Podsumowanie dnia z upday [01.11]

Sprawdź, co dziś działo się na świecie

Michał Piasecki
Nov 1, 2018 · 3 min read
fot.: Leszek Szymański/PAP

Są czarne skrzynki rozbitego boeinga i porozumienie ze strajkującymi w LOT. Na polskich drogach trwa akcja “Znicz” (dramatyczne dane!), a w Gdańsku znany kościół zamknięto do odwołania — grozi zawaleniem. Do tego akcja pirotechników w Modlinie. Pilot dostał ostrzeżenie o bombie. Sprawdź, co jeszcze dziś działo się w Polsce i na świecie.


Koniec strajku w LOT

Zarząd spółki PLL LOT i związkowcy doszli do porozumienia — poinformował w nocy prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys, który został zaproszony w charakterze obserwatora przez zarząd LOT. Jak informują związkowcy, zakończono strajk, ale spór zbiorowy z pracodawcą trwa.

Zatrzymano Gruzina, który miał zabić 28-latkę z Łodzi

Gruzin podejrzewany o zabójstwo 28-letniej Pauliny D. został dziś zatrzymany w Kijowie. Policja poinformowała, że mężczyzna wielokrotnie zmieniał miejsce zamieszkania, nocował m.in. w hostelach, a w chwili zatrzymania był bardzo zaskoczony. W przyszłym tygodniu może trafić do Polski. Złapano go na jednej z ulic — został obalony na ziemię i skuty kajdankami. 28-letnia Paulina została zabita w październiku w jednym z łódzkich mieszkań.

Znaleziono czarną skrzynkę indonezyjskiego boeinga

Płetwonurkowie wydobyli czarną skrzynkę pochodzącą z Boeinga 737 MAX 8, który rozbił się w poniedziałek w Dżakarcie. Urządzenie jest w dobrym stanie. Skrzynka zawiera rejestrator lotu i urządzenie do zapisu rozmów w kabinie pilotów.

Pierwszy bilans akcji “Znicz”

W środę na polskich drogach doszło do 128 wypadków, w których 135 osób zostało rannych. Zginęło 19 osób — to pierwsze dane z trwającej policyjnej akcji “Znicz”. Policjanci zatrzymali też 261 kierowców, którzy byli pod wpływem alkoholu. Akcja potrwa do 4 listopada do godz. 22.

Fałszywy alarm bombowy w samolocie w Modlinie

Nie potwierdziły się doniesienia o bombie na pokładzie jednego z samolotów lecących do Londynu. Maszyna lądowała w Modlinie. Tamtejsi pirotechnicy dokładnie przeszukali samolot. Godzina, o której ładunek miał rzekomo zostać zdetonowany, już minęła. Lotnisko ponownie funkcjonuje normalnie.

Gdańsk: Bazylika św. Mikołaja grozi zawaleniem

Wojewódzki Konserwator Zabytków do odwołania zamknął popularny w Gdańsku kościół o. dominikanów. Na sklepieniu, kolumnach i posadzce Bazyliki św. Mikołaja pojawiły się pęknięcia. Budowla grozi zawaleniem. Przyczyną jest prawdopodobnie wysychanie wód gruntowych.

Wypadek promu w Barcelonie [Wideo Dnia]

Pasażerski prom staranował stojący na nabrzeżu portu w Barcelonie dźwig. Konstrukcja runęła na stojące na torach cysterny, które eksplodowały. Wybraliśmy to nagarnie jako Wideo Dnia w upday.

http://res.cloudinary.com/djolnajbl/image/upload/v1541077155/cms-cropped/apu6px2udv4quhherqgj.png

Wspominamy tych, którzy odeszli

Muzycy, artyści, sportowcy, politycy, ludzie sztuki i telewizji — w ciągu ostatnich 12 miesięcy pożegnaliśmy tak wielu, których lubiliśmy i ceniliśmy za ich pracę i twórczość. Specjalnie dla Was przypominamy tych, których już wśród nas nie ma.


Chcesz wiedzieć więcej? Już dziś ściągnij upday ze sklepu Google Play.

upday PL

upday to aplikacja informacyjna, która dopełni Twój dzień! Znajdziesz nas tu: http://upday.com/app

Michał Piasecki

Written by

Wydawca aplikacji newsowej upday (upday.com/app)

upday PL

upday PL

upday to aplikacja informacyjna, która dopełni Twój dzień! Znajdziesz nas tu: http://upday.com/app