Przegląd prasy w upday [sobota, 29 lipca]

fot. McPHOTO/PAP/DPA

Okładki weekendowych gazet w większości poświęcone są polityce. Redakcje nadal zajmują się zmianami w sądownictwie. Pojawia się temat kolejnego pobicia przez wrocławską policję. Prasa zapowiada również Tour de Pologne.

fot. e-Kiosk.pl

Gazeta Wyborcza” czytelników zachęca wywiadem z Kamilą Gasiuk-Pihowicz, jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy opozycji obecnej kadencji Sejmu. Sobotnie magazynowe wydanie “Rzeczpospolitej”, “Plus Minus”, również proponuje wywiad. Udzieliła go Zofia Romaszewska, doradca prezydenta i obrończyni praw człowieka.

fot. e-Kiosk.pl

Gazeta Polska Codziennie” pisze o możliwym spotkaniu Komisji Europejskiej z Grupą Wyszehradzką. Pojawia się też temat rozpadu w Komitecie Obrony Demokracji oraz sądownictwa.

fot. e-Kiosk.pl

Fakt” na “jedynce” relacjonuje kolejne pobicie przez wrocławskich policjantów, do którego doszło w 2015 roku. Redakcja donosi także, że prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski, “chce zabrać żonie syna”. Okładka “Super Expressu” poświęcona jest rozmowie Jarosława Kaczyńskiego z Tadeuszem Rydzkiem. “SE”, podobnie jak “Fakt”, pisze także o policjantach z Wrocławia.

Przegląd Sportowy” zapowiada rozpoczynający się dziś 74. Tour de Pologne. Do gazety dodany jest “Skarb Kibica”, w całości poświęcony kolarskiemu wyścigowi. Redakcja relacjonuje wczorajsze mecze 3. kolejki Lotto Ekstraklasy oraz pisze o transferze do Bułgarii Jacka Góralskiego, piłkarza Jagiellonii Białystok i kadrowicza Adama Nawałki.

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA SOBOTY:
- kolejna próba rakietowa Korei Północnej
- nowe doniesienia o wczorajszym ataku nożownika w Hamburgu
- Donald Trump mianował nowego szefa personelu Białego Domu
- rozpoczyna się 74. Tour de Pologne
- 3. kolejka Lotto Ekstraklasy
NIETYPOWE ŚWIĘTA:
- Światowy Dzień Tygrysa
- Dzień Samotnych
IMIENINY OBCHODZĄ:
Marta, Olaf, Antonin, Beatrycze, Cirzpibog, Cirzpisława, Eugeniusz, Faustyn, Feliks, Flora, Konstantyn, Lucyla, Lucyliusz, Maria, Prosper, Prospera, Rufin, Serafina, Serapia, Symplicjusz, Symplicy, Teodor, Wilhelm

*****

Chcesz wiedzieć więcej? Już dziś ściągnij upday ze sklepu Google Play. Zachęcamy też do aktywnego korzystania i zabierania głosu na naszym fanpage’u na Facebooku oraz profilu na Twitterze.