Przegląd prasy w upday [wtorek, 5 września]

fot. McPHOTO/PAP/DPA

Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju, atak na polskie małżeństwo w Rimini, mecz Polaków z Kazachstanem, ciąża księżnej Kate — oto główne tematy wtorkowej prasy. O czym jeszcze przeczytamy w dzisiejszych gazetach? Zapraszamy do lektury.


fot. e-Kiosk.pl

Rzeczpospolita” zapowiada rozpoczynające się dziś w Krynicy-Zdroju Forum Ekonomiczne. Pojawia się też artykuł o zadłużeniu Telewizji Polskiej. “Dziennik Gazeta Prawna” zajmuje tematem “500 plus dla emeryta”.

fot. e-Kiosk.pl

Gazeta Wyborcza” publikuje poradnik na temat tego, jak radzić sobie z trudnymi sąsiadami. Jest też artykuł o rozpoczynającym się nowym roku szkolnym. Redakcja pisze ponadto o działaniach węgierskiego rządu. “Gazeta Polska Codziennie” zajmuje się ubiegłotygodniowym incydentem na Westerplatte oraz podaje informację o tym, że Moody’s, jedna z trzech największych agencji ratingowych na świecie, podniosła prognozę PKB Polski.

fot. e-Parkiet.pl

Prasa biznesowa rysuje “portret polskiego star-upu” i pisze o produkcji stali — to w “Pulsie Biznesu”. W “Parkiecie” przeczytamy m.in. o projektach reformy emerytalnej.

fot. e-Kiosk.pl

Super Express” donosi o tym, że w szpitalach skończyły się pieniądze oraz pisze, że 20-letni Kongijczyk, który zgwałcił Polkę na plaży w Rimini, “żył jak król”. W “Fakcie” przeczytamy, że Andrzej Duda chciał dymisji Antoniego Macierewicza. Redakcja zastanawia się, czy księżna Kate zaszła w ciążę w Polsce, informuje o podwyżkach dla nauczycieli i zamieszcza relację z meczu kadry Adama Nawałki z Kazachstanem.

fot. e-Kiosk.pl

Przegląd Sportowy” obszernie relacjonuje wczorajszy mecz reprezentacji Polski z Kazachstanem. W gazecie jest też wywiad z Joanną Jędrzejczyk.


PORANNE PROGRAMY PUBLICYSTYCZNE:
7:15 Tomasz Siemoniak — Sygnały dnia PR1
7:20 Tomasz Rzymkowski — Poranek TOK FM
7:30 Anna Zalewska — Jeden na jeden TVN24
7:33 Michał Dworczyk — 24 pytania w PR24
7:35 Jadwiga Wiśniewska — Prosto w oczy TV Republika
7:40 Kamila Gasiuk-Pihowicz — Poranek TOK FM
8:02 Sławomir Neumann — Gość Radia Zet
8:02 Anna Zalewska — Poranna rozmowa RMF FM
8:10 Michał Wójcik — Kwadrans polityczny TVP1
8:10 Tomasz Rzymkowski, Jacek Żalek — Minęła 8 TVP Info
8:13 Grzegorz Schetyna — Salon Polityczny Trójki
8:15 Patryk Jaki — Sygnały dnia PR1
8:45 Patryk Jaki — Sedno Sprawy Radia Plus
8:50 Ryszard Petru — Polityczne Graffiti Polsat News
(źródło: 300polityka.pl)
NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA DNIA:
- w szkołach rozpoczynają się pierwsze lekcje
- rozpoczyna się Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju z udziałem Andrzeja Dudy
- kolejne doniesienia ws. ataku na Polaków w Rimini — pojawia się problem z ekstradycją napastników do Polski
- w Warszawie odbędzie się spotkanie premierów Polski, Litwy, Łotwy i Estonii
- do USA zbliża się kolejny groźny huragan
IMIENINY OBCHODZĄ:
Dorota, Wawrzyniec, Bertyn, Budziboj, Fereol, Herakles, Herkulan, Herkules, Justyna, Peregryn, Przyboj, Racisław, Racław, Racława, Rozwita, Stronisława, Teodor, Urban, Wiktoryn, Wiktoryna

*******

Chcesz wiedzieć więcej? Już dziś ściągnij upday ze sklepu Google Play. Zachęcamy też do aktywnego korzystania i zabierania głosu na naszym fanpage’u na Facebooku oraz profilu na Twitterze.