Американці українського походження виступають на підтримку України

U.S. Embassy Kyiv
U.S. Embassy Kyiv
Published in
4 min readFeb 4, 2022
Учасники мітингу на підтримку України, що відбувся 22 січня на Юніон-сквер у Нью-Йорку, засуджують російську агресію (© Lev Radin/Pacific Press/LightRocket/Getty Images)

3 лютого 2022 року
By ShareAmerica

Американці українського походження, які мешкають у США, висловлюють солідарність зі своїми співвітчизниками в Україні, рідними та близькими їм людьми. Українці стурбовані загрозою чергового російського вторгнення.

“Ми підтримуємо Україну і засуджуємо російську агресію проти суверенної держави, — заявив президент філіалу Українського комітету Конгресу Америки в штаті Іллінойс Ігор Дячун на мітингу, що відбувся в грудні в Чикаго. — Учасники мітингу відкидають російську брехню та дезінформацію”.

З ними погоджуються представники всіх українсько-американських громад Сполучених Штатів Америки. Американці українського походження виступають проти російського військового нарощування на кордонах України та моляться за мирне врегулювання.

Детройт

Марія Заїцька, член Українсько-американського громадянського комітету Детройта, заявила, що разом з іншими українцями рішуче підтримує право українського народу жити вільно і мирно на своїй землі.

“Необхідно покласти край постійному занепокоєнню та страху”, — сказала Марія в інтерв’ю виданню Macomb Daily.

Олена Данилюк, яка також є членом громадянського комітету, сказала, що у 1991 році, після референдуму про незалежність від Радянського Союзу, Україна відокремилася від Росії, розпочала розбудову своєї економіки, відновила права української мови та культури.

За словами активістки, мають бути виконані зобов’язання, передбачені Будапештським меморандумом 1994 року, відповідно до якого Україна відмовилася від володіння ядерною зброєю в обмін на згоду інших країн “поважати незалежність, суверенітет та чинні кордони України, а також утримуватися від застосування сили чи загрози застосування сили щодо України”.

“[Президент Росії Володимир] Путін, як і раніше, хоче відродити Радянський Союз, — упевнена Олена, уродженка українського Львова. — Україна відіграє важливу роль у його планах”.

Філадельфія

Український католицький собор у Філадельфії, 2019 рік (© Matt Rourke/AP Images)

“Ніхто не хоче війни, — каже Ірина Мазур, почесний консул України у штаті Пенсільванія. — Ніхто не хоче, щоби гинули люди”.

Її сім’я живе на заході України, неподалік українсько-польського кордону, єдиного з державних кордонів України, вздовж якого немає російських військ.

“Мої батьки у відносній безпеці, але вони налякані тим, що відбувається”, — сказала Ірина Мазур в інтерв’ю виданню ABC6.com.

Про наслідки російської агресії, що триває, попереджають і інші американці українського походження. “Якщо Путін перетне кордон, відбудеться масштабна гуманітарна катастрофа”, — зазначив Євген Люців, президент Філадельфійського відділення Українського комітету конгресу Америки.

Батьки Євгена Люціва були біженцями під час Другої світової війни. Сьогоднішні російські загрози, за його словами, є прямим продовженням російського вторгнення до України у 2014 році.

“Вісім років українці постійно переймаються, що з ними буде далі. Вони знають, що є мішенню для Володимира Путіна, сказав Євген Люців. — Немає сумнівів, що Путін хоче відновити Радянський Союз, [відродити] імперію”.

Долина Гудзона (штат Нью-Йорк)

Учасники демонстрації на підтримку України на Юніон-сквер у Нью-Йорку, що відбулася 22 січня (© Lev Radin/Pacific Press/LightRocket/Getty Images)

Іммігрантка з України Ганна Шепко живе у горах Кетскілл у штаті Нью-Йорк. Ці гори нагадують їй та іншим українським іммігрантам про батьківщину. Кожних вихідних вона відвідує церкву, служба якої проходить англійською та українською мовами.

“Українці не заслуговують на те, щоб їх постійно пригнічували”, — сказала Ганна Шепко в інтерв’ю виданню Hudson Valley Spectrum News1.

Вона сподівається, що країни-союзники матимуть змогу допомогти Україні. “У будь-якому випадку, вони повинні зупинити Росію, тому що сама вона не зупиниться”, — впевнена Ганна Шепко.

Загроза вторгнення є реальною, і американці українського походження добре знають це. “Всі у нашій українській спільноті говорять лише про це”, — розповідає Пітер Філ, перший віце-голова Українсько-Американського культурного центру та професор Громадського коледжу Долини Гудзона. Має сім’ю в Україні. Він вважає, що російська загроза — це серйозний виклик для всього світу.

Піттсбург

“Нам треба молитися за мир”, — сказав в інтерв’ю Tribune-Review Тімоті Томсон, пастор Української православної церкви Святої Марії у Маккіс-Рокс у штаті Пенсільванія. Його дружина, бабуся та дідусь мають українське коріння.

Він каже, що Україна багата на природні ресурси, і нагадує стару приказку: “Без України Росія — просто країна, з Україною — імперія”.

Пастор Української католицької церкви Святого Володимира в Арнольді (штат Пенсільванія) Ярослав Коваль переїхав до США з України десять років тому. За його словами, молоді українці виросли у незалежній країні, вільній від втручання ззовні, і хочуть бути вільними.

“Їхнє найбільше бажання — жити у незалежній Україні, вони не хочуть жити у Росії”, — сказав отець Ярослав.

--

--