Przegląd prasy w upday [18.07]

Fot.: McPHOTO/PAP/DPA

Na okładkach dzisiejszych dzienników królują dwa tematy. Po pierwsze: wizyta książęcej pary w Polsce, po drugie — sejmowa bitwa o sądy. Księżna Kate, książę William oraz prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf spoglądają na nas niemal z każdej “jedynki”. Spogląda na nas także potencjalna nowa gwiazda Ekstraklasy.


Fot.: Press.pl

“Gazeta Wyborcza” najwięcej miejsca poświęca rozpoczynającemu się dziś ostatniemu przed wakacjami posiedzeniu Sejmu i Senatu, gdzie ma dojść do bitwy o Sąd Najwyższy, a bój to będzie straszny. “Rzeczpospolita” komentuje wczorajsze eksperckie miażdżenie ustawy o sądach, zorganizowane przez opozycję i alarmuje o konsekwencjach walki z nadużyciami fiskalnymi.

Fot.: Press.pl/Twitter

O niebezpiecznej wszechwładzy Zbigniewa Ziobry w sądach pisze na “jedynce” “DGP”, a “Puls Biznesu” pochyla się nad fenomenem Praktikera. Wszystkie dzienniki, a szczególnie “Dziennik Zachodni”, rozpływają się nad wizytą księżnej Kate i księcia Williama. “Gazeta Polska Codziennie” wiele miejsca poświęca Wiceprzewodniczącemu Towarzystwa Dziennikarskiego. “Parkiet” zaś przewiduje trzymiesięczną hossę na naszej giełdzie.

“Fakt” i “Super Express” natomiast zachwycają się — kolejno — księżną Kate: za wygląd i księciem Williamem: za patriotyczne przemówienie. Świętują także brak podwyżki cen paliwa.

Fot.: Twitter

“Przegląd Sportowy” okładkę poświęca Cristiano Pasquato, wychowankowi Juventusu, który ma podpisać umowę z Legią Warszawa. Zapowiada też transfer Wojciecha Szczęsnego do Starej Damy.

Najważniejsze wydarzenia dnia:

  • Początek ostatniego posiedzenia Sejmu i Senatu przed wakacjami. Posłowie PiS złożą poprawkę do ustawy o Sądzie Najwyższym, która ma jednak ograniczyć wszechwładzę Zbigniewa Ziobry.
  • Komisja śledcza ds. Amber Gold przesłucha Ireneusza Dylczyka, byłego dyrektora marketingu Jet Air, a następnie Mariusa Olecha.
  • Księżna Kate i książę William odwiedzą dziś Gdańsk.
  • Spotkanie Benjamina Natanjahu z Wiktorem Orbanem.

Zapraszamy też na nasz przegląd najgorętszych wydarzeń poranka w Polsce i na świecie:

Kto odwiedzi poranne audycje i programy publicystyczne:

7:06 Jarosław Krajewski — TVP Info
 7:15 Elżbieta Witek — Sygnały Dnia PR1
 7:20 Władysław Kosiniak-Kamysz — Poranek TOK FM
 7:33 Witold Kołodziejski — 24 pytania w PR24
 7:40 Kazimierz Michał Ujazdowski — Poranek TOK FM
 7:45 Henryk Kowalczyk — Gość Poranka TVP Info
 8:00 Leszek Miller — Onet Rano
 8:10 Sławomir Neumann — Kwadrans polityczny TVP1
 8:13 Paweł Mucha — Salon Polityczny Trójki
 8:15 Piotr Zgorzelski — Sygnały Dnia PR1
 8:50 Rafał Trzaskowski — Polityczne Graffiti Polsat News
 9:15 Adam Bodnar — Onet Wiem

Kalendarium:

  • Międzynarodowy Dzień Nelsona Mandeli
  • Imieniny obchodzą: Arnold, Eugeniusz, Fryderyk, Julian, Robert, Szymon

*****

Chcesz wiedzieć więcej? Już dziś ściągnij upday ze sklepu Google Play. Zachęcamy też do aktywnego korzystania i zabierania głosu na naszym fanpage’u na Facebooku oraz profilu na Twitterze.