Go to Medium Türkçe
Medium Türkçe
Letter sent on Oct 8, 2016

Medium’da Geçen Hafta

Neden İstanbul’u Terk Ettim?

6 dakikalık okuma — Özgür Adem IŞIKLI

Bu ilk yazımda sizlere, naçizane İstanbul gözlemlerimi anlatmaya çalışacağım. Lâkin öncelikle İstanbul’da doğup büyüdüğümü belirtmem gerekiyor.

Her ne kadar Bağcılar pek istanbul sayılmasa da, İstanbul’da yaşadığım 20 yıl kadar sürede hem bir çok farklı yerini hem de gelişimini görmüş bulunuyorum. İstanbul’u anlatacak en harika kişi olmasam da, tecrübelerimin başkaları için değerli olabileceğine inanıyorum.


#Hoşgeldin Bebek

2 dakikalık okuma — Tevfik Uyar

İlk profilini ana babası açtı. Böylece dünyaya gelmiş oldu bebek. Nice tebrikler yağdı taze avatarına. Ağlarkenki resmi kondu bilhassa.

Doktor “en başta çok layklamayın” dedi. Bebek bünyesidir, kaldırmaz zira…

“Yavaş yavaş layklayın ama bol bol yorumlayın” dedi. Öyle de yapıldı. Şapşikler, salaklar, ecişler, bücüşler… “Nazar değmesin çirkin şey”ler…


Eski Girişimciden, Yeni Girişimciye 10 Tavsiye

6 dakikalık okuma — Aykut Bal

Haddime mi? Aslında değil. Ama böyle yazınca daha çok okuyorsunuz.

Alt mesajların bir çoğunu hater yazısı olarak yazmak mümkün ama biraz faydalı bir içeriğe ihtiyacımız var. Her girişim, kendi içinde apayrı bir tecrübe. Birinden öğrendiğinizi diğerine uygulamak her zaman kolay değil. Benim girişim hikayem biteli de 2 seneye yaklaştık zaten.


Yürümek ve Yazmak… Hazır mısınız?

5 dakikalık okuma — Damla T

Yazmak ve yürümek arasındaki ilişkiye geçmeden önce, okumakta gayet geç kaldığımı düşündüğüm bir kitaba değinmek istiyorum.


“Disruption” Bu Köye Uğramadı…

6 dakikalık okuma — Umut AYDIN

Konu “disruption” olunca;
“UBER taksi endüstrisini bitirdi, Airbnb otelleri nasıl bozguna uğrattı, Spotify müzik endüstrisinde çığır açtı, Netflix ve hulu film endüstrisini alt-üst etti, 3D yazıcılarla kendi üretim hattınızı nasıl oluşturursunuz ve bir Whatsapp x miktarda THY ediyor” gibi birbirinin aynı ve ortalama örneklere gittiğiniz her etkinlikte, okuduğunuz çoğu makalede rastladığınıza eminim.


Eş Dost Eleştiri Yazısı Şablonu

1 dakikalık okuma — Erdal Ozan Metin

Arzu ettiğiniz isimleri ilgili yerlere yazıp, arkadaş çevrenizi genişletebilirsiniz. İyi sezonlar.

Harika bir oyun izledik. Her şey mükemmeldi. Keşke ülkedeki her şey de bu oyun gibi güzel olsa. Özellikle çok yakın arkadaşım X harikaydı. Daha az yakın arkadaşım Y ise ayrı bir güzeldi. Sahneye çok yakışıyorlar. Oyunun dekoru mükemmel, ışığı harika, müzikleri ise olağanüstü idi.


Bu mektubu alıyorsanız muhtemelen Medium’daki Türkçe içeriklerle ilgileniyorsunuzdur. Daha fazlasını keşfetmek için buradan Medium’daki diğer Türkçe yayınlara göz atabilir veya buradan ilgili etiketleri takip ederek o etiketle yayınlanan son yazılardan haberdar olabilirsiniz. (Eğer bu e-postayı almak istemiyorsanız aşağıdaki “Unsubscribe” bağlantısını tıklamanız yeterli.)

Bizi Twitter ve Facebook’ta da takip edebilirsiniz. Teşekkürler!

Mobil uygulamalarımızla her yerde okuyun ve yazın: Android — iOS