Nemokami „Minecraft“ edukaciniai nuotykiai moksleiviams su lietuviškų herojų balsais
Kompiuterinis žaidimas „Minecraft“ jauniems moksleiviams puikiai žinomas, tačiau nuo šiol su juo gali tekti susipažinti ir mokytojams bei tėvams. Švietimo inovacijas diegiantys „Trys kubai“ pristato edukacinius nuotykius, kuriuos drauge kūrė moksleiviai bei žinomi valstybingumo puoselėtojai: lenktynininkas Benediktas Vanagas, atlikėjas Gabrielius Liaudanskas-Svaras bei mokslininkas Liudas Mažylis.
Pažinti istoriją per „Minecraft“
Pagrindinis projekto siekis — patrauklia moksleiviams forma pristatyti Lietuvos istoriją ir jos raidą, o tam puikiai pasitarnauti gali vienas populiariausių žaidimų pasaulyje „Minecraft“.
Jau dabar moksleiviai gali šiuolaikiškai pažinti Lietuvos istoriją trijuose nemokamuose edukaciniuose „Minecraft“ nuotykiuose: „Gelbstint Vytį“, „Kunigaikščių lobiai“ ir „Nepriklausomybės Aktas“.
Prisidėjo žinomi vardai
Kūrėjai atskleidžia, jog kiekvienas nuotykis susijęs su konkrečia istorijos tema, kuri perteikiama skirtose užduotyse. Juose sutinkamus herojus įgarsino gerai žinomi visuomenės veikėjai: B. Vanagas, G. Liaudanskas-Svaras, L. Mažylis.
Tiesa, jie buvo pasirinkti neatsitiktinai. Lenktynininkas, Lietuvos kariuomenės ambasadorius ir vienas iš projekto „100 Vyčio vėliavų“ organizatorių B. Vanagas naujai prabilo edukaciniame nuotykyje „Gelbstint Vytį“. Komandos „Inbank team Pitlane“ ir jos piloto B. Vanago identiteto dalimi tapęs valstybės simbolis, kaip sako pats lenktynininkas, lydi jį kiekvieną dieną.
Nuotykis „Gelbstint Vytį“ moksleivius nukels į Lietuvos praeitį, kur jie turės išgelbėti Vyčio bokštą nuo priešų invazijos. Nuotykio metu moksleiviai sužinos Vyčio atsiradimo istoriją bei jo reikšmę.
Dar vienas žymus visuomenės veikėjas ir ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ laureatas G. Liaudanskas-Svaras nuskambės „Kunigaikščių lobiuose“. Jame moksleiviai turės surasti lobius, paslėptus Gediminaičių pilyje, o ieškant jų susipažins su LDK kunigaikščiais, baltų dievais bei prekyba LDK teritorijoje.
Nuotykyje „Nepriklausomybės Aktas“ moksleiviai išgirs mokslininko L. Mažylio balsą. Moksleiviai gilins žinias apie Lietuvos signatarus ir taps istorijos detektyvais, turinčiais surasti dingusį Nepriklausomybės aktą.
Ne pirmas projektas
Tai jau ne pirmas „Trys kubai“ atstovų projektas, susijęs su istorija. 2019 metais naudojant „Minecraft“ platformą švietimo inovatoriai atvaizdavo Valdovų rūmų teritoriją penkiose skirtingose epochose ir pristatė šį projektą Vilniaus mokyklose.
Naujausią „Trys kubai“ projektą finansavo Vasario 16-osios fondas, kuris skatina Lietuvos istorijos tyrinėjimus bei siekia stiprinti šalies valstybingumą.
„Minecraft“ — vienas iš populiariausių
Per visą žaidimo „Minecraft“ istoriją buvo parduota daugiau nei 176 mln. jo versijų. 2018-tųjų spalį „Business Insider“ teigė, kad žaidimas pritraukia 91 mln. žaidėjų kiekvieną mėnesį. 2019 metais „Minecraft“ šventė dešimtąjį gimtadienį, kas paskatino tokias asmenybes, kaip vieną žymiausių „Youtube“ turinio kūrėjų „PewDiePie“, vėl sugrįžti prie šio žaidimo, o tai smarkiai prisidėjo prie pasaulinio „Minecraft“ atgimimo.
Lietuviškus nemokamus edukacinius nuotykius atsisiųsti galite puslapyje www.tryspradinukai.lt.