Przegląd prasy w upday [sobota, 21 października]

fot. McPHOTO/PAP/DPA

Sobotnia prasa jest podzielona. Część gazet obszernie relacjonuje wczorajszy atak nożownika w Stalowej Woli. Inne redakcje zajmują się natomiast spotkaniem prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem Prawa i Sprawiedliwości, Jarosławem Kaczyńskim.


fot. e-Kiosk.pl

Fakt” oraz “Super Express” na swoich “jedynkach” zamieściły zdjęcia ze Stalowej Woli. To właśnie tam wczoraj w galerii handlowej nożownik zaatakował dziesięć osób. Jedna z nich zmarła, a dwie są w stanie krytycznym. Oprócz relacji z ataku, w prasie kolorowej mamy doniesienia o podwyżce cen za jajka oraz informację o tym, że Agata Młynarska wydała córkę za mąż.

fot. Press.pl

“Nacjonalizm wraca na salony” — taki temat numeru proponuje “Plus Minus”, weekendowe wydanie “Rzeczpospolitej”. W “Gazecie Wyborczej” przeczytamy natomiast o proteście głodowym lekarzy rezydentów. Tutaj także relacja z wczorajszego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem Prawa i Sprawiedliwości, Jarosławem Kaczyńskim.

fot. e-Kiosk.pl, Nexto.pl

Spotkaniem prezydenta z prezesem PiS zajmuje się także “Gazeta Polska Codziennie”. Redakcja donosi ponadto, że Polska przeznaczy 30 milionów złotych na pomoc dla państw w Afryce. W “Parkiecie” przeczytamy zaś o emeryturach i funduszach PKO.

fot. Nexto.pl

Przegląd Sportowy” rozkłada na czynniki pierwsze niedzielny mecz Wisły Kraków z Legią Warszawa, pisze o dzisiejszej gali UFC w Gdańsku oraz zapowiada galę bokserską w Newark (USA) z udziałem m.in. Krzysztofa Włodarczyka.


NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA DNIA:
- 27-letni nożownik ze Stalowej Woli usłyszy zarzuty
- w Hiszpanii zostanie ogłoszony artykuł 155 konstytucji, który pozwoli zawiesić polityczną autonomię Katalonii
- w Czechach wybierany jest parlament
- wieczorem w Gdańsku odbędzie się gala UFC
- kolejne spotkania 13. kolejki Lotto Ekstraklasy. Swoje mecze w zagranicznych ligach rozgrywać będą reprezentanci Polski, m.in. Lewandowski, Glik i Krychowiak

IMIENINY OBCHODZĄ:
Celina, Urszula, Bernard, Dacjusz, Dobromił, Elżbieta, Hilarion, Hilary, Jakub, Karol, Klementyna, Letycja, Malchus, Pelagia, Pelagiusz, Piotr, Samuel, Wendelin, Wszebora, Zotyk.

*******

Chcesz wiedzieć więcej? Już dziś ściągnij upday ze sklepu Google Play. Zachęcamy też do aktywnego korzystania i zabierania głosu na naszym fanpage’u na Facebooku oraz profilu na Twitterze.