Adwords Match Type Hack

Adwords kullanan herkesin her hesap yapısında kullanması gereken küçük ama çok etkili bir yapıdan bahsedeceğim.


Tam eşleme ve geniş eşleme kullanarak, sürekli yeni kelime keşfetmek ve var olan performansı iyi olan kelimelerin de performanslarını iyileştirmek, bu çok basit yapıyı oluşturmaktan geçiyor.

  1. Önce geniş eşleme veya geniş eşleme düzenleyici kelimelerin yer aldığı reklam grubu için bir arama terimleri raporu çekip, en iyi kelimelerinizi keşfedin.
Arama Terimleri Raporu

2. Keşfettiğiniz kelimeler için her birine yeni birer reklam grubu açın ve reklam metni hazırlayın. Bu yeni açılan reklam gruplarının içindeki kelimelerin hepsi tam eşleme olmalı.

Tam eşleme kelime ile yeni reklam grubu

3. Kelimeleri ilk keşfettiğiniz reklam grubuna, keşfetmiş olduğunuz kelimelerin her birini negatif tam eşleme olarak girin.

Negatif tam eşleme kelime

Böylece, her iyi performanslı kelimeniz için özel bir reklam grubu ve reklama sahip olacaksınız hem de o kelimeyi aratanların sadece yeni yaratmış olduğunuz o kelimeye özel reklamı görmelerini sağlayacaksınız.

Ayrıca, negatif olarak da girdiğiniz için, geniş eşleme kelimelerin yer aldığı reklam grubu artık o kelimeden tıklama almayacak ve size yeni kelimeler keşfetmenizi sağlayacak.

Umarım, bu bilgiler hesabınızı iyileştirmede faydalı olacaktır.

Beni Twitter veya Linkedin’den takip edebilirsiniz.