės pilies teritorija puikiai atspindi pokyčius, kuriuos teko patirti mūsų valstybei.

„Projektą „Vilniaus istoriniai blokeliai“ planuojame pristatyti 10 Vilniaus mokyklų, kadangi toks istorinis žemėlapis, kuriame galima keliauti laiku gali būti labai patogi priemonė geriau susipažinti su Vilniaus miesto istorija“, — teigia „Trys kubai“ vadovas.

Pagrindinė projekto „Vilniaus istoriniai blokeliai“ rėmėja — Vilniaus miesto savivaldybė.

„Minecraft“ projekto statytojai: Arnas Šambaravičius (Arnas922), Martynas Šambaravičius (Marcius922), Dairodas Bočiulis (Dileris922), Oskaras Vaiginas (Qskaras), Adomas Šėmys (Adikas), Džiugas Balčiūnas (Dziugisss), Kęstutis Bakša (Explorius), Artūras Bernotas (Muffin0o), Lukas Navickas (Yeet_Yote_Yeeted), Hubertas Šimkus (Hubke), Salniukas (Lukas Šalna), Vytautas Butkus (Tyvas), Dariuscxz (Darius Kniūkšta).

Kiti „Trijų kubų“ projektai:

TESLA Gigafactory 2 Lietuva

LABAS Paturbink Gediminą per „Minecraft“

Edukacinis „Minecraft“ projektas „Trys pradinukai“

„Trys kubai“:

www.tryskubai.lt

www.facebook.com/tryskubai

www.instagram.com/tryskubai

--

--