Przegląd prasy w upday [czwartek, 26 października]

fot. McPHOTO/PAP/DPA

Czwartkowa prasa sporo miejsca poświęca zbliżającej się rekonstrukcji rządu. Znajdziemy również artykuł o projekcie nowego kodeksu pracy. Przeczytamy też ciekawy wywiad z Justyną Kowalczyk — wybitna polska sportsmenka opowiada o swojej zawodowej przyszłości.


fot. e-Kiosk.pl, Press.pl

Gazeta Polska Codziennie” “na tapetę” bierze decyzję Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który wczoraj uchylił pierwszą z grzywien nałożonych na Hannę Gronkiewicz-Waltz. Chodzi o karę, którą Gronkiewicz-Waltz otrzymała od komisji weryfikacyjnej ds. stołecznej reprywatyzacji za nieusprawiedliwione niestawiennictwo. Redakcja pisze także o wyborach w Czechach i rekonstrukcji naszego rządu. Rekonstrukcją zajmuje się też “Dziennik Gazeta Prawna”. Tu przeczytamy również o projekcie nowego kodeksu pracy.

fot. Press.pl

Rzeczpospolita” pisze o ociepleniu relacji z Niemcami. “Ilu Polaków dobrze ocenia szefową rządu i jej ministrów?” — redakcja opublikowała wyniki przeprowadzonego sondażu. “Gazeta Wyborcza” zajmuje się tematem medycznej marihuany. Tu przeczytamy też, że bojownicy Państwa Islamskiego wracają z Bliskiego Wschodu do Europy. Ponadto znajdziemy artykuł o proteście głodowym lekarzy rezydentów.

fot. e-Kiosk.pl

W “Pulsie Biznesu” przeczytamy o pretensjach inwestorów do Pekao. Redakcja pisze też, że Polacy nie czują się zagrożeni migracją Ukraińców, ponieważ mają pierwszeństwo w zatrudnieniu. “Agencja S&P dostrzega ryzyko przegrzania koniunktury w Polsce”, “Spadek marż w budownictwie jest nieunikniony” — donosi “Parkiet”.

fot. e-Kiosk.pl

A czemu uwagę poświęca prasa kolorowa? “Super Express” kontynuuje wątek śmierci Magdaleny Żuk w Egipcie. “Fakt” informuje, że “Beata Kempa chce pracować u papieża”. Nowy konflikt w polskim show-biznesie? W “Fakcie” przeczytamy, że Magdalena Boczarska jest zazdrosna o Edytę Herbuś.

fot. e-Kiosk.pl

Przegląd Sportowy” proponuje nam ciekawe wywiady — z Justyną Kowalczyk i Joanną Jóźwik. Przeczytamy tu także artykuły o kolejnej walce Joanny Jędrzejczyk i o upadku Wisły Zakopane — klubowi narciarskiemu grozi likwidacja.


PORANNE PROGRAMY PUBLICYSTYCZNE:
7:15 Mirosław Maliszewski — Sygnały dnia PR1
7:20 Ryszard Schnepf — Poranek TOK FM
7:30 Paweł Kukiz — Jeden na jeden TVN24
7:33 Borys Budka — 24 pytania w PR24
7:40 Janusz Śniadek — Poranek TOK FM
8:02 Eugeniusz Kłopotek — Gość Radia Zet
8:02 Krzysztof Łapiński — Poranna rozmowa RMF FM
8:10 Sebastian Kaleta, Bartłomiej Opaliński, Krzysztof Paszyk, Marek Suski — Minęła 8 TVP Info
8:13 Ryszard Petru — Salon Polityczny Trójki
8:15 Sławomir Neumann — Kwadrans polityczny TVP1
8:15 Paweł Kukiz — Sygnały dnia PR1
8:15 Paweł Mucha — Radio Warszawa
8:45 Michał Kamiński — Sedno Sprawy Radia Plus
8:45 Jan Grabiec — Polityczne Graffiti Polsat News
9:05 Marek Borowski — EKG TOK FM
9:30 Arkadiusz Mularczyk — Fakt Opinie
(źródło: 300polityka.pl)
NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA DNIA:
- Donald Trump ma ujawnić tajne dokumenty ws. zabójstwa Johna F. Kennedy’ego,
- Sejm zajmie się projektem ustawy o obronie koniecznej,
- delegaci Komisji Weneckiej przebywają z dwudniową wizytą w Warszawie — zbierają informacje nt. zmian w prokuraturze,
- po południu odbędzie się posiedzenie katalońskiego parlamentu w celu wypracowania odpowiedzi na decyzję rządu centralnego o zawieszeniu autonomii regionu.
IMIENINY OBCHODZĄ:
Dymitr, Łucjan, Amand, Amanda, Bernard, Bonawentura, Damian, Demetriusz, Ewaryst, Felicysym, Fulko, Leonarda, Lucjan, Lucyna, Ludomiła, Lutosław, Łucjana, Marcjan, Rustyk, Rustyka.

*******

Chcesz wiedzieć więcej? Już dziś ściągnij upday ze sklepu Google Play. Zachęcamy też do aktywnego korzystania i zabierania głosu na naszym fanpage’u na Facebooku oraz profilu na Twitterze.