At Kenara Dursun: Ücretsiz Stok Fotoğraf Kaynakları

Barış Mancar
Dec 30, 2015 · 2 min read

Bloggerlar, sosyal medya yöneticileri, pazarlamacılar, reklamcılar… Kısacası dijital dünyada yer alan — işini sergileyen herkes, çalışmalarında görsel kullanımına önem veriyor. Açıkçası önem vermek de gerekiyor. Öyle ki ortalama bir insan beyni bir görsel içeriği, yazılı bir içeriğe göre daha hızlı çözümlüyor. İnsan beynine transfer edilen bilgilerin görsellerden oluştuğunu da düşünürsek, görsel kullanımının ne denli önemli olduğunu daha iyi anlayabiliriz.

Konuyla ilgili uzunca bir yazmak isterdim, ancak yazının amacı bu olmadığı için doğrudan asıl konuya gelmek daha doğru olur diye düşünüyorum. Bu sebeple, başlıkta da belirttiğim gibi herhangi bir telif hakkı endişesi duymadan, bütün işlerinizde (ticari dahil) ve bütün platformlarda gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz ücretsiz görsel kaynaklarının yer aldığı listeyi sizinle paylaşmak istedim.

Kaynaklar arasında üyelik gerektirmeyen ve günlük, haftalık olarak yeni fotoğraf ekleyenler olduğu gibi; üyelik isteyenlerin de yer aldığını belirtmekte fayda var.

Telif hakkı değişikliği ihtimal dahilinde olduğu için görselleri kullanırken yine de kontrol etmenizi öneririm.


Medium Türkçe

Resmi Türkçe Yayın

Barış Mancar

Written by

Digital Media • Founder of WebMasto

Medium Türkçe

Resmi Türkçe Yayın