Kişisel bir rica: Lütfen okuyun.

Biliyorsunuz genelde burada reklam ve dijitale dair ahkamlar kesiyorum. Ama arada bir de hayata ve hayatın anlamına dair kendi küçük dünyamda yaptığım bazı çıkarımları paylaşıyorum.

Bu yazıda bir nebze onlardan biri. Ananemin bana yıllar önce bıraktığı mektupla beraber kendi kişisel hedefim olan “İyi bir insan olmak” yolunda yapmaya çalıştığım şeylerden birisi. Sizden ricam lütfen bu yazıyı sonuna kadar okuyun, ve ister bu yazıyı isterseniz içinden önemli kısımları paylaşın. Zira bu sefer işin ucunda gencecik bir hayata dokunmak var.

Tanışmanızı istediğim birisi var; Muhammet:

Muhammet Mert

Muhammet 12 yaşında. 13'üne doğru koşan bir delikanlı.

Muhammet görülebileceği gibi oldukça yakışıklı, bir kaç seneye tüm kızların peşinde koşacağı aşikar. Hoş içindeki Fenerbahçe aşkıyla belki de kendisi bir topun peşinde koşuyor olabilir kim bilir?

Muhammet Konya’da yaşıyor.

Muhammet 3 sene önce; okulda oynarken düştü ve sol kolu kırıldı. Bu kadar hafif bir düşmenin sonunda nasıl kolunun kırıldığını kendisi dahil kimse anlamadı. Anlayanlar ise doktorlar oldu.

Muhammet osteosarkom. Yani kemik kanseri.

Muhammet 3 senedir bu hastalıkla boğuşuyor.

Küçücük vücudu şu ana kadar 9 ameliyat geçirdi ve bu 9 ameliyattan savaştan zaferle çıkan bir asker gibi 600 (altı yüz) dikişi taşıyor vücudunda.

Ancak halen iyileşmedi.

Babası Metin Mert, oğlu için varını yoğunu ortaya koymuş, şirketinden olmuş, hacizlerle boğuşan bir hayatı yaşıyor. Ama ararsanız kendisini eğer, “Oğlumu hayatta tutmaya adadım hayatımı” diyen güçlü sesini duyabilirsiniz.

Konya’da başlayan, Ankara’da Cebeci Tıp’ta devam edip şu anda İstanbul Medicana’da süren bir yolculuktalar. Muhammet her Salı ve Cuma orada hatta.

Burada tüm detayları uzun uzadıya yazmama gerek yok. Muhammet’in hikayesini sitesinden, ekşisözlük’ten ya da yardım sitesinden okuyabilirsiniz. Yetmez ise babası Metin Bey’i 05323002146 numarasından arayabilirsiniz.

Özetle kendisinin her hafta minimum 3000 TL’lık bir tedavi masrafı, ve bir de hastalığı için yapılmasının son derece faydalı olduğu söylenen ve yaklaşık $6000 tutarında bir gen testi meblağı var.

Yukarıdaki sitelerde zaten tüm destek hesapları mevcut. Eğer siz de hayatta gerçekten iyi bir şeyler yaptığınızı bilmek, Mert ailesi için gerçekten bir şeyleri değiştirmek isterseniz:

Finansbank: Metin Mert

IBAN: TR36 0011 1000 0000 0030 3735 67

Okuduğunuz için teşekkürler.