Yenilikçiler Dinozorlara Karşı

(Bir Happy Hippie Yazısı)

Miley Cyrus yazdı.

Geçen yılın aralık ayında, genç bir transgender kız, Leelah Alcorn, intihar etti. Bu beni onu gerçeken tanıyormuşum gibi etkiledi. Kendimi ona yakın hissettim. Bir yıl boyunca, dikkatim evsiz gençlere yardım etmek üzerindeydi ve evsiz gençlerin %40’nın kendini transgender birey olarak tanımlamasını duymak çok üzücüydü. Bir transgender birey olarak yaşamanın nasıl bir şey olabileceği öğrendikçe, bunun özellikle evsizlikle ne kadar iç içe geçtiğinin o kadar farkına vardım. Kabul edilme, genç evsizliğini ortadan kaldırmaya yönelik büyük bir adım. Kendiniz ve olmak istediğiniz kişi olmanın cinsiyet, cinsellik, vücut tipi, ırk veya yaş ile hiçbir alakası yok.

LGBT topluluğuna karşı yapılan ayrımcılık konusunda ne sessiz ne de çekingen kaldım. Çünkü insanları dışlamak; çalışmayı, bir toplum içinde yaşamayı, bir yuva sahibi olmayı, aile sahibi olmayı zorlaştırıyor & bu evsizlikle sonuçlanabiliyor. Transgender kadınlara karşı şiddet, HIV/AIDS kınamaları gibi LGBT topluluğundaki diğer zorluklar hakkında daha çok bilgi edinmek istedim. Bu gezegende güzel olan ne varsa zaman gerektiriyor ve zamanla da değişim gelir. İşte bu nedenle Happy Hippie Foundation’ı kuruyorum — çünkü her yaşam değerlidir & biz kendi değerini sorgulayan insanların korunduklarını hissetmelerini sağlamalıyız.

Sanat boş bir tuval olarak başlar ve sanatın bir sanat eseri olabilmesi için vizyon sahibi biri tarafından boyanması gerekir. Hepimiz kendi tuvallerimiziz — hayatımızı olmasını istediğimiz herhangi bir şeye dönüştürmekte özgür olmalıyız.

Happy Hippie vakfı insanları gerçek özgürlüğün, kendini ifade edebilme özgürlüğünün … kendilerine dürüst olmanın resminin ressamı olmaları için yüreklendiriyor. Özgür olmak için yapılan savaş bitmedi. Bir araya gelip adaletsizliğe karşı mücadele etmeliyiz. Bir mutlu hippi olmak başkalarını mutlu etmek demek, size benzemeyenleri bile! Happy Hippie vakfı zadece tek bir sorun üzerinde odaklanmıyor, ben gencim ve uğrunda mücadele edilecek, öğrenilecek ve tutkulu olunacak çok şey var. Bugün dünyamızda LGBT olmanın olumsuz etkilerini yaşayan evsiz gençlik ve genç insanlar çok yaygın ve son derece güncel bir mesele. Bu hareketin bir parçası olmaktan & devrime tanıklık edecek bir zamanda yaşamaktan gurur duyuyorum. Bruce Jenner, platformunu ve şöhretini İYİLİK YAPMAK ve gerçek bir değişiklik yapmak için kullanma konusunda güzel şeyler söyledi. Ben de tam olarak bunu yapmak istiyorum!

Değişim, ihtiyacımız olan & gençlerin güvendiği şey. Gerçek size aykırı bir hayat sürmek, yaşamı — belki de içlerinde en büyük olan sevgi gibi — his ve duyguları olan insanlar için katlanılmaz hale getiriyor. Gereksiz yargılama ve sonuçları maalesef çok yaygın. Bütün insanların geçerli hisleri ve hakları var!

Hiç kimse, gerçekte olduğu kişiyi saklamak zorunda kalmamalı; adı, cinsiyeti, durumu veya yönelimi ne olursa olsun. Mutlu hippiler her yaşamın değerli olduğunu söylemek için bu yüzden burada & kendilerinin ve hayatlarının değerini sorgulayanların korunduklarını ve sevildiklerini — ki çok seviliyorlar — hissetmelerini sağlamak bizim görevimiz.

Happy Hippie, Los Angeles’taki My Friend’s Place barınağındaki evsiz gençlerin önümüzdeki iki yıl boyunca yiyecek, temiz çorap ve iç çamaşırı alabilmesi için para toplayıp bağışladı. Temiz çorap ve iç çamaşırı bize normalmiş gibi gelse de bunlara sahip olmayan 1.6 milyon evsiz Amerikan için öyle değil. 60.000'den fazla yemek ve atıştırmalık da alacaklar.

Hayvanların sadakati ve sanatsal özgürlük hayatımın çok büyük bir bölümü. Bunların evsiz topluluğa getirilmesi, beceri geliştirmeye yardımcı olan ve evsiz gençlerin hayatlarını yeniden inşa etmelerine yardımcı duygusal desteği sağlayan etkisi kanıtlanmış bir müdahaledir. Sanat yapmanın en iyi yanı, doğru veya yanlışın olmaması. Ne hissediyorsak onun ifade edilmesidir — bu gençlerin çoğunun elinden alınmış bir özgürlük. Bu özgürlüğü onlara geri vermeye yardım etmek etmek istiyoruz. Happy Hippie programları, kendini ifade etmeyi teşvik etmek için gereken malzemeleri ve ekipmanları içeriyor. Ayrıca, sağlık durumunu iyileştiren ve en çok ihtiyacı olan kişilere sadık bir arkadaş sağlayabilen yoldaş hayvan programcılarına fon sağlıyoruz.

Evsiz gençler için NY fonunu 4.5 milyon dolara çıkarma olasılığını duyduğumuzda, bu hareketi desteklemeleri için Vali Cuomo, Sözcü Heastie ve Lider Skelos’a yazdık. Hayranlarım bir online dilekçe ile desteklerini eklediler ve bütçe geçti. Büyük değişikler yapıyoruz! Gençlik için mücadele eden gençlik! Happy Hippie’nin şu anki projesi, LGBT gençler için fiziksel destek gruplarını simule eden bir dijital destek grubu oluşturmak. Burası gençlerin ve ailelerin nerede yaşarlarsa yaşasınlar bir araya gelebileceği, güvenli ve modere edilen bir yer olacak.

Bu benim ve Happy Hippie için sadece bir başlangıç. Topluluğumuza, elde edemeyenler adına kabul edilme & adalet için verdiğimiz mücadelemize binlerce insan katıldı!

İçinde yaşamak istediğimiz dünyayı inşa etmek için siyaset, teknoloji & eğlence alanlarında en önde gelen isimlerden bazıları ile çalışıyoruz. Hayranlarıma, başka şekilde karşılaşamayabilecekleri sorunlar hakkında bilgi edinebilecekleri bir platform, soru sorabilecekleri güvenli bir ortam, iş birliği yapıp harekete geçecekleri bir yer vermek istiyorum! Yönetimi üstlenmek üzere olan yeni bir nesil var ve ben içinde yaşayacak daha mutlu ve daha özgür bir dünya yaratabileceğimizi umuyorum. Dünyada milyarlarca farklı insan var… ve hepsi mutlu olmayı hak ediyor.


The Happy Hippie Foundation’ı dün resmen ‪#‎HappyHippiePresents‬: Backyard Sessions! ile başlattık. Joan Jett’le “Different” performansımızı şimdi izleyin ve LGBT gençlik ve ailelere dijital destek grupları oluşturmak amacıyla fon toplamamıza yardım için bağışta bulunun.

The Happy Hippie Foundation kendini; evsiz gençler, LGBT gençler ve diğer korunmasız toplulukların karşı karşıya kaldığı haksızlıklarla mücadeleye adamıştır. Vakıf hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.