Ölüler Oteli

Reuters tarafından yayınlanan rapora göre Japonya’da son on yıl içinde her yıl 23.000 kişi yaşamını yitiriyor. 2040 yılında ise bu ölümlerin 1.660.000'a ulaşması bekleniyor. Durum böyle olunca Japonya’da trajik bir pazar gelişiyor : “Ölüler Oteli.” Kulağa ürkütücü gelse de ölülerin bekletildiği otel Lastel şu an Japonya’nın Yokohama eyaletinde hizmet veriyor.

Gayet lüks olarak döşenmiş “Lastel” adlı bu otelde cesetler bir tabut içinde soğuk depolama odalarında saklanıyor ve burada en fazla 4 gün bekletilerek aileye defin için tekrar geri iade ediliyor.

Japonlar gösterişli cenaze törenlerine eğilimli olduğu için otele ilgi bir hayli büyük. Şu anda 18 misafiri kabul edebilecek şekilde tasarlanan oteli günlük olarak kiralamanın bedeli ise tam 157 dolar.

Unusual Hotels : “La Balade des Gnomes Otel”

Yine sıradışı bir otel ve yine ilginç bir fikir : “La Balade des Gnomes.”

Truva Atından esinlenerek ahşap ve samandan yapılmış 10 odalı bu dev tahta at şu an Belçika’da otel olarak hizmet veriyor.

Eğer tahta bir atın içinde ilginç bir gece geçirmek istiyorsanız 120 € vermeniz yeterli.

AFRİKA’NIN İLK SUALTI OTELİ

Hiç denizin altında uyumayı hayal ettiniz mi? Gürültüden uzak balıkların arasında.

Manta Resort otel bu fikri düşünmüş ve benzersiz bir tatil deneyimi yaşamak isteyenler için dünyanın en iyi dalış noktalarından biri olan Pemba adasında Afrika’nın ilk sualtı otelini inşa etmiş.

Mikael Genberg tarafından tasarlanan 360 derecelik görünümü ve masalsı atmosferiyle bu büyüleyici otelde kalmanın bedeli tek kişi 900 $ çift kişi ise 1500 $.

Dünyanın En Havalı Pansiyonu

Turistik amaçlı ya da işiniz için evinizden çok uzaklara gittiniz. Normal bir otelde mi kalmak isterdiniz yoksa Jumbo jet 747–212B tipi bir uçakta mı konaklamak?

İsveçliler 1976 yılında inşa edilen Jumbo jet 747–212B tipi bir uçağı alıp yeniden restore edip pansiyon olarak hizmete sunmuş. Uçak Arlanda Havaalanı’na sadece birkaç dakika uzaklıkta yer alıyor.

6 metrekare ve 27 odaya sahip olan geri dönüşüm harikası bu pansiyonda tek kişilik yatak fiyatı 50 Euro’dan başlıyor.

Bir Fransız Rüyası

Kültürü, politik evrimi ve yaşam tarzıyla hayranlık uyandıran Fransızlar bu kez kozmik ve şiirsel bir deneyimle karşımızda.

Sanatçı Pierre Stephane tarafından tasarlanan Attrap Reves otel ilginç bir gece geçirmek isteyenler için düşünülmüş bir başka masalsı seçeneklerden biri.

Bu panoramik manzaralı kozalarda yıldızlara bakarak ya da kar tanelerinin arasında uyumanın tek gecelik fiyatı 109 €’ dan başlıyor.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.