ÜNOG
Published in

ÜNOG

ÜNOG GameJam’den Gerçeğe: GGJ21++ Sonuçları

Global GameJam 21 sonrası üzerinde çalıştığımız üç oyun yayınlandı: Fate of Dynasty, REDITUM ve Breath of The Space

Bu oyun üzerinde azıcık daha çalışılsa piyasaya çıkartılır valla! Bu laf artık her gamejam sonrası duymaya alıştığımız, ama gerçekleştiğini de göremediğimiz bir söylem haline geldi. Şikayet etmektense, ÜNOG olarak bu lafları gerçeğe taşımakta bizim de bir katkımız olsun dedik ve GameJam’den Gerçeğe programını başlattık!

GameJam’den Gerçeğe programımızın amacı zaten başarılı olan gamejam oyunlarının üzerinde altı hafta boyunca daha çalışıp, küçük ama oynanabilir bir Minimum Viable Product piyasaya sürmek. Bu MVP’yi ortaya çıkartıp, oyuncuların geribildirimini aldıktan sonra projeye devam edip etmemek tabi ki takımlarımızın elinde.

Bu süreçte ÜNOG olarak takımlarımıza

  • proje yönetimi ve zamanlama,
  • tasarım toplantıları ve takıma özel eğitici kaynak bulma,
  • marketting desteği ve mentorluğu,
  • özel durumlarda küçük finansal yardım,
  • oyun geribildirimleri ve playtestler,
  • ve diğer geliştiricler ile iletişim

desteklerimiz oldu. Siz de GameJam’den Gerçeğe programına katılmak isterseniz sizi önümüdeki LudumDare’de ÜNOG’a bekleriz!

Şimdi ise sıra geldi GameJam’den Gerçeğe-Global Game Jam 21 programımız ile yapılan oyunlara! Hala oyunlarımız için playtester arıyoruz. Eğer geliştiricilere destek olmak ve oyunların creditlerinde yer almak için lütfen bu formu doldurun.

Fate of Dynasty

Gone Home, Dear Esther, ve Layers of Fear oyunlarından esinlenmiş kısa bir keşif ve puzzle oyunu. Etkileyici voxel grafikler ve klasik müzik eşliğinde bulmacaları çözerek büyülü odanın gizemini çözmeye çalışın. Bakalım doğru sona ulaşabilecek misiniz?

Fate of Dynasty GGJ21 sonunda zaten etkileyici bir noktadaydı ve oynayan herkes bu oyunun daha geniş bir kitleye ulaşmasının doğru olacağının farkındaydı. Bu altı hafta süresinde oyun kullanıcı tecrübesi yönünden toparlandı ve üzerine güzel bir cila atıldı.

Oyunu oynamak için:

REDITUM

REDITUM kısa bir birinci şahıs bulmaca platform oyunudur. Yer çekimini değiştirerek duvarlarda yürüyebilir, kutuların yerlerini değiştirebilirsin. Bu özellikleri kullanarak bulmacaları çözmeli ve portalı aktif ederek bölümleri geçmelisin.

Portal’a doyamayanların sonraki favorisi olma yolunda ilerleyen REDITUM altı haftalık sürecimizde bir çok playtestten geçti. Elde edilen geribildirimler bölümlerin ve mekaniklerin daha da etkili olmasında yardımcı oldu. Şimdi ise oyunun son halini heyecanla bekliyoruz!

Oyunu oynamak için:

Breath of the Space

Breath of the Space, bir aksiyon oyununun heyecanını ve bilim kurgu dünyasının ilgi çekici mekanlarını içeren bir Rogue-lite 3rd Person Shooter oyunudur. Başarısız olacağı bilinmesine rağmen uzaya gönderilen bir uzay keşif mekiğinin yalnız hayatta kalanı olarak, APEMEA’nın uzun zamandır unutulmuş uzay madeni üssünü keşfedecek ve gizemli girişimlerin ardındaki gerçekleri ortaya çıkaracaksınız. Bu tuhaf madende donatılacak silahlar, onları yükseltecek eşyalar ve öldürmek için birçok yaratık bulacaksınız.

Unreal Engine’ın görsel özelliklerini sonuna kadar kullanan Breath of the Space 3rd Person Shooter ve Rogue-lite türlerini birleştiriyor. Bu altı haftalık süreçte oyunun savaş sistemleri ve oksijen kullanma temel mekaniği üzerinde üzerinde ciddi gelişmeler kaydedildi. Bu süreci geliştiricilerin ağzından dinlemek isterseniz her hafta çıkan DevLoglara göz atabilirsiniz.

Oyunu oynamak için:

Hala oyunlarımız için playtester arıyoruz! Eğer geliştiricilere destek olmak ve oyunların creditlerinde yer almak için lütfen bu formu doldurun!

Siz de GameJam’den Gerçeğe programına katılmak isterseniz sizi önümüdeki LudumDare’ye ÜNOG’a bekleriz!

ÜNOG’a Katıl Bültenimize Abone OlGeçmiş Yayınlarımızı Oku

--

--

--

Profesyonel, bağımsız ve hatta öğrenci oyun geliştiricilerinin bir araya geldiği ÜNOG Oyun Geliştirici Topluluğu, bilgi ve tecrübe paylaşımına özendiriyoruz.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
ÜNOG

ÜNOG

Türkiye’nin en güzel oyun geliştirme topluluğu. https://unog.dev

More from Medium

The Ultimate Holiday Gift Guide Part 2 — FlashBox Merchant Feature

Grafana Alertmanager: Alert Conditions

How to use arduino control board LY-F2 and STONE serial display to implement piano key project

Satvika Reddy 21SBBA118 Section B