Помпео: потрібно покласти край торгівлі дикими тваринами і рятувати життя

U.S. Embassy Kyiv
U.S. Embassy Kyiv
Published in
2 min readMay 17, 2020
Клітки з циветами на ринку дикої природи в Гуанчжоу (Китай) у 2004 р. Дослідження показують, що такі незаконно виловлені тварини стають джерелами захворювань. (© Liu Dawei/Xinhua/AP Images)

English original

Державний секретар Майкл Помпео заявив 22 квітня, що Китаю та іншим країнам слід закрити ринки, які є популярними осередками торгівлі дикими тваринами й загрожують суспільній безпеці.

Він зазначив, що деякі ринки, які торгують дикими тваринами для споживання людьми, «можливо, зіграли вирішальну роль у поширенні пандемії COVID-19».

Держсекретар вказав на тісний зв’язок між дикими тваринами, якими торгують на цих ринках, і захворюваннями, які можуть передаватися від тварин до людей, так званими зоонозними хворобами. Цих тварин часто вбивають на ринках, створюючи антисанітарні умови.

За словами Держсекретаря, закриття таких ринків «мінімізує ризики для здоров’я людей у Китаї та за його межами і заважатиме споживанню незаконно зловлених диких тварин і продукції з них».

Власник кіоску демонструє летючу білку на ринку Сінь Юань у Гуанчжоу на південному сході Китаю (© Vincent Yu/AP Images )

Поширення атипової пневмонії та вірусу пташиного грипу H5N1 також було пов’язано з ринками живих тварин.

Ранні наукові дослідження походження COVID-19 пов’язали його з гуртовим ринком морепродуктів Хуанань в Ухані (Китай), де, як повідомляється, продавалися змії, бобри, крокодили та дикобрази.

Китай є найбільшим у світі ринком нелегально спійманих диких тварин, згідно із доповіддю 2018 року про роль Китаю в незаконній торгівлі ресурсами дикої природи та про реакції на це його уряду.

«Ми закликаємо всі уряди приєднатися до наших зусиль в боротьбі з лихом, яким є незаконна торгівля дикими тваринами», — зазначив Помпео.

--

--